Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az ESCAPELLE nevű sürgősségi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ESCAPELLE nevű sürgősségi tabletta után rendesen megjön a menstruáció? Úgy hallottam, hogy megzavarja a ciklust. A múlt hónapban volt rá szükségem, és most késik, azt hiszem a 4. napot. Ez normális vagy terhes vagyok? Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz akár terhes is, mert nem 100%-os egyik ilyen 72 órás tabletta sem.

De a menstruációs zavar normális jelenség.

2010. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Mielőtt beszedsz vmit, miért nem olvasod el a tájékoztatót?


"A kezelést követően a menstruáció rendszerint a megfelelő időpontban jelentkezik és normális lefolyású. Ritkábban azonban pár nappal korábban vagy később jelentkezhet. Amennyiben menstruációja több mint öt napot késik, vagy a megfelelő időben jelentkezik ugyan, de lefolyása eltér a megszokottól, vagy a terhesség gyanúja (émelygés, hányinger, hányás, emlőfeszülés, stb) fennáll, forduljon orvosához."

2010. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A tabletta bevétele után voltam orvosi vizsgálaton,mert felírattam egy fogamzásgátló tablettát is.Az orvos az ultrahang után kizárta a terhességet,és akkor mondta hogy az escapelle megzavarja a ciklust.Remélem hogy tényleg csak a tabletta az oka.Ezt követően együtt voltam a partneremmel 2x,de a megszakításos módszerrel védekeztünk.Igaz,nem mondhatni ezt a fajta módszert védekezésnek.
2010. nov. 25. 17:59
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
hát lehetsz terhes.....ha nem lettél volna együtt a barátoddal akkor azt mondanám hogy tuti nem vagy.Mert én is vettem be ilyen gyógyszert de nekem pontosan jött meg.
2010. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Bevettél escapellet, felírattál tablettát és megszakítással védekeztél?

Nem bírtál volna addig gumit használni, míg el nem kezded a tabit?

Ne csodálkozz már, ha teherbe esel, ha ilyen felelőtlen vagy...

2010. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

de hát 4 nap még nem olyan sok,vagy igen?tesóm barátnőjének is 8 napot késett.igen,felelőtlen voltam és egyben szerelmes is.szerelmesen egy nő nem gondolkodik tisztán,pláne ha már a párja felizgatta.

légyszi ne ítéljetek el,mert segítséget kértem tőletek.hiába van anyám ha nem tudok vele semmit megbeszélni.a barátnőim tapasztalatlanok ilyen téren,igaz nincs sok barátnőm,akivel ilyen bizalmas dolgokat megbeszélek,csak 1-2.

ha terhes vagyok már nem tehetek ellene semmit.elvetetni nem szeretném,mert vágyom már rá.tudom hogy a családom ellenem fordulna,pláne a nagyszüleim,mert eléggé begyepesedtek.ha hétfőig nem jön meg,majd veszek tesztet....

2010. nov. 25. 23:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Hali....még egy utolsó kérdés.most csináltam tesztet és negatív.akkor bízhatok a teszt eredményében?
2010. nov. 27. 10:57
 8/10 anonim válasza:
Biztos, h nem fog rendesen megjönni. Ugye ettől annyi hormont kaptál, hogy a szervezetedet nem teljesen de felborította. Nekem is a múlt hónapban volt rá szükségem és 20 nappal elöbb megjött pedig elötte rendesen beállt. Lehet, hogy nálad meg pont, hogy késni fog tizenakárhány napot. Szóval csak nyugi!:) (ha még benne voltál a 72 órában)
2010. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ja és a 2. kérdésedhez: Nem akarlak beparáztatni de nem minden terhességi teszt megbízható. :s De mondom attól függ, hogy 72 órán belül vetted e be.
2010. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm az utolsó választ,megnyugtattál vele és végre nem volt támadó jellegű.Vasárnap reggelre megjött,igaz több mint 2 hét késéssel. :)

Most már elkezdtem szedni a fogamzásgátlót,és remélem h.több ilyen nem fordul elő. Köszönöm szépen mindenkinek

2010. dec. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!