Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen gyógyszerek, anyagok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyógyszerek, anyagok csökkentik a fogamzásgátlók hatását?

Figyelt kérdés

Megdöbbenve olvastam, hogy valaki a neocitrán megfázás elleni lötty paracetamol tartalma miatt esett teherbe fogamzásgátló használata mellett. Ez vajon igaz lehet?

Én nemrégiben petefészek gyulladásra kaptam antibiotikumot. 2 hétig szedtem fogamzásgátlóval együtt, miközben folyamatos szexuális életem volt. Kontrollra mentem vissza, mikor megkérdezte a doktornő, hogy ugye nem éltem nemi életet, vagy védekeztünk az elmúlt két hétben? Hm jókor kérdezi...baj nem lett belőle, de volt pár álmatlan éjszakám miatta.

Tudtok még olyan gyógyszerekről, aminél oda kell figyelni a plusz védekezésre?


2011. márc. 3. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatón ezek fel vannak tüntetve tudomásom szerint.
2011. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de inkább csak a hatóanyagok vannak felsorolva és azok közül is olyanok, amely nem olyan gyakoriak. Pl. epilepszia elleni szerekben találhatók, vagy HÍV vírus elleniek. Ennek ellenére állítólag a paracetamol is gyengíti a hatást, holott ez nincs benne a betegtájékoztatóban, ami nekem elég gyanús, mert manapság az emberek két marékra eszik a paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítókat.
2011. márc. 3. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
A paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítókkal, neocitrannal valóban vigyázni kell, de nagy mennyiségű c-vitamon (napi 1000 mg-nál több), valamint bizonyos gyógyteák is csökkenthetik a fogamzásgátló hatását.
2011. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagy mennyiségű paracetamol tartalmú gyógyszer, antibiotikum, napi 1000 mg-nál több C vitamin, gyógyteák (cickafark, orbáncfű stb)

így hirtelen ennyi jutott eszembe...

2011. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyszerű. Az elmúlt hónapban, ahogy mondtam, petefészek gyulladás miatt antibiotikum kúra, cickafark tea: ittam és ülőfürdő, napi 1000 mg C vitamin.

Még jó, hogy nem lettem terhes!

2011. márc. 3. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy mázlid volt, legközelebb figyelj oda ezekre, most már, hogy tudod :)
2011. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezzel nekem mindössze annyi problémám van, hogy hetente járok a petefészkem miatt nőgyógyászhoz és semmi ilyen jellegűt nem mondott, hogy ezek mellett védekezni kellene más módszerrel is. (Egyedül az antibiotikumot jegyezte meg, azt is azután, hogy egy egész dobozzal bevettem...) És ha véletlen teherbe esek? Nem ő jár rosszul, hanem én.
2011. márc. 3. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kapsz egy gyógyszert bármilyet is olvasd el a tájékoztatót abban vagy az van benne hogy tablettás fogamzásgátló hatását nem csökkenti vagy az hogy csökkenti. Pici eldugott sor, de megéri megkeresni és akkor nincs idegeskedés. Én is egy antibiotikum kúra közepén jöttem rá, hogy hopp lehet kiüti nekem a fogamzásgátlómat, de szerencsére az volt rá írva, hogy nem zavarja a bogyókat.
2011. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!