Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Eddig trinordiolt szedtem,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eddig trinordiolt szedtem, most váltottam másik gyógyszerre (yasminelli). Csütörtökön kezdtem el az új gyógyszert, és tegnap (szombaton) szeretkeztem nappal, de este elfelejtettem bevenni a gyógyszert. A vérzésem csütörtökön múlt el. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 14:10
 1/5 A kérdező kommentje:
este 10-11 körül szoktam bevenni a gyógyszert és a kimaradtat ma(vasárnap)vettem be 14:00-kor
2009. jan. 18. 14:12
 2/5 A kérdező kommentje:
jah és azt mondják ilyenkor nincs peteérés,tehát nem lehetek az,nem?de volt már aki ilyenkor lett terhes?ez most hogy van?légyszi,gyors választ kérek
2009. jan. 18. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mikor kezdheti el az első csomag szedését?

- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban.

A Yasminelle szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Yasminelle szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia.

- Ha egy másik kombinált hormonális fogamzásgátlóról, kombinált fogamzásgátló hüvelygyűrűről vagy tapaszról vált át.

A Yasminelle szedését elkezdheti, amint az előző tabletta tablettamentes periódusa lejárt (vagy a korábbi fogamzásgátló utolsó inaktív, hatóanyagot nem tartalmazó tablettáját követően)."


"Ha elfelejtette bevenni a Yasminelle-t


- Ha 12 óránál rövidebb időt késlekedett a készítmény bevételével, a terhesség elleni védelem még nem csökkent. Vegye be a filmtablettát, amint az eszébe jut, és a következő tablettát a megszokott időpontban vegye be.

- Ha 12 óránál hosszabb időt késlekedett a filmtabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a terhesség elleni védelem gyengülésének veszélye.

Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is)."


"Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor vagy elfelejtette a tablettamentes időszakot követően elkezdeni az újabb csomag szedését, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához."


A 7 nap szünet után kezdted el szedni az új gyógyszert? Mert a tájékoztató szerint akkor kellett volna.

A dokik általában minimum 2 hét kiegészítő védekezést szoktak javasolni.

Én a helyedben felkeresnék gyorsan egy nőgyógyászt, mert lehet, hogy gáz lehet ebből. Az a biztos, ha rákérdezel. Ha gond van, még benne vagy a 72 órában, ha sürgősségi tabi kell.

2009. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Peteérés rendes ciklus esetén a ciklus közepén szokott lenni. De erre nem szabad alapozni...Bár a fogamzásgátló ugye megakadályozza a peteérést.
2009. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a másik tablettát beszedtem.aztán volt a 7 nap szünet és utána kezdtem időbe az új gyógyszert.köszi az eddigi válaszokat! :)
2009. jan. 19. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!