Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Össze vagyok zavarodva. Mi a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze vagyok zavarodva. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

4 hónapja szedek fogamzásgátlót, de még sosem fordult elő, hogy elfelejtettem volna bevenni a tabit. Hát most elfelejtettem:( Tegnap este negyed nyolckor kellett volna bevenni, de ma reggel negyed kilenckor vettem be. Az első szemet előzőhét előtti vasárnap vettem be. Ha jól gondolom, vasárnaptól szombatig az egy hét, így jön ki nekem a 3X7. Én tegnap felejtettem el bevenni, tehát eltelt már hét nap. Akkor mostmár a második héten vagyok ugye? Mert akkor annyi lenne a teendő, hogy rendesen szedem tovább a csomagot.


Bocsi a hosszúságért, mihamarabb válaszokat várok!! Fontos!!


Előre is köszönöm szépen!:)


2010. nov. 1. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Szedd tovább rendesen. Nincsen semmi baj.
2010. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Azért még várnék véleményeket, csak hogy biztos legyen a dolog:):)
2010. nov. 1. 12:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Jézusom! Igaz, hogy a betegtájékoztatóra az van írva, hogy a második héten ha elfelejtem bevenni, nem lehet semmi gond, nem kell mellévédekezni. De akkor miért olvasom azt pár helyen, hogy egy szem kihagyásától is lehet terhes valaki?? áááá mostmár komolyan nem értem:(:( Valaki segítsen!:S
2010. nov. 1. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell kiegészítő védekezés, de ha téged az megnyugtat, akkor 1 hétig használjatok óvszert, kibírjátok. Inkább, mint a para. Egyébként tabitól is függ, ha konkrétan a tied papírjára rá van ez írva, akkor védett vagy. Ha nincs ráírva, akkor óvszer.

Folytasd a csomagot szokás szerint.

Még egy jó tanács: lefekvés előtt vedd be a tabit, mert akkor ha kimarad, még reggel is benne vagy a 12 órában.

2010. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:):) Így már sokkal nyugodtabb vagyok:)
2010. nov. 2. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért nem tudom megérteni, hogy háziorvos vagy orvostól vagy akárkitől miért nem tudsz megfelelő információhoz jutni. és ennek fényében végezni az esti tornát. És nem felelőtlenül belevágni olyanba, amibe nem vagyunk biztosak. Mert akkor a kellemetlen meglepetések előrukkolásának az esélye is jóval kisebb, és ha felkészültek vagyunk a megfelelő információ birtokában, akkor sokkal nyugodtabb lehet a lelki világunk és biztonságosabb a szex is.
2010. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok elkeseríteni senkit, de ha rendszeresen szeded és nem hagysz ki egy napot sem akkor is teherbe eshetsz és ez még a babának is káros lehet :(

Persze azt nem mondja senki hogy nem 100%-os védelmet nyújt a tabletta! És persze a hormonok meg még be is zavarhatnak!

2010. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!