Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszerek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszerek vannak egy 16 éves még nem menstruáló lány számára?

Figyelt kérdés
Lehetőleg az óvszeren kívül. Tudtommal tabletta ilyen esetben nem szedhető.. vagy nincs másfajta készítmény ami esetleg..?
2011. jan. 12. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
16 évesen nem menstruálsz? szerintem az már nem igazán egészséges... el kellene menned nődokihoz
2011. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt a családunkban olyan akinek 17 éves kora után jött csak meg .. és majdnem minden nő tagnál ez volt .. tehát szerintem nincs baj.
2011. jan. 12. 18:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy ha nem menstruálsz, akkor testileg nem vagy érett a szexre?

Amúgy óvszer. Megbízható, nem avatkozik bele a hormonháztartásodba.


Hormonosat nem használhatsz még jó pár évig. Azon kívül meg elég megbízhatatlan módszerek vannak.

Pl. spermicid, de az csak vmivel kombinálva (pesszárium vagy megszakítás).

2011. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Én azt hittem, hogy ha még nem menstruálsz, akkor nem eshetsz teherbe sem, de ezek szerint a tudomány is változik...
2011. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt hittem, hogy ha még nem menstruálsz, akkor nem eshetsz teherbe sem, de ezek szerint a tudomány is változik..."


Nyilván ha vkinek nincsen peteérése, akkor nem eshet teherbe. Ennyire azért nem változott meg a tudomány.

De:


Az első peteérés az első menzesz előtt kb két héttel van.

Ha nem volt még menzesze, nincs normális ciklusa, még csak megtippelni sem tudja az első peteérés időpontját.

Ha pont akkor vannak együtt, akkor ciki.

2011. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz.
2011. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 12 évesen kezdtem menstruálni
2017. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!