Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha "minden bajom van", szóba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha "minden bajom van", szóba jöhet legalább hormonmentes spirál?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Tudom, orvos, csakhogy az eddigiek, akiknél jártam, mindannyian elfogultak valamelyik fogamzásgátló módszerrel szemben, így az ajánlásukat nem tartom megbízhatónak. Különösen, hogy az aggályaimra lényegében mind legyintett, hogy nem baj az, semmi sem lehet baj, higgyem el, jó lesz, amit ajánl, ne parázzak...

A problémáim:

- PCOS, tehát a hormonháztartásom eleve nem 100%-os

- nagyon erősen hajlamos vagyok mindenféle fertőzésre, gyulladásra, elég érzékeny a szervezetem nemcsak a nemi szerveket tekintve, hanem egészében véve is

- legalább ennyire erős hajlamom van depresszióra, hangulatingadozásra, libidóingadozásra

- a menstruációm kb. az első 3 napban Niagara-jellegű

- a kézügyességem szörnyű, nem tudnék normálisan felhelyezni semmit, rendre elcseszem a hüvelytablettákat, -kúpokat, a Lactofeel gélt, de néha még a tampont is

Ezen feltételek mellett szeretnék találni alternatívát az óvszerre. Nem Pharmatexet... ugyanis kiemelten fontos az is, hogy hatékonyan védjen a teherbeeséstől. Hormonmentes spirálra gondoltam, de arról is olvastam mindenfélét.

Teljesen tanácstalan vagyok. Az óvszerrel nekem nincs gondom, a partnerem erekciója viszont nem feltétlenül stabil. Tudom, erre meg az lenne a megoldás, hogy forszírozzam a szakemberhez fordulást és a(z esetleges gyógyszeres) kezelést, ha erre nem hajlandó, zárjam le vele. Csak ezt egyszerűbb mondani/gondolni, mint megtenni...


2023. aug. 20. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ilyen problémás testet még piszkálni minden féle szerekkel.


Vannak nagyon vékony gumik azok jók én is azt használom mindig, mert a nő sokkal többet veszíthet.


Érzelmi oldalról erre az egészre rá mehet a kapcsolat, neked sem jó és neki sem lehet hogy túl fogod vallani magad és megborul az egyensúly a párkapcsolatban.


Kék tabletta esetleg?

2023. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyire problémásan mit lehet ajánlani? Vazektómiát a párodnak max.
2023. aug. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Megírnád, kérlek, hogy melyik az a nagyon vékony, ami Neked bevált? Lehet, eddig nem megfelelővel próbálkoztunk, bár kézimunka vagy orál közben is előfordul gond...

Kék tablettára, szakemberhez fordulásra csak finoman mertem célozni, a reakciója alapján még a szakítást is előbb vállalná. Szóval ez a része sem egyszerű a történetnek...

2023. aug. 20. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!