Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Attól, hogy valamelyik fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Attól, hogy valamelyik fogamzásgátló olcsóbb, és több benne a hormontartalom attól ugyanúgy véd a terhesség ellen mint egy drágább, kevésbé hormon tartalmú fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,el szeretném kezdeni szedni én is a fogamzásgátlót,eddig azért nem szedtem mert drágának találtam,de most fel szeretnék íratni a lehető legolcsóbbat az orvosommal,ugyanúgy megbízhatnák benne mint egy újabb fajta fogamzásgátlóban?
2010. ápr. 11. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

igen.mivel magasabb a hormontartalma.

viszont több mellékhatása is van.

2010. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Én csak azt nem értem, mért csodálkozik a sok húszonéves fiatal házas, hogy nem lehet gyerekük. Talán 16 évesen nem szar hormont kéne szedni, hanem használni óvszert, vmint ami még jobb, nem élni rendsezres nemi életet, mert még fiatal vagy rohadt krva...
2010. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy magas a hormontartalma, ugyanúgy véd. Viszont tény, hogy azoknak általában több mellékhatása van. De 16 évesen szerintem sem kellene még szedned, hiába mondja mindenki, hogy nem lesz bajod tőle. Legalább a 18 éves kort várd meg...

Van csomó más védekezési módszer, kérdezz meg egy nőgyógyászt, hogy mit ajánl. Ha ő azt mondta, hogy használd bátran 16 évesen, akkor nem szóltam semmit:)

2010. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Védeni véd ugyanúgy, de nem mindegy, hogy miket nűvela szervezeteddel. A magasabb hormontartalmú tablettáknak több a mellékhatása, és nagyobb eséllyel okoz kellemetlenségeket, pl. hízás, libidó csökkenése...

Pár száz forinton nem érdemes spórolni, ha az egészséged a tét. Ha meg nehéz kifizetni, akkor maradj inkább a gumi mellett!

2010. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

14:08

Basszus, már miért lenne r0hadt k.va csak ezért?

Nem azt kérdezte, hogy lehet-e terhes a törölközőtől, meg hogy első alkalommal volt a sráccal mindenféle védekezés nélkül, lehet-e terhes...

Legalább előre gondolkodik, nem úgy mint a többi...



Amúgy szerintem ne a fogamzásgátlón spórolj szerintem, mert a hormonokkal játszani tényleg veszélyes. kisebb hormontartalmúnál kisebb a mellékhatások veszélye, de mindenképpen kérd ki a nőgyógyászod véleményét!!!, kérdezd emg az egyes tabletták előnyeit, hátrányait.

2010. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tetted, hogy nőgyógyászhoz fordultál, és fogamzásgátlót szedsz, akár fiatalon is. Ha felírta, biztosan nem lesz bajod tőle. Sokkal-sokkal jobb megoldás, mint egy abortusz!!!

De semmiképpen ne akarj olcsóbbat, régebbit stb. NEm véletelen, hogy ezt kaptad, nyilván az életkorodat is figyelembe vették. Inkább fizesse ki a fiú a felét, az ő érdeke is, és nem kell óvszerre költenie. Ha szeret, kifizeti. Az enyém az egészet kifizette, pedig a felét sem kértem. Magától jutott eszébe.

2010. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Beszélj esetleg anyukáddal, hogy fizesse ki ő. Nem értem, hogy ilyesmit miért neked, aszebpénzedből kéne kifizetni....

Nekem anyukám vette mindig.

Ha esetleg ellenezné, akkor magyarázd meg neki, hogy gondoljon bele, hogy jobb ez így, és hogy nem csak a terhesség ellen van, hanem nem görcsöl tőle a hasad, pl.

Engem anyukám vitt el a nőgyógyászhoz 16 évesen, mert azt mondta, hogy jobb elébe menni a problémáknak, tudja mit beszél, ő is volt tini... A te anyukád is volt, és nem hiszem, hogy házasságig várt volna a szexszel (ők már messze nem az a korosztály), szóval ha vonakodva is, de meg fogja érteni...

2010. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én lindynetette-t szedtem 2 évig(most leszek 18) 7500 volt, most váltottam a Sensonettet ami ugyanaz, mint a lindy!!De csak 3500 ft 3 havi, és orvosom is mondta h ugyanaz csak más cég gyártja, szóval nem mindig rosszabb az olcsóbb.Ja és inkbáb kezd el a bogyót szedni, mint gumival csinálni...sokkal biztonsgosabb, én 15 éves korom óta szedem és nincs semmi bajom, meg persze nem életem végéig fogom szedni xD ha később babát szeretnél se lesz probléma, mint ahogy azt hiszem itt írta valaki, csak kell majd pár hónapnak majd eltelnie, de itt még te sem tartasz úgysem:) sok sikert!
2010. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Ne érts félre, nem vagyok gyógyszerellenes, de még is honnan tudod, hogy ha 15 éves korodtól mondjuk szeded 25 éves korodig, akkor utána nem lesz problémád? A gyógyszer kikapcsolja a petefészek működését (mivel a gyógyszer biztosítja a hormonadagot, a testednek nem kell). Előfordul, hogy annyira sikerül kikapcsolnia, hogy miután abbahagyod sem lesz peteérésed. Természetesen ez nem 100%, lehet csak csak 1, vagy még kevesebb, de azért nem kizárható. Attól, hogy most nem tudom hány évesen nincs bajod tőle, nem garancia, hogy később sem lesz. Persze kívánom, hogy ne legyen tőle semmi gondod!!

Csak nekem olyan furcsa ez az egész. Mikor itt volt a H1N1 oltás, akkor csomóan azért nem adatták be, mert ki tudja, hogy 10 év múlva milyen hatása lesz. Holott azt csak egyszer kapja meg az ember, így nem tud hosszú távon kárt okozni.

De persze a fogamzásgátlót nem ellenzik annyian, pedig azt csomó nő akár 10 éven keresztül is szedi folyamatosan...

Teszem hozzá, a tablettát 60!! éve használják. Azért az annyira nem sok, főleg, hogy akkor valószínűleg nem szedte annyi nő mint manapság.

Lehet nem véletlen, hogy egyre több a mellrákos, méhnyakrákos nő, és egyre többen ülnek a meddőségiben.

Ez abszolút magánvélemény amúgy, csak már muszáj volt leírnom:)

2010. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kivételek mindig is vannak és lesznek is, főleg h a tabletta sem 100%,de ha vki abbahagyja a tablettát mondjuk 10 év után, mert babát akar, akkor ugyebár várni kell kb fél évet a fogantatáshoz és addig más milyen védekezési módszer kell,gondolom nem passzióból találták ki, tehát nem azt mondom ezzel h egyből lesz baba.Meg biztos van akinek abbahagyás után lesz vmi baja, de nem nagyon hallottam még ilyenről, meg ez egyén függő is, és manapság már mitől nem lehet betegséget kapni :S De ha annyira rossz lenne a tabletta abbahagyás után pár téren, nem nagyon szednék és az orvosok sem ajánlanák előszeretettel.Tehát kivételek mindig is voltak és lesznek:) És remélem h nekem sem lesz bajom és senki másnak a gyógyszer miatt, ha abbahagyja.
2010. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!