Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ciki, ha most visszamegyek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki, ha most visszamegyek másfél év után a nőgyógyászhoz, hogy megint kellene fogamzásgátló? Vagy keressek egy másik dokit?

Figyelt kérdés

1,5 éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését, anélkül, hogy szóltam volna a nőgyógyászomnak. Azóta nem is voltam nála. Adott egy beutalót-akkor amikor felírta a gyógyszert- vizeletvizsgálatra, de valahogy elfelejtettem. Mindig csak szóltam, hogy receptet szeretnék, és vizsgálat nélkül kiadta az aszisztense.

Így még visszamehetek hozzá, vagy keressek egy másikat?Nem ciki, ha most visszamegyek,hogy megint kellene gyógyszer? Mit mondjak, ha megkérdezi miért nem voltam már ennyi ideje?


2008. jan. 23. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Szia!Picit sem ciki,nyugodtan visszamehetsz!Nem szokták bejelenteni a nődokinak,hogy abbahagyták a gyógyszert.Nyugodtan mond meg,hogy ennyi ideig nem szedted,nincs abban semmi.Viszont a jelek szerint több,mint 2 éve nem vizsgált meg senki.Ez nagyon nem jó!!!Legalább évente egy vizsgálat fontos lenne,rákszűréssel együttt.Bármi problémád lehet amiről te nem tudsz,mert tünetmentes vagy!Hidd el tapasztalatból is mondom!Legelőszőr 14 éves koromban voltam nődokinál,mert lógni akartam a suliból és így volt igazolás.2 hét múlva már a műtőben feküdtem!!!Csak azért nem rögtön műtöttek,mert nagyon köhögtem!Ciszta volt és bármikor kipukkadhatott volna már.Semmi tünetem nem volt!!!Nem is beszélve a rákról!Sajnos manapság már huszonévesen sem ritka!Ha időben észreveszik,jó esélyed van a gyógyulásra!Ne hagyj ki ennyi időt,nem szabad,az életeddel is játszhatsz!Visszatérve a kérdésedre,ha meg voltál elégedve a dokiddal nyugodtan menj vissza hozzá!No meg amúgy sem kerülgetheted éveken át,nehogy összefuss vele!
2008. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem ciki. Neki nem az a dolga, hogy pálcát törjön feletted. Hanem az, hogy ellásson. Nyugodtan menj oda vissza szerintem. (Azért szerintem az éves rákszűrést sose hagyd ki.)
2008. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!