Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kb. másfél éve szedek fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kb. másfél éve szedek fogamzásgátlót/Diane 35/. Általában este veszem be,de többször is előfordult, hogy elfelejtettem lefekvés előtt bevenni és sajna reggelre tolódott! Mekkora az esélye a terhességnek?

Figyelt kérdés

Párommal rendszeres a nemi életünk és általában belém élvez!Legutóbbi vérzésemkor sokkal kevesebb volt a mennyiség a megszokottnál!:S

Mekkora az esélye a terhességnek?

Válaszokat előre is köszönöm!


2009. febr. 2. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Én is Diane35öt szedek. Ha 12órával később veszed be a gyógyszert akkor csökken a fogamzásgátlás hatékonysága. Ha megjött akkor nem vagy terhes, de majd amikor köv hónapban újra elkezded szedni, szerintem szedd reggelente, és legrosszabb esetben napközben eszedbe jut bevenni.
2009. febr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19 vagyok!
2009. febr. 2. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nem megijeszteni akarlak de attól hogy megjött még nem biztos, hogy nem vagy terhes van olyan aki menstruál a terhessége első pár hónapában. szóval a legtisztább ha csinálsz egy tesztet és csinálj valami emlékeztet pl. állítsd be a telefonod.
2009. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem sok az esély. Én is könnyen teherbe esek (legalábbis a tények ezt mutatják), de a Diane 35 sosem okozott gondot, hiába vettem be másnap reggel. Azt hiszem, több hormont tartalmaz, mint a többi fogamzásgátló, ezért szerintem tartósabb a hatása is. 5 év alatt egyszer csináltam tesztet, mert megijedtem, de már nem emlékszem a körülményekre. A Diane biztonságos
2009. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak:

Jót mosolyogtam az utolsó mondatodon. én emelett a gyógyszer mellett estem teherbe, rendszeres szedése mellett. Lányunk született, már 10,5 éves! most itt játszik az öcsikéjével!

Persze már nem emlékszem a körülményekre, hogy volt-e valamilyen betegségem vagy bármi ami miatt legyengülhetett esetleg a gyógyszer hatása. Régen volt.

2009. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezt a "fog.gátlót" (eredetileg nem az, csak 1 mellékhatása) nem tanácsos fél évnél tovább szedni.

2. 12 órán túli késés esetén más bibi van a hatásban. De ezt te is tudnád, ha kezedbe vennéd a betegtájékoztatót, ami minden egyed dobozban ott lapul, csak ugye a nagy többség lusta elolvasni...


"MI A TEENDŐ, HA...

...elfelejti bevenni a gyógyszert

- ha 12 óránál rövidebb idő telt el a legutóbbi, esedékes gyógyszer bevételének tervezett időpontja óta, vegye be a kimaradt drazsét, majd a megszokott módon folytassa a Diane 35 szedését. Ebben az esetben nem csökken a fogamzásgátlás hatékonysága.

- ha 12 óránál hosszabb idő telt el a legutóbbi, esedékes tabletta bevételének tervezett időpontja óta, csökken a fogamzásgátlás hatékonysága. Minél több tabletta bevételét mulasztotta el, annál nagyobb a terhesség kialakulásának veszélye. Ennek kockázata különösen akkor jelentős, ha a csomag megkezdését követő, vagy a kiürülését megelőző időszakban felejti el bevenni a gyógyszert. Ebben az esetben a következő útmutatások szerint kell eljárnia (lásd az ábrát)."

2009. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!