Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Olyan rossz hatása lenne a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan rossz hatása lenne a tablettának, amilyennek mondják? Maradjunk az óvszernél?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok,2,5 éve komoly kapcsolatom van. Óvszerrel védekezünk, gondolkozom rajta, hogy elkezdek fogamzásgátló tablettát szedni. Eddig azért nem tettem, mert sok negatív véleményt hallottam róla. Ennek ellenére úgy gondolom, ennyi idő után kellemesebb lenne gumi helyett tablettával védekezni.
2011. jan. 16. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idő után válthatsz nyugodtan fogamzásgátlóra, DE! Ha csak egyetlen tünetet is észlelsz a tájékoztatóban felsoroltak közül, egyből menj el az orvosodhoz, mert nekem is ebből lett gondom... Tele lettem csalánkiütéssel minden éjszaka (miután bevettem a tablettát) aztán újjabban már csak piros viszkető pöttyök jelennek meg...ráadásul még a szexet se kívánom annyira mint régen:S Most épp nincs TB-m és nagyon megbántam hogy nem mentem el egyből orvoshoz....
2011. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Igen.Tény hogy rengeteg mellékhatása lehet a gyógyszernek.De lehet hogy neked pont semmi bajod nem lesz töle,nem tudhatod hogy reagál a szervezeted.Azzal ha elkezded szedni nem veszíthetsz semmit,mert tény hogy nagyon kényelmes megoldás 1 nap egyszer bekapni egy bogyót,és mellette nem izgulni a teherbe esés miatt. Ha meg nem válik be még mindíg bármikor abbahagyhatod a szedését.Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak,mert ma már nagyon korszeru gyogyszereket gyártanak.(:
2011. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem gondoltam ilyen súlyos dologra, szomorú, hogy ez is előfordulhat. :S De hallottam róla, hogy a hormonok miatta egészségtelen, és ha abbahagyja valaki, akkor rosszul reagál rá a szervezete, stb.
2011. jan. 16. 23:23
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír, köszönöm a második válaszolónak. :)
2011. jan. 16. 23:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 17,5 évesen kezdtem el szedni (mi egyből azzal védekeztünk, 1 éve együtt voltunk már, óvszert azóta is csak akkor használtunk, ha elfelejtettem bevenni/ olyan gyógyszert szedtem, ami gyengíti a hatást), most 20 leszek, még mindig szedem, de SEMMI mellékhatás nem jelentkezett. Sok ismerősöm is szed, náluk sem volt semmi negatív panasz, van, akinek nőtt a melle. Emellett mindenkinél rövidült a menstruáció hossza, és a vérmennyiség. Viszont hallottam ismerőstől olyat, hogy a szedés abbahagyása után 1 évig nem jött meg neki. Úgyhogy nekem többnyire pozitív tapasztalataim/visszajelzéseim vannak, szerintem egy próbát mindenképp megér. Ha nem válik be, akkor abbahagyhatod, és védekezhettek továbbra is óvszerrel. 20/L
2011. jan. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi, valószínűleg ki fogom próbálni, igazatok van, legfeljebb abbahagyom. :)
2011. jan. 16. 23:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem tönkretette a szervezetemet.Abbahagytam aztán többet nem menstruáltam csak orvosi segítséggel.Nem igaz,hogy nincs kockáztatnivalód,mert van.Amint beleavatkozol a hormonháztartásodba,máris megvan a veszélye,hogy károsodik.Nem állítom,hogy mindig és mindenkinél,de az esélye megvan.Az óvszerrel nem tudsz magadban kárt tenni,a hormontartalmú tablettákkal igen (mai alacsony hormontartalmú......)
2011. jan. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy szedés alatt milyen mellékhatások jönnek elő, tök változó. Vkinek az égvilágon semmi baja nem lesz tőle (pl. édesanyám), vki meg szenved a mellékhatásoktól (pl. barátnőm meghízott és a libidója nulla lett tőle...másik ismerősömnek szintén a libidóját vágta tönkre).

Viszont tény, hogy ha lesz vmi mellékhatása, akkor abba tudod hagyni.

DE: Lehet olyan mellékhatása, ami csak szedés után jön elő. Pl. hogy nem indul újra a peteérés (mint az utolsó hozzászólónál). Ezt pedig senki nem tudhatja előre...

2011. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Én most fél éve szedem kb. a Yangee (vagy Jangee?) nevű tablettát (18 éves vagyok), és eddig nagyon jól bevált. Igazából a nővérem vett rá a szedésére, mert nem akarta, hogy esetleg olyan helyzetbe kerüljek, hogy kiszakad a gumi, vagy valami, és rohanhatok esemény utáni tablettáért.

Ez a tabletta egyébként viszonylag új, alacsony hormontartalommal, és igazán megbízgató!

Csak ajánlani tudom ;)!

(sokkal nyugodtabb lehetsz, ha szeded, mert egyrészt nem kell izgulni az óvszer miatt, másrészt a barátodnak is kényelmesebb így :))

2011. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2011. jan. 17. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!