Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az emberek nagy részének...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek nagy részének miért csak két (három) fogamzásgátlási módszer létezik?

Figyelt kérdés

Gumi, tabletta és megszakítás.

A gumi ugye sokak szerint "kényelmetlen", szóval azt nem hajlandó használni.

A tabletta káros, azt azért nem akar használni.

És akkor mi marad? Megszakítás.

De miért? Miért nem megy el orvoshoz és kérdezi meg a lehetőségeket? Miért nem néz utána? Miért nem használ a megszakítás MELLÉ vmi mást is?


2010. nov. 24. 21:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem értjük, de pl. én már hosszan felsoroltam, hogy a gumin és a megszakításon kívül miért nem alkalmaznék/próbálnék ki más módszert. :D
2010. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

De itt a hangsúly azon lenne, hogy ha vkinek nem megfelelő a tabletta és a gumi (mert ugye a kis fiatal csitriknek a gumi derogál, a tabit meg az anyjuk nem akar), akkor miért a megszakítást választja?


Ha pedig vki megszakítással "védekezik" és megkérdezik tőle, hogy miért nem keres biztonságosabb módszert, miét csak annyit mond, hogy " a gumit nem szeretjük, tabit meg nem akarok szedni"?

Mi van a többi megoldással?


Nagyon örülök, hogy te nem ezek közé tartozol. De nekem arra irányul a kérdésem, hogy aki ezek közé tartozik, az miért???

2010. nov. 24. 22:27
 13/23 anonim ***** válasza:
Azt nem tudhatjuk. Nincs pénzük, eszük, és fiatalok még így félnek venni, orvoshoz menni..
2010. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

De ez nem gáz? Miért nincsen normális felvilágosítás az iskolában?

Az orvostól fél, de attól nem, hogy 16 évesen teherbe esik? Akkor talán majd nem kell orvoshoz mennie?

Vagy az anyjának nem fél elmondani, hogy 16 évesen babás?


Baromi idegesítő, hogy mikor vkit leszólnak a megszakítás miatt, úgy állítja be, mintha ő aztán mindent megtett volna a normális védekezésért, csak hát neki sem a gumi nem jó, sem a tabi.


Bele sem gondol, hogy van más megoldás is.


A másik kedvencem, mikor azt mondja, hogy azért nem használ spermicidet, mert "az nem biztonságos". Ezért inkább a megszakítást választja, mintha az biztonságosabb lenne.

Ahelyett, hogy esetleg a megszakítás MELLÉ alkalmazna még spermicidet. Vagy a spermicid mellé naptármódszert vagy pesszáriumot.


Úgy tesz, mintha ő lenne a nagy mártír, aki "megpróbálta", csak hát neki semmi se jó. Holott a jó pár módszer közül gyakorlatilag kettőt vett számba, a többi még csak eszébe sem jutott...


Tényleg ennyire nincs esze az embereknek?

2010. nov. 24. 22:39
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is korán kezdtem a szexelést. 15 évesen, amit nem szabadott volna, mert nem a megfelelő emberrel feküdtem le ( így most már, de egyébként már 1 éve jártunk) de nekem volt eszem amikor gumi nélkül akarta. A mostani párommal jártunk mindig úgy hogy lecsúszott és azt mondtam hogy nem megyek bele ilyen játékokba, elmegyek orvoshoz, és megkérdezem mi a helyzet tabletta terén. Nekem ajánlotta, a legalacsonyabb hormontartalmút írta fel. Minden más fogamzásgátlási módszert ismerek de nem merném bevállalni őket. Biztosan ezek a tinik tudatlanok, és félnek, nem merik bevállalni, mert baráttól, barátnőtől azt hallották hogy a megszakítás biztonságos.. Osztálytársam volt 19 éves csaj, 10-ben! 2 éve élt nemi életet a pasijával megszakítással, nem egyszer volt necces a helyzet, mindig sírt, rítt hogy terhes mert nem jött meg neki. Persze az óvszer lecsúszik, a tabi drága (?), meg az anyukája nem ajánlja (???) és akadt egy két híve. Szépen lassan 2-3 lány akik a barátnői lettek, elhagyták a fogamzásgátlót/óvszert mert ez a buta liba nem lett terhes 2 év múlva! Persze mekkora sz*pás lett volna ha terhesek lesznek.. Szerintem csak nem akarnak nyűglődni a fogamzásgátlással... -.-
2010. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
*múlva helyett alatt
2010. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, az értelem nem mindig korfüggő. Én is korán kezdtem, még is tudtam védekezni.

Nem értem mi van az emberekkel:( Ha olvasom ezt az oldalt, mindig elszörnyedek..

2010. nov. 24. 22:58
 18/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk a szex/szerelem témakörbe ritkán jön értelmes ember. Én családi kapcsolatoknál szoktam nézelődni.
2010. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Igen, itt tényleg ritkán van értelmes ember.

Csak az a baj, hogy így a hülyék továbbadják a hülyeségüket.

Mert persze mindig annak van a legnagyobb szája, aki leginkább nem ért az adott dologhoz.

2010. nov. 24. 23:06
 20/23 anonim ***** válasza:
85%
Én még azt nem értem, hogy ha valaki kiír egy kérdést hogy lecsúszott/elszakadt a gumi mit tegyen, elmenjen e orvoshoz, azt egyből letorkollják elmondják minden sz*rnak mert hogy biztos rosszul rakták fel, aki meg szimplán nem védekezik sokszor megvédik! Ilyen világ ez komolyan..
2010. nov. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!