Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen spirálokat lehet venni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen spirálokat lehet venni és milyen árban lehet őket mozognak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nőgyógyásszal kell esósorban konzultálni milyet és mit lehet használni fogamzásgátlásként használni Csak szeretnénk "felkészülten" menni hogy ne lepődjünk meg az összegeken google-be hiába írom be nem tud segíteni.

dec. 25. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek anno nagyon bevált, nemrég került le neki mert szerettek volna még egy gyereket. Spirál ára 15-20k körül volt emlékei szerint+ még ugye a felhelyezés költsége erre rájön(2021ben volt ennyi, ha jól sejtem drágult már ez is). Viszont ő azt mondta hogy a felhelyezés meg a levétel piszkosul kellemetlen, arra jó ha lelkileg felkészülten megy az ember.


Másik ismerősöm rézgyöngyöt választott(az eléggé high-tech már a sima spirálhoz képest), az neki 2023 elején 50k-ba fájt(csak a szerkezet, erre még jön a felhelyezés ára ugye)


Szóval eléggé széles skálán mozognak.( de ha belegondolsz, 3 havi fogamzásgátló tabletta vagy hüvelygyűrű meg mostmár kb. 10k, szóval nem sokkal olcsóbb az sem hosszútávon)

dec. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van hormonos és hormonmentes, a hormonmentesen belül klasszikus T-alakú és a fent említett rézgyöngy. A hormonmentes jó, ha nem szedhetsz gyógyszert, de erősebb és fájdalmasabb vérzéseket okoz. A hormonos az elérhető fogamzásgátlók közül az egyik leghatékonyabb, rendszertelen lehet vagy elmaradhat mellette a vérzés, és gyengül is. A hormonos jóval drágább. Ha nem szültél, valószínűleg mini méretre lesz szükséged. A hormonmentest nehezebb beszerezni, interneten érdemes lelőhelyet keresni, esetleg megrendeltetni.
dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó,én úgy hallottam.. (kérlek ne hordjatok le) hogy a hormonos spirál ezerszer jobb a szájon át szedhető fogamzásgátlóknál mert helyileg fejti ki a hatását,egyszóval nem okozhat rögöket. Ez mennyire igaz?

Azért kérdezem mert én sem szedhetek gyógyszert és viszont érdekelne,már csak abból a szempontból is hogy ez is enyhitené az erős görcsöket mint az orális? Ugyanaz a mechanikája?

dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3-as: Úgy tudom, hogy mivel a hormonos spirálban csak progeszteron van (ösztrogén nincs), ráadásul helyileg szívódik fel, a vérrögképző hatása sokkal kisebb (de nem nulla), mint a kombinált fogamzásgátlóké. Azt hiszem, az is jó pont, hogy egyenletes a felszívódása, nem úgy, mint a tablettáké, amikkel van valamennyi hormoningadozás. És igen, úgy tudom, hogy a hormonos spirál enyhíti a görcsöket, mert nem engedi megvastagodni a méhnyálkahártyát.


Viszont ezekről érdemes dokinál is érdeklődni, én sajnos nem vagyok az, csak nagyon-nagyon utánaolvastam a témának. Egyébként kombinált tablettát én sem szedhetek aurás migrén miatt, ezért a csak progeszteront tartalmazó tabletta mellett döntöttem, mert nagyon gyakran vannak fertőzéseim, és félek, hogy az idegentest ezt esetleg fokozná. De ha ettől ill. a felhelyezéstől nem félnék, nekem is szimpatikus lenne a hormonos spirál.

dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es. Köszönöm szépen. :) Énis olvasgattam a témában,csak nem ennyire mélyen. Megérdeklődöm a dokimnál,csak számomra fura hogy sosem ajánlotta fel ezeket..mindig csak a tablettákat isteníti.

Ha esetleg ráveszed magad,kérlek írd majd azért ide meg hogy milyen. :)

dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5-ös: A minitablettára gondolsz, ugye? Slindát szedek jelenleg, egyelőre meg vagyok elégedve vele. Az első pár hónapban sok volt mellette a pecsételgetés, ill. az elmúlt hónapban is, valószínűleg az influenzaoltás miatt, a nőgyógyászom szerint könnyen megzavarodhat mellette a ciklus. Ill. szintén kb. 2 hónapig sokszor voltam szomjas, ill. jártam pisilni, valószínűleg a hatóanyag enyhe vízhajtó hatása miatt. Viszont a migrénjeimnek szerintem jót tett, mert kevesebbet fáj mellette a fejem, és töredékére csökkentette a menstruációs fájdalmaimat. Libidó-ügyileg annyit érzek, hogy a peteérés körüli megugrás elmarad, ami rendben van, mivel emellett a gyógyszer mellet általában nincs peteérés (bár nem ez az egyetlen mód, ahogy hat). Szóval nekem pozitív, a felsorolt mellékhatásokat simán vállalom a biztonságos védelem és a kisebb egészségi kockázat érdekében.
dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Örülök neki hogy a minitabi bevált neked. :) nekem sajnos egy henetikai vizsgálaton derült ki hogy au egyik szülőmről hajlamos vagyok a rögökre,ezért én teljesen kétségbe voltam esve,mert szedtem 1évig kombinált tablettát,de mostmár nem merném megkockátatni mert egyrészt nemsokára 30 leszek és ez mellett dohányzom is.

Igen,igen..tudom a dohányzást el kellene hagynom.

Lényegében ezért érdekel a hormonális spirál,de szerintem ugyanott lennék vele,uogy rettegnék attól hogy mikor kapok trombózist..vagy rosszabb.:/ nem sok esély van arra hogy találok tökéletes megoldást az erős fájdalmakra,mert eddig sem volt,egyedül a tabletta ami egyszerűen egyik pillanatról a másik hónapra teljesen megszüntette. :)

dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírás miatt. :)
dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, ehhez egyáltalán nem értek, de esetleg lehet endometriózisod? Úgy tudom, az okozhat nagyon erős menstruációs fájdalmakat.


Hát, ezek szerint tényleg elég problémás ez a hormonos dolog. Esetleg vényköteles fájdalomcsillapítót próbáltál már? Anno, mikor nálam is felmerült a hormonmentes spirál, ilyesmin gondolkodtam, mert nekem is elég erősek a görcseim, ez a spirál meg valószínűleg fokozta volna őket. Ill. ami nálam bevált, az a No-Spa + fájdalomcsillapító egyszerre történő bevétele, sokkal hatékonyabbak így, mint külön-külön. Egyszer kórházban migrénre kaptam ezt a kombót, de nálam görcsökre is bevált.

dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!