Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése vizsgála...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyuszifül94 kérdése:

Fogamzásgátló szedése vizsgálat nélkül, ez így normális?

Figyelt kérdés

sziasztok!

nem rég voltam nőgyógyásznál és kérdezgetett arról h hány éves vagyok meg h van -e gyógyszer allergiám, de nem vizsgált meg. Az össszes bnőm azt mondja h ez így gáz. szerintetek? légyszi minél hamarabb válaszoljatok

előre is köszönöm


2011. jan. 30. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem megvizsgált, és elküldött vérvételre is, majd utána megkaptam a gyógyszert. Ha nem küld el legalább vérvételre, akkor bajt is tud okozni, mert lehet hogy nem tudsz valami allergiáról, betegségről, stb, és a fogamzásgátló fogja kihozni belőled. Szóval elvileg nem szabadna csak így "hasamra ütök" módon felírnia semmit.
2011. jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezzel nem azt mondtam, hogy biztos valami bajod lesz belőle, hanem ha neadjisten van veled valami baj, akkor nehogy ez még rosszabbá tegye.
2011. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

még azt szeretném megtudni h mennyi az esélye annak h nem fog hatni, 1levél után?

2011. jan. 30. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem hat.

De amúgy nem halottam mér olyan orvosról, aki minden szükséges vizsgálatot elvégzett volna.

Legalább egy vérvételre azért nem ártott volna elküldenie.

Meg mondjuk ilyen fiatal korban (feltételezem 16 éves vagy, a nevedből ítélve), azt sem ártott volna megnézni, van-e normális peteérésed.

Mióta menstruálsz? Mennyire rendszeres?


Elvenném a diplomáját az olyan orvosnak, aki 16 ávesen úgy ír fel tablettát, hogy még csak meg se vizsgál.

2011. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindennévfoglalt? ***** válasza:

A vérvétel nagyon fontos, ugyanis abból tudható meg, hogy fogamzásgátlók segédanyagaira allergiás vagy-e, illetve hogy a szervezeted mennyi hormont termel, mert a fog. gátlók között a hormontartalom mennyisége a mérvadó!

Fontos, hogy milyen gyakori és milyen erős a menstruációd, mert némely esetben nem is adható (ez igen kis %-ban fordul elő)

Szóval azt ajánlom, menj el másik orvoshoz, addig szedheted amit felírtak, de hosszútávon (1-2 év) bajod is lehet belőle!

A fizikális vizsgálat csak rutin szerű, hogy minden rendben van-e odalent :) és az sem utolsó szempont, hogy mért szeretnél szedni: aktiv nemi élet, erős hasi görcsök, vagy túl sok vér jön, stb.

2011. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindennévfoglalt? ***** válasza:

Az esélye annak hogy nem hat egy levél, elég nagy, bár azt mondják hogy egy havi után már véd, de jobb biztosra menni még 1 levéllel, hiszen ennyit megér, hogy ne ess teherbe :)

a rendszeres szedőknek sem 100% a védelem, pláne, ha nem a szervezetednek megfelelőt szeded!!!

2011. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

kösszönöm eddigi válaszokat! :)

háát 13 éves korom óta mensturálok. MÁr beállt meg minden. azt mondta azt orvos h ha a 3. levél felénél tartok kérjek időpontot és akk fog megvizsgálni is.

2011. jan. 30. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:

"A vérvétel nagyon fontos, ugyanis abból tudható meg, hogy fogamzásgátlók segédanyagaira allergiás vagy-e, illetve hogy a szervezeted mennyi hormont termel, mert a fog. gátlók között a hormontartalom mennyisége a mérvadó! "


Tévedsz. Vérvételből semmi mást nem néznek, csak azt, hogy normális-e a májműködésed. Ha nem, akkor nem szabad gyógyszert szedni.

Max ha trombózis volt a családban, akkor még azt tudják megnézni, van-e rá hajlamod.

Hormonszinteket alapból nem néznek.

2011. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nagyon hasznos volt az összes! :) :)
2011. jan. 31. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!