Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az emberek nagy részének...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek nagy részének miért csak két (három) fogamzásgátlási módszer létezik?

Figyelt kérdés

Gumi, tabletta és megszakítás.

A gumi ugye sokak szerint "kényelmetlen", szóval azt nem hajlandó használni.

A tabletta káros, azt azért nem akar használni.

És akkor mi marad? Megszakítás.

De miért? Miért nem megy el orvoshoz és kérdezi meg a lehetőségeket? Miért nem néz utána? Miért nem használ a megszakítás MELLÉ vmi mást is?


2010. nov. 24. 21:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
neked is szabad korulnezni... :) nalunk,pl a baratom jott azza az otlettel,h van fogamzasgatlo kupp is. aktus elott 10 perccel felteszed es kesz :) lehet kapni a gyogyszertarakban, es eddig nekunk bevalt pedig jo ideje hasznaljuk :) a legtobb nonel irritaciomentes :)
2010. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
én a tabisok csoportjába tartozom:) egyáltalán nem egészségtelen. Nagyanyáink korában az volt, de a mostaniakat akár 5 évig is lehet szedni folyamatosan.
2010. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
es abbahagyod es elhizol,kiszorosodsz es ez meg a legkevesebb...persze h azt mondjak h semmi bajod nem lesz tole mert nagy uzlet a tabi mindenkinek,kenyelmes a noknek es nagy penz a gyartoknak de ha kicsitt utananezel lehetsz tole meddo,vagy akar szulhetsz majd egy fogyatekos gyereket ha vmikor szeretnel egyet,...
2010. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Látom a kérdést egyikőtöknek sem sikerült értelmezni. Lehet én voltam félreérthető, ez esetben bocsánat.


Én ismerek elég sok fogamzásgátlási módszert.

Csak azon vagyok ledöbbenve, hogy az itt válaszoló és kérdező emberek nagy résznének csak ez a három ismerős.

És ahelyett, hogy utánanéznének, megszakítást alkalmaznak, aztán meg sír a szájuk, hogy késik a menzeszük, és tisztára meg vannak lepve.

Ha az ember rákérdez, hogy miért ezt a módszert választják, annyit írnak, hogy a gumit nem szeretik, a tabi meg káros.

Mintha ez a kettő létezne csak.

2010. nov. 24. 21:09
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát pl. van a nuvaring hüvelygyűrű. Ugyanúgy hormont bocsát ki a véráramba és úgy véd. 3 hetente kell levenni, egy hét szünet, ameddig van a vérzés, de! ha már 1 órával későbbi időpontban rakod fel a következő gyűrűt, akkor csökken a hatása. A nőgyógyászom ajánlotta először, de mondta hogy elég macerás, meg a méhszájra kell pontosan felhelyezni. Na most én nem tudnám felrakni, nőgyógyászhoz meg nem biztos hogy bejutok 3 hetente abban az órában amelyikben még nem csökken a gyűrű hatása. Akkor ott a spirál. Azt csak olyan nőknek rakják fel általában akik már szültek, ráadásul, akinek van kicsi folyása (ami még természetes) annak nem ajánlott, mert gyulladást, vérzést okoz. Van hormoninjekció. Ezzel csak az a gond, hogy egy brutális hormonbomba. Olyan, mintha beszednéd a 3 havi fogamzásgátló tablettát és ráadásul mivan ha nálad éppen nem tart ki 3 hónapig hanem csak 2 és fél hónapig? Akkor abortusz... Sok barátnőm elájult az injekciótól, vagy rosszul lettek komolyabban. Akkor van hüvelykúp is, ami habot képez. Azokról fórumon keresgéltem és mikor már szinte minden 2. anyuka írta, hogy a kúp mellett megfogant gyerekük már mennyi idős akkor, mondtam, hogy ezt soha nem vállalom be., ráadásul nagyon maró.

Ezek mellett akkor mi is van még?

2010. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
akkor irjal meg te...van pesszarium,spiral,kupp,tabi,gumi,megszakitas...mas? :)
2010. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Most komolyan én nem tudok normálisan kérdezni és fogalmazni?


Megértem, ha vki nem akar gumit.

Azt is megértem, ha vki nem akar tablettát.


De miért gondolja úgy, hogy akkor csak a megszakítás marad?


A spirál tényleg fiataloknak nem jó.

Gyűrű szintén hormonos.

A petevezetékeit nyilván nem kötteti el...


A spermicid meg szerinted nem biztonságos. Amivel teszem hozzá egyet is értek. ÖNMAGÁBAN nem biztonságos.


De arra miért nem gondol senki, hogy akkor megszakítás mellett használja a spermicidet is? Hisz két kevésbé hatékony módszer együtt még is csak jobb, mint egy.

Vagy miért nem használ spermicidet és pesszáriumot?

Esetleg spermicidet és naptármódszert együtt?

Vagy ha allergiás a spermicidre, akkor pesszáriumot és megszakítást?



Ha vkinek semmi sem jó, miért nem KOMBINÁLJA??

Ugyanis majdnem minden jobb, mint csak a megszakítás.

2010. nov. 24. 21:16
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen igen. Én például a pesszáriumot, a hüvelygyűrűt nem tudnám magamnak felhelyezni. A hüvelykúp nem a legbiztonságosabb, az óvszer nálunk folyton lecsúszott, kipróbáltunk mindenféle márkát és méretet, volt ami már teljesen leszorította a barátom péniszét mégis lecsúszott, folytonosan féltem hogy mi van ha kilyukad? Megszakítással nem csinálnám, buta dolog maradt a tabletta. Én is híztam de nem a tabitól, hanem csak lusta voltam normálisan enni és reggeli ebéd vacsorára nassolni valókat ettem. Szerintem nem (annyira) egészségtelen, a nőgyógyászok azt mondják a magzatra semmilyen káros hatással nincs, a mai gyógyszerek alacsony hormontartalmúak. Márpedig a nőgyógyászoknak annyira nem érdekük hogy szedjék a nők..


Valóban buták az emberek és nem néznek körül, egy tizenéves még törődjön bele hogy a gumi kényelmetlen, a tabit még nem ajánlják nekik, nézzenek körül és keressenek mást, vagy tűrjék a gumit ennyi.

2010. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A pesszárium ugyanúgy okozhat gyulladást, mint a spirál. A hüvelykúp meg nagyon drága szórakozás főleg a fiataloknak akiknek nincs pénze. 3 db még 1-2 éve 1000-1300 ft volt. Na most mi egy héten alapból kb. 10x szoktunk "úgy" együtt lenni, amit így kilehet számolni, hogy mennyibe kerülne havi szinten. Ezért marad a fogamzásgátló és a gumi. Amúgy a nőgyógyászoknak igenis érdekük ajánlani, mivel pénzt kapnak utánuk. Anya is orvos, nem egy gyártóval van megállapodása, hogyha az ő terméküket adja a betegeknek, akkor kap utánuk egy bizonyos összeget.
2010. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Én azt is megértem, ha vkinek tényleg egyik módszer sem jó, és ezért megszakítást alkalmaz.

De azért valljuk be: ez egyrészt baromira ritka, másrészt az emberek meg sem próbálnak más megoldást.


Mert a gumi és a tabletta kilövése után megállnak a megszakításnál. Ki sem próbálják semelyik másik módszert.


Tényleg nem értitek mire szeretnék kilyukadni?

2010. nov. 24. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!