Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek ha már 4 éve...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha már 4 éve megszakított közösüléssel "védekezünk", nem véletlen hogy még nem lettem kismama?

Figyelt kérdés

Ha úgy alakulna, hogy mégis jönni akar a baba, nem lenne gond, nagy szeretettel várnánk.(Házasságban élünk, megvan "minden" ami "kell", harmonikus a kapcsolatunk.) De azért nem furcsa, hogy még nem sikerült? Voltunk már úgy többször is, hogy ejakuláció után ismét közösültünk (gondolom maradt is spermium a hímvesszőjébe) és ezután sem kerültem áldott állapotba. A menstruációs ciklusommal sincs gond (a görcsöket leszámítva) napra pontos.

Ami viszont biztos, hogy "élesbe" még nem csináltuk, mert jövőre tervezzük a bébit. Várom a véleményeket, tapasztalatokat!


2011. márc. 11. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
én arra gondolok, hogy valamelyikőtök meddő.
2011. márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Mi is több, mint 2 évig így védekeztünk a férjemmel. Igaz, mi másodszor már nem mentünk bele semmibe :-) Nem estem teherbe.

Aztán amikor eldöntöttük, hogy legyen baba, akkor a 2. hónapban sikerült is. Az elsőben csak azért nem, mert pont nem jó időben voltunk együtt. Szóval elvileg akár makk egészséges is lehetsz.

Persze senkinek nem javasolnám, hogy így védekezzen, ha baj lenne a baba...

2011. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
ezen enis elgondolkodtam...nalam is 4 eve megszakitassal csinaltuk es rengetegszer folytattuk,valahogy logikus h maradt meg benne sperma..megsem maradtam aldott allapotban egyszer sem...es furcsallom...igaz, meg fiatal vagyok de bevallalnam mar a babat
2011. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem törvényszerű, hogy baj van veletek.

A megszakítás nem biztonságos módszer egyáltalán. Egy év alatt 100 nőből 35-40 esik teherbe ezzel a módszerrel. Szóval azért van esély arra is, hogy szimplán "szerencsétek volt".

Szerintem egyelőre ne aggódjatok. Majd ha élesben sem jön a baba, akkor lehet parázni. Addig meg inkább hagyd ezeket a negatív gondolatokat.

Egyébként általában pont az esik teherbe ezzel a módszerrel, aki marhára nem szeretné a babát:D Akinek meg nem baj, annak nem jön össze:P

2011. márc. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:) Van benne valami! :) Ebben a hónapban gondolkodtam el ezen a kérdésen, néztem az ovulációs tesztemet is a hónap közepén és az 4 napig pozitívat mutatott és együtt is voltunk mindennap, de a már említett módszerrel. Na mondom, van rá esély hogy összejöjjön. :) Aztán mégsem. De nem baj, csak elgondolkodtatott maga a dolog. Igazatok van, addig is hessegetek. (a rossz gondolatok el :)) Köszi csajok a válaszokat!
2011. márc. 11. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:

anyámék 25 éve házasok...az esetek nagyrészébe igy "védekeznek" (néha gumival...)

tény, hogy valahogy hugom becsúszott...de azt apu tudta is, hogy lehet, hogy be fog csuszni vki...de soha semmilyen más terhesség nem volt anyunál...(engem direktbe csinltak:))

ugyhogy...lehet h csak ügyesen kell csinálni?:) nemtudom...

22L

2011. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti gond van. A megszakítás indexe is azt mutatja, hogy egy év alatt normál esetben az így védekező pároknál 100 nőből 35 teherbe fog esni. Namármost ti ezt 4 éve csináljátok.. Én aggódnék a helyedben. Megjegyzés: akiket ismerek, előbb-utóbb mind terhes lett így, de nem 4 év alatt. Én személy szerint 4 hónap után.
2011. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy ennyire ügyes a párom? :P Egy ismerős pár is így "védekezik" évek óta és még ő sem lett kismama. Nem lehet, hogy ez inkább a fiúk érdeme? :)
2011. márc. 13. 10:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az előváladék MINDIG tartalmaz megtermékenyítésre alkalmas spermaszámot. Ha nekem nem hiszed ezt, el kérdezz meg egy orvost. Nagyon minimálisan, de tartalmaz. Biológiaórán meg nyilván tanultad, hogy a fogamzáshoz EGYETLEN hímivarsejt kell. Úgyhogy nem ringatnám magam abba illúzióba, hogy a pasim az "ügyes"...
2011. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, tanultam biológia órán, olvastam soksoksoksok tanulmányt, cikket, fórumot a témában, úgyhogy van miből kapizsgálnom. :) Egyébként mivel mindketten szeretnénk gyermeket a férjemmel, ezért én nem abba a kategóriába tartozom, hogy: "Úristen, megszakítottan közösültem a pasimmal, terhes vagyok?!?!?!" Úgyhogy nem igazán gondolom, hogy megfelelő az a stílus, amiben írsz, kedves utolsó kommentező. :) Azok véleményére vagyok kíváncsi, akik hasonló cipőben járnak mostanában. Ja és nem egy olyan ismerős van, akinek az orvosok mondták, hogy nem lehet SOHA az ÉLETBEN gyerekük, mégis van mindegyiknek már. Van, akinek 1, van akinek már 2. :):):) Azért köszönöm, hogy fáradtál. :)
2011. márc. 14. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!