Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Leirnatok, milyen fogamzasgatl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leirnatok, milyen fogamzasgatlot használtok? Utána pedig kiváncsi lennék az oszinte véleményetekre, mennyire jon be nektek, melyek az esetleges mellékhatások?

Figyelt kérdés

3 hete hagytam abba a Nuvaringet, ossze-vissza jott meg, és egyéb kellemetlenségeket is okozott. Jovo héten elkezdeném a Cerazette-et, bàr nagyon sok rosszat olvastam felole...

Szinte biztos vagyok benne, hogy ez " gàzabb" lesz mint a Nuvaring volt, ti mit hasznàltok? Hàtha segit a vàlaszotok, hogy jobb megoldàst talàljak :)


2009. febr. 20. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Yasminelle, 8hónapja szedem, semmi negatív mellékhatás! Csak pozitívak, mint pl. a pattanások elmúlása. De minden nőnél egyedi ez a dolog, nekem ez a 3. féle tabi, ami bevált.
2009. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Meliane tabletta. Közel 8 éve semmi, semmi problémám tőle. Rendszeres vérzés, bár nagyon gyenge, de azt mondta a doki ez ne zavarjon. Semmi súlygyarapodás. Talán libidocsökkenés. Nincs köztes bevérzés sosem.
2009. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

koszi a gyors vàlaszt :)

ez természetesen igaz, hogy minden nonél kulonbozo mellékhatàsokat tud okozni egy-egy fogamzàsgàtlo, és persze sosem tudni elore, nàlam pont mi lesz az a negativum, de mégiscsak kivàncsi lennék..

Az egész sztori: szerencsére semmi nem indokolja, hogy csak ezt a Cerazett-et szedjem, szuperjo laboreredményeim vannak, nem bagozom, nem vagyok elhizva, semmi.A héten elcaplattam a dokihoz, hogy elég a Nuvaringbol, keressunk màst, és azt mondta,a jelenleg forgalomban lévo fogamzàsgàtlok kozul az implantàtum a legmegbizhatobb, és ezt toleràljàk legjobban a nok ( de ugye van olyan érzésem azért dicséri ennyire mert minden egyes felirt imlantàtum utàn valszeg kap egy kis " dicséretet" a gyàrto cégtol), és ez ugyanazt a gesztagén hormont tartalmazza mint a Cerazette...Ràbészéletm a dokit, hogy mivel az implantàtum mégiscsak dràga ( olyan 180 euro ), és 3 évig hordom magamban, nem lenne jo, ha visszajonnék két hét mulva, hogy ez se jo, elotte hadd szedjem pàr honapig a Cerazette-et, csak hogy làssam, egyàltalàn toleràlnà e a szervezetem késobb 3 évig az Implanont...De nem tudom...ezen az oldalon is igen sok ijeszto dolgot olvasok errol a bogyorol, ergo az implantàtum is ugyanezen mellékhatàsokat okoznà...

szoval ha esetlegesen talàlnék valamilyen olyan gyogyszert amely szimpatikusabb, talàn feliratnàm azt....

2009. febr. 20. 09:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok évig szedtem a Diane 35-t. A lábam tele lett apró seprűvénával. A tájékoztatóra rá van írva, hogy egy évnél tovább nem szabad szedni, de én hiába mondtam a nődokimnak, azt mondta ne törődjek vele, szedjem nyugodtan. Van a lábam egy hely, ahol ezek a seprűvénák sűrűn vannak, és ott néha fájt is. Elmentem nődikohoz vele ( most már külföldön, ahol élek) és ő azonnal leállított. Eleve nem szabad egyetlen fogamzásgátlót sem szedni,8-10 éveg, de ezt nagyon sok orvos nem látja be, nem fogadja el, különösen otthon és a keletibb országokban. Hogy miért fogalmam sincs. Azt mondta, hajlamos lehetek a visszérre, ezen belül pedig a mélyvénás trombózisra. A Diane meg kimondottan az a jófajta lórúgás tabi, de nekem sajnos csak ez vált be, minden mástól amit próbáltam állandó hányingerem volt. Egy biztos, én már nem fogom ilyen hormonális szarokkal bombázni a szervezetemet, marad az óvszer. Ha az ember túl tud lépni a saját korlátain, akkor teljesen jó az óvszer, normális ember ki tudja küszöbölni a zavaró tényezőket. Akartam kipróbálni a Nuvaringet, de most , hogy ilyenekt írtál, háááát... meg hát ugye az is hormon. Ja, a kúpok krémek zselék, na azok aztán macera és kellemetlenség a köbön, meg hát ugye a biztonságosság se első osztályú...
2009. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nuvaring jött be. semmilyen kellemetlenséget nem okoz. fél éve használom
2009. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
A Diane35 valójában nem is fogamzásgátló. Bőrproblémákra szokták felírni. A fogamzásgátlás a mellékhatása.
2009. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy 5,5 évig szedtem Marvelon-t. Először mikor felírták sajnos nem jártam utána, pedig ahogy te teszed így kell, hogy még előtte tudakozódni, de valóban, lehet ami valakinek jó, neked nem.

Szóval szerencsére nekem ez a tabi bevált, semmi gondom nem volt vele az ég világon, a menzi meg mindegyikkel enyhébb lesz. Csak mostanság olvastam, hogy a MArvelon korszerű készítmény, alacsony hormontartalmú, de nem a legalacsonabbak között van.

Sokan mondják most a Yasmine... vagy ilyesmit.

Egyébként én pont most tettem le, már sok az az 5 év nekem is, azért lehet rosszakat is hallani, hogy utána van akinek gondot okoz teherbe esni, de ez sem törvényszerű (nekem itt 10-ből egy ember írta, hogy tabi után hosszabb ideje - fél év - nem sikerül teherbeesni). Szóval mi most Pharmatex krémet használunk, semmi gondom vele, a felhelyezése kb annyi kis kellemetlenség mint a gumié... 3 hó szünetet tartok, azátn eldöntjük a párommal, hogy térjek-e vissza tabira, vagy maradhat ez (mérlegelünk, mert néha babó is szóba jön...)

ÜDv

2009. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi én utolsó vagyok: a tabit mindenképpen hosszabb kapcsolatra ajánlom, szerintem... én pl. csak mert pattanás, nem szedném... azért annyira (hiába szedtem 5 évig is) nem annyira szimpi, hogy egy tabi irányítja a szervezetem...
2009. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én majdnem 1éve szedem már a Lindynette20at és semmi gondom nincs vele, miután beszedtem egy levéllel 4nap múlva rá meg is jön tök pontos, és a vér mennyisége is jóval kevesebb ami nálam nagy előny mert nagyon sok volt előtte...:S
2009. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én Tri-regol-t szedek már lassan 8 éve, de semmi bajom tőle, bár sok helyen olvastam, hogy ezt a gyógyszert nagyon ellenzik! De én se nem híztam tőle, sem nem szőrösödtem be meg a vérzésem is óramű pontossággal jön meg....
2009. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!