Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlótól trombózis?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlótól trombózis? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2 hónapja szedek Lyndinette 20 nevű fogamzásgátlót! Csak rákszűrésen voltam és egy alaposnak mondható elbeszélgetés volt az eddigi betegségeimről!

Nemrég hallottam hogy olyan nő nem szerdhet fogamzásgátlót akinek családjában trombózis volt! Igaz ez? És ha igen miért van ez? Édesanyámnak lábon kihordott trombózisa volt és most visszértágulata! Befolyásolja ez az én gyógyszerszedésemet?

És így gyógyszerszedés közben kérhetem nőgyógyászomtól a vérvizsgálatot vagy a gyógyszer megváltoztatta az értékeket a véremben és így már nincs értelme?


2009. jan. 25. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
akinek a csaladjaban volt mar valaki akinek volt vagy van trombozisa, akkor esely van ra, hogy ok hajlamosak elkapni. Miert? Mert a fogamzasgatlo tabletta szedesenek van egy ilyen mellekhatasa. Menj szepen vissza az orvoshoz es kerd meg, csinaljon egy vizsgalatot ennek kideritesere, anno nekem sem volt vizsgalat, de most kulfoldon vagyok, par het mulva megyek haza es en is fogok csinaltatni, mert egyik csaladtagomnak nemreg fedeztek fel trombozist. Emellett ha dohanyzol, az jobban elosegiti ezt, a tajekoztaton errol minden pontosan le van irva.
2009. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a családban volt már trombózis, benned is lehet hajlam rá. Ilyen esetben fokozott elővigyázatosságot igényel a tabi szedése. Nem kérdezett rá a doki? Ha nem tud róla, menj vissza és említsd meg! Vérvizsgálatra is el kellett volna küldenie...

Engem pl. semmiről meg nem kérdezett a doki, viszont elküldött vérvizsgálatra. 5 esetben eltérés volt a leleteimben, mégis felírta a gyógyszert, mondván, hogy á, az nem probléma...Most kezdem majd szedni. Csak reménykedhetek, hogy nem lesz gond...Sajna nincs pénzem magándokira.

2009. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mindenképp kell egy vizsgálat.A véredben van valami,aminek bizonyos értéke arról árulkodik,hogy hajlamos vagy e.Illetve árulkodó jelek lehetnek a lábadon állandó lila kék foltok.Figyelni kell,és bármi gyanús jel,irány a doki.
2009. jan. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!