Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fogamzásgátló spiráloka...

Gabri.ella kérdése:

Milyen fogamzásgátló spirálokat alkalmaznak mostanában?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász azt mondta, hogy csak egy fajtát lehet venni most és az sem vényköteles. Igaz ez?
2019. ápr. 17. 18:18
 1/6 Metionin ***** válasza:

A rézgyöngyről hallottál már? Elvileg jobb mint a spirál.

Amúgy meg fura lenne egy nem vényköteles spirál...

2019. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van valami. Nem tudom mi a neve. Annyit tudok róla, hogy olyan 40 ezerbe kerül. 2 évente cserélni kell. Egy nagyon icipici kis dologról van szó. Kisebb, mint a kontakt lencse..sokkal..És azt helyezik be. Nagyon minimális hormont bocsájt ki, és trombózis veszélye sincs...A nevét majd vmi. Szakértő leírja. ( magán nőgyógyász mutatta)
2019. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én pár éve a Mirénát használtam. 40 ezer körül volt, de előtte a doki vagy háromszor megvizsgált, soron kívüli rákszűrés stb. 70.000-be benne volt. Kizártnak tartom, hogy nem vényköteles, és ráadásul csak a doki rakhatja fel.
2019. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


A fémek viszont gyakran okoznak allergiás reakciót, petefészek gyulladást.

2019. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hormonmentes nem vényköteles, ha jól tudom, mert az csak egy speckó fém-műanyag biszbasz, nincs benne gyógyszerészeti értelemben vett hatóanyag.

Egyébként se tudsz vele mit kezdeni orvos nélkül. :D


Amúgy nem csak egy fajta van, a hormonális és a hormonmentes már kapásból 2, és a különböző márkákról nem is beszéltünk...

2019. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Leírom a sztorim ami miatt kiírtam a kérdést.

2.gyermekem születése után rakattam fel egy fajta hurkot (már nem tudom pontosan a nevét ) és az jól működött kb 5 évig. Levetettem és pár hónap múlva úgy döntöttünk a férjemmel, hogy szeretnénk még egy babát. Sikerült is szerencsére a harmadik baba.

Visszamentem a szülés utáni hat hetes vizsgálatra és akkor kérdezte a nőgyógyász, hogy szeretnénk e még babát vállalni vagy mivel gondoljuk megakadályozni a teherbeesést. Mondtam neki, hogy 2001-ben fiatalon volt mélyvénás trombózisom ezért szeretnék spirált és doktor úr meglátja, hogy felrakja e most.(nem volt fogadott orvosom csak az ambuláns orvoshoz mentem a kórházba ). Erre az volt a válasza, hogy a méh visszaáll hat hét alatt az eredeti állapotában és fel lehet rakni. A melbea gold nevű spirált lehet csak venni , semmi más nincs forgalomban úgy tett! Nem vényköteles, megvehetem akár a netről is bár lehet úgy drágább. A kezembe nyomta az ambuláns lapot és készen voltunk. Meg sem vizsgált. Azt mondta hogyha megvettem menjek vissza és felrakják.

Nem álltam le vitatkozni vele. A picibabám kint sírt a váróban meg olyan ideges lettem, hogy majdnem felrobbantam. Azt gondoltam, hogy ezek után ez a vén nyugdíjas orvos ne is nyúljon hozzám 😣

Utána néztem meg a neten, hogy három méretben lehet kapni ezt a fajta spirált. Most akkor kérdem én, nekem így vizsgálat nélkül melyiket kéne megvennem??? Felháborító ez a mai rendszer!! 😢

2019. ápr. 22. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!