Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 8 tablettamentes napot tartott...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 tablettamentes napot tartottam veletlenul. Ennek milyen kovetkezmenye van?

Figyelt kérdés
Yasminelle-t szedek egy par eve, es a csomag elso tablettajat nem tudtam bevenni csak tobb mint 12 ora csuszassal. Ez ugyanolyan mint ha barmely masikat felejtettem volna el az elso heten, tehat egy het mas fogamzasgatlo hasznalata szukseges, vagy nem?
2010. dec. 27. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, az első héten kimaradt egy szem, nem csak "úgy kell kezelni, mintha", hanem valóban ez történt. Az első hét a legkritikusabb a peteérés megakadályozásának szempontjából, ezért mindenképpen védekezzetek mellé! És olvasd el, pontosan mit ír a tájékoztató az első héten kimaradt bogyó esetében.


26/N

2010. dec. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12 óra elteltével még nyugodtan beveheted mintha mi sem történt volna.Ha egy nap marad ki akkor úgy kell tenni mintha bevetted volna.Sorba szedni kb azonos időben.Pár óra különbség nem számít attól még véd.Menstruáció előtt pár nappal azért nem árt védekezni másképp is a peteérés miatt.
2010. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De ha már pár éve szeded mi a baj vele?Eddig mindig mindet időben bevetted?Én van hogy elfelejtem bevenni és másnap este 2 veszek be...nekem attól se lett semmi bajom és ugyanúgy véd is....bár azért nem ajánlatos mindig ilyet csinálni:P
2010. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

**12 óra elteltével még nyugodtan beveheted mintha mi sem történt volna.Ha egy nap marad ki akkor úgy kell tenni mintha bevetted volna.Sorba szedni kb azonos időben.Pár óra különbség nem számít attól még véd.Menstruáció előtt pár nappal azért nem árt védekezni másképp is a peteérés miatt.


TABLETTASZEDÉS MELLETT NINCS PETEÉRÉS, ebből is látszik, mennyire tájékozott a válaszoló. Mellesleg menstruáció sincs, csak megvonásos vérzés (amikor megvonod a hormont, azaz a tablettát), de ez nem olyan lényeges. Ha nem szedsz tablettát, akkor sem menstruáció előtt van peteérés, hanem kb. félidőben. Ha tablettát szedsz, akkor pedig a kihagyott tabletta után fordulhat elő peteérés.


A feltett kérdésre a válasz: IGEN, kell kiegészítő védekezés, az első kihagyott tabletta nagyon gázos. Ezt le is írják a használati utasításban, és nekem nődoki is mondta, egyszer én is elfelejtettem bevenni az elsőt. Nézd meg, hogy a te tabidhoz hány napig kell óvszer, mert van, amelyik 7-10 napot ír, van, amelyik egész hónapban nem hat.

33N

2010. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!