Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle (esemény utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle (esemény utáni tabletta) után milyen tényezők befolyásolhatják és mennyire a menstruációs ciklust?

Figyelt kérdés

Először is, február 14.-én együtt voltam a barátommal és mivel még csak 2,5 hónapja voltunk akkoriban együtt, a fogamzásgátló tablettára nem tartottunk igényt. Sajnos aktus vége előtt pár másodperccel a gumióvszer elszakadt és nem vettük észre. A barátom belém élvezett, de azonnal rohantunk esemény utánit felirattatni. 5 órán belül bevettem és csepegtető vérzés a bevétel után 4-5 nappal jelentkezett. Február 8-9 között múlt el a vérzésem, vagyis mostanra 1 hete késik a menstruációm. Mostanában sokat voltam feszült, a nőgyógyászom is küldött sms-t, hogy candida kezelésre van szükségem. Azt tudom, hogy a tabletta, az idegesség és a gomba is okozhatja a vérzés kését esetleg kimaradását, mégis félek.

Édesanyám orvos és szerinte nincs semmi baj, hisz a csepegtető vérzés jelentkezett. Ha holnap se jön meg, veszek egy tesztet, mert a betegtájékoztatón írt 4-5 nap letelt, sőt.

Tudnátok tapasztalatokkal segíteni, esetleg nyugtatni?


2011. márc. 15. 15:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, de alhasi fájdalmaim jelentkeztek, és a betegtájékoztatóban leírt mellékhatások közül is pár. Bízhatok abban, hogy ezek jele az, hogy hatott a gyógyszer?
2011. márc. 15. 15:57
 2/6 anonim ***** válasza:
KB 0,01% az esély,hogy terhes vagy. Bevetted gyorsan tehát biztos hatott.
2011. márc. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

95%-os az első 12 órában a gyógyszer hatékonysága. Ráadásul ez arra vonatkozik, hogyha egyébként a tabi nélkül teherbe estél volna, amire egyébként peteéréskor is 20% esély van...

Az esemény utáni pedig baromira összezavarja a ciklust. Vkinek akár fél évig is szarakodik a menzesze miatta...

Csinálj egy tesztet holnap, aztán várjál türelemmel.

De ha fogamzásgátlót akarsz szedni, akkor azt csak akkor kezdd el, ha már helyrejött a menzeszed.

2011. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ezeket megosztottátok velem. Bízok abban, hogy semmi baj nincs. Holnap megyek édesanyámmal a nőgyógyászhoz és nagyon remélem, semmi baj nem lesz.

A fogamzás gátló tablettát már felirattatam, és tudom, hogy csak akkor szedhetem be, ha legközelebb megjön, pont a menstruáció első napján.

Még egyszer köszönöm a válaszokat, megnyugtattak gy bizonyos szintig. :)

2011. márc. 15. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább addig kellene várni, míg teljesen helyre nem áll a ciklusod.
2011. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod.

Igen, erre gondoltam én is, viszont anno az orvos azt mondta, hogy kezdhetem az Escapella-tól függetlenül a menstruációm első napján. Viszont szerintem is jobb, ha a ciklus rendeződése után kezdem el szedni.

2011. márc. 15. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!