Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek akkor, ha most...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek akkor, ha most kezdtem el az első fogamzásgátló levelet (az első szemet a menstruáció első napján vettem be), és már a 8. napja menstruálok?

Figyelt kérdés
Egyébként 4-5 napig szokott tartani a menstruációm. Menjek orvoshoz? vagy várjak még pár napig? mennyire szokott ez másnál előfordulni? Egyébként Gestomixot szedek.
2009. febr. 15. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

folyamatosan kell szedni...ha elfogy a levél tarts szünetet...a 8.napon ha tart ha nem a menszeszed szedd ugyanugy tovább!

2009. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem a szokásos 6 nap lezajlott,de nem maradt abba,utána kicsi vérzés volt,barna még 8 napig.Ekkor untam meg és fordultam nőgyógyászhoz!Megnézte mennyi a vérzés,e szerint adott gyógyszert,amit a fogamzásgátló mellé kellett bevenni,így egy kicsit megemelte a hormonszintemet és elmúlt a vérzés!Szóal igen,menj vissza a dokihoz!
2009. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!Tényleg jó a válaszod,csak a kérdező most kezdte el szedni,és azért nem múlik még el neki,mert meg kell emelni a hormonszintjét egy kicsit,amibe bekavart a fog.gátló!

Későbbiekben majd igazad lesz,hogy ha elmőlik ha nem a 8.napon kell elkezdeni a következő levelet!!!

2009. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs baj, hacsak nem erős a vérzés. A hormonok kavartak be a szervezetedbe. Biztos, hogy mensi és nem pecsételő vagy áttöréses vérzés? Mert az teljesen normális. Nekem is ilyen volt az első napokban.


"Vérzés a periódusok között

A Gestomix szedésének első néhány hónapja során nem várt vérzés jelentkezhet (a tabletta mentes héten kívül). Ha ez a vérzés néhány hónapnál tovább tart, vagy néhány hónap után jelentkezik, orvosának ki kell vizsgálnia az okot."

"Az első hónapokban előfordulhat vérzés vagy pecsételő vérzés a menstruációs vérzések között, de ez általában megszűnik, ha szervezete hozzászokik a Gestomix tablettához. Ha nem szűnik meg vagy erőssé válik, illetve újra kezdődik, keresse fel orvosát."



Nekem pl. nem múlt el a mellfeszülés. Most érkezek az 1. szünetmentes napokhoz és még mindig feszülnek és fájnak a melleim, sőt hamarabb jelentkeztek a PMS tünetek is, mint szoktak. Tovább is görcsöltem, mint szoktam a mensi alatt, amikor elkezdtem szedni. Én várok, és ha még 1-2 levélnél jelentkezik, akkor visszamegyek a dokihoz, mivel le van írva a tájékoztatóban, hogy ilyen tünetek előfordulhatnak 1-3 hónapig a kezdeteknél. Egyébként én Lindynettet szedek.

2009. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* 1. szünetes napokhoz
2009. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapban ez teljesen normális!Nem orvoshoz menni, benne van a tájékoztatójában is, hogy előfordulhat pecsételés az első hónapokban!
2009. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*Nem kell, bocsi
2009. febr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
De ha nem megy orvoshoz,akkor 3 hónapog menstruál?Mert magától nem fog elmúlni az tuti!Legalábbis nekem nem múlt el,hiába van odaírva a tájékoztatóba!!!
2009. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én is az első levélnél végig vérezgettem, aztán mikor a 2.at elkezdtem, elmúlt, azóta normális a ciklusom. más lánytól is hallottam ugyanezt a problémát. szóval szerintem normális.
2009. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Hát én tuti nem véreznék 1 hónapot végig,ha van rá megoldás!
2009. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!