Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az óvszer nem véd 100%-ban,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az óvszer nem véd 100%-ban, néha lehet baleset, érdemes a ciklus 28. Napjain tesztelnem egyet, ha 30-34 napos ciklusaim vannak? (Csak önmegnyugtatásként, szerintem sosem felesleges.)

Figyelt kérdés

Pl: most a 11-14. Napon volt peteérésem kb. Mert nagyon is éreztem a fájdalmat a jobb oldalamon, és nagyon kívántam a párom is.


Sajnos ezekből egyik nap picit sokat ittunk haverokkal és azt hiszem nem használtuk időben az óvszert akkor, felkerült, de biztos nem a legelején...


Máskor sokszor elkerülöm a páromat peteérés táján, direkt ezért szervezek valami mast a csajokkal,vagy csaladhoz utazom, hogy ne kelljen nála aludjak, de sosem tudom, mikor ovulálok, így nem hiszem, hogy van értelme kerülnöm az emberem. Méhnyaknyákot szoktam nézni, most már napok óta nem sok és nem átlátszó szóval biztos nem vagyok termékeny.


Ciklus 20. Napján vagyok most, tehát még 8 nap mire tesztelhetnék. Volt már 21-23. Napon is ovum, pl: augusztusban, olyan rosszul lettem, mintha hőemelkedésem lett volna.


Ti szoktatok önmegnyugtatni teszttel?



2023. okt. 25. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Több különálló gondolatom is van:

1. Én fogamzásgátlót szedek, mindig pontosan. De néha csinálok tesztet így is. Pár száz forint, ezért nem értem, miért kérdés itt mindig, hogy érdemes-e tesztelni. Miért ne, ha attól nyugodtabb vagy?

2. Elég csalóka a kérdés, és amit részletezel utána. De, a megfelelően használt, ép gumi, az 100%os védelem. De ha részegen azt sem tudtátok merre van az előre, és nem is vagytok biztosak mikor került fel, az necces. Nem az óvszer nem 100% így, hanem rosszul használtátok.

3. Ne a nyákot nézegesd, vegyél ovulációs tesztet, ha pontosabban akarod tudni, hogy mikor ovulálsz.

4. Teljesen feleslegesen kerülöd a párod ovulációkor. Ha normálisan védekeztek, nyugodtan szexelhettek. Kicsit bizarr, hogy ezért mondva csinált okkal kerülöd. A szex felelősségekkel, és kockázatokka jár. Ha nem tudod ezeket kezelni, nem vagy rá érett. Terhességtől rettegve nem fogod élvezni a szexet. Védekezzetek normálisan, és figyeljetek oda, ennyi a titok. Ha végső esetben baleset történne, szerintem tudod mi a teendő. Sokmindennel képben vagy, ami tök jó, úgy jön le, hogy van azért fogalmad a dolgokról, ami kb egy csoda ezen az oldalon.

2023. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
"Csak önmegnyugtatásként, szerintem sosem felesleges." Akkor mi a kérdésed? Csináld!!!!
2023. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De ne 28. Napon mert ha 20.nap van ovu vagy később akkor megnyugszol mert negatív, pedig csak korán teszteltél. 32.nap tesztelhetsz az már biztosabbat mond, ha érzed az ovut utána 12.napon már közel biztos az eredmény.
2023. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3-as: Ha a 12-ik nap volt ovum, mert 11-ik nap fájt nagyon a petefészkem, és pont a 12. Napon nem voltunk teljesen felelősek (sajnos), akkor ha most csináltam egy mártogatós x-epil tesztet (25-ös), ami hómező negatív, akkor ez semmiképpen sem megnyugtató? :/


Tudom, ez maximum a 8. DPO lehetne, de legalább ellenőriztem, hogy kell tesztelni, sosem csináltam ilyet még, ez volt olcsó, és macerásabb a sima vizeletsugarasnál.


Vannak PMS tüneteim, azok mindig vannak, progeszteron csinálja. Aki terhes, az több progeszteront termel, elvileg akkor erősebbek a tünetek. Nekem minden bajom van már most sajnos, ezèrt gondolom ez egy rövidebb ciklus lesz. Minden van, alhasi fájdalmak, hasmenés, rossz közérzet, sírás, mellfájás, feszülés, hányinger, sima PMS tünetek nálam. Ennyi idő alatt akkor se lenne terhes tünetem, ha mégis az lennék, szerintem.


1-es: Nem lenne nagy baj már nekünk, ha becsúszna a baba, sajnos nem szedhetek tablettát augusztus óta, mert annyira erős migrénjeim vannak tőle, hogy megköszöntem, nem akarom szedni. Azóta is vannak fejfájásaim a ciklus 2. Felében, de hát az vállalhatlan volt, 3 napra kiütött és sose volt ilyen előtte! :/

2023. okt. 25. 20:10
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem megfelelő fogamzásgátlót írtak fel, ez megesik. Vagy lehet nem is említetted a migréned a dokinak. Nekem is másodszorra találták csak el, de ennek 7 éve, és semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Illetve ha a migréned megvan így, is úgy is, annak más oka is lehet.

Amúgy meg ha abban a korban vagy, hogy nem gond a baba, akkor nem értem az egész kérdés értelmét.

2023. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

8 dpon (rohadt sok tesztet csináltam már) 2x volt halvány a tesztem az is 10 es 25 ös kb 4 nap múlva lett +.

3 voltam

2023. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Megoldanánk, csak még épp egy fontos továbbképzésem van! :) minden lehetne halasztani, csak sok volt egyetemi évfolyamtársam kínlódott kb. Baba mellett elvégezni ezt. :O Borzasztó, hogy ennyire bunkó, intoleráns képzésvezetők vannak egyes helyeken. Én inkább előbb túl lennék ezen, aztán szervezhetünk lagzit is!


az exemmel is végig tablettát szedtem amúgy, ő utálta az óvszert, és azt mondta nem... akkor még kamasz voltam, majdnem 6 évet vele voltam, amikor megcsalt. Szinte azonnal megismertem a mostani párom utána. Magán nődokihoz kezdtem járni amint dolgoztam, ő javasolta h 6 év után illene váltanom gyógyszert (nem volt jó ötlet).


Ciki, nem ciki, de gyógyszer mellett nekem nem jött össze a hüvelyi orgazmus, máshogy is alig és heti 2x volt libidóm.


Amióta nem szedem, azóta mindig megy! Annyira naivnak lehet lenni ilyen téren. A fejfájás mellett az erős depressziót is megemlítem. Történtek az új gyógyszer alatt dolgok és teljesen érthetetlenül bedepiztem miatta hónapokra! :/ párom is kicsit ki volt borulva miatta, elmentem pszichológushoz. Aztán amint leraktam a gyógyszert, egyből jobb lett!


Hormonmentes Janka fogamzasgátló ellenességről szóló videóját meg jópár másikat megnéztem. Minden negatív tünet stimmelt. :/ Az új gyógyszer mellett majdnem 10 kilót híztam, pedig nem sok minden változott velem! azóta már 6 kilót leadtam, hogy nem szedem. ;)


A párom is rájött, mennyivel jobb ez nekem, és esze ágában sem volt ellenkezni és nagyon örül hogy jobban vagyok minden téren és hogy a libidóm is sokkal jobb, nem laposodik a nemi életünk.


Úgyhogy nők, nem ciki, ha nem megy a tabletta. Csak akkor mas módon kell vigyázni...

2023. okt. 25. 20:31
 8/16 A kérdező kommentje:

6-os én is emiatt akarok megnyugodni, mert várható 8. DPOn már minden teszt minimum halvány, ha pozitív. A tanév végén, jövőre lesz a végső vizsgám, és ha teherbe estem volna, akkor nem húznám ki addig nagy pocakkal, plusz messze lakom a képzési helytől. :P január-februàrban felőlem lehetne akár pozitìv is, lehet felvetem a leendő apukának, hogy a karácsonyfa alá jövőre egy kisbabát kérek. XD Idén egy nyaralásra vesszük meg a jegyeket, hát baba mellett az is elúszna... ;)


Annyival jobb a kedvem, hogy ez a teszt negatìv. Tudom, hogy sokan várnak már a pozira, de én legalább fél évig nem tervezem, tényleg jobb lenne később... ;)

2023. okt. 25. 20:37
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Drágám, ha nem nyányós kézzel ügyetlenkedve húzza fel a kotont úgy, hogy az egész gumi kívülről csillog a spermától, akkor nem leszel terhes.

Ne fossál már. Azért nem írják rá, hogy 100% védelmet ad, mert vannak kretének, akik nem tudják használni, és így nem tudnak perelni.


Ha koton mellett csak úgy tudsz aludni, hogy tesztelsz, akkor inkább ne dugj.

2023. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9es, ne légy ekkora bunkó, mert itt a válaszadók mindegyike szerint érdemes néha tesztelni. És ha elolvastad volna a kérdést, egyszer felelőtlen voltam 1,5 hete, amiatt tettem fel a kérdést!
2023. okt. 26. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!