Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik rendszeresen óvszerrel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik rendszeresen óvszerrel védekeznek, minden aktus után külön ellenőrzik, hogy nem történt-e gond?

Figyelt kérdés
Sajnos eddig abban a hitben voltam, hogy egyértelműen észrevehető, ha kiszakad az óvszer, tehát nem csak egy apró lyuk keletkezik rajta, ami akár el is kerülheti az ember figyelmét. Látszólag mindig minden rendben volt,de nem fújkáltunk levegőt a gumiba, és nem töltöttünk bele vizet, ahogy azt sokan tanácsolják..és nem gondoltam, hogy ez hiba lenne...Tehát eddig biztosan mertem volna állítani, hogy az óvszerekkel minden rendben volt, de már kezdek kételkedni, mivel ma 2 hete késik a menstruációm...A 35. és 38. napon(asszem 6 és 9 napos késés után) csináltam 2 terhességi tesztet, mindkettő egyértelműen negatív volt, de ez már nem nagyon tud megnyugtatni...Szerdán csinálok egy 3. tesztet, csütörtökön meg elmegyek az orvoshoz..De most is úgy gondolom, ha probléma adódott volna, azt észrevesszük anélkül is, hogy körülményeskednénk együttlét után..Szóval az a kérdésem, hogy mennyire elterjedt ez a nagy óvatosság, és hogy tényleg szükségszerű-e? Szóval mennyiben igaz a sokak által állított tény, hogy az óvszeren nem pici lyuk lesz, hanem látványosan és érezhetően szétszakad? 19/L
2011. márc. 21. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
17 éve használom még soha nem ellenőriztem. 38N
2011. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!3 éve használjuk,rengeteget szeretkezünk és elég vad jeleneteket rendezünk,úgy,mintha nem is lenne a páromon semmi(ezt csak azért írom,mert ha minket kibír,akkor mindent) és eddig csak egyszer volt gond,az is a mi hibánkból,mert a párom nem figyelt oda a felhúzásnál és levegő maradt benne ami miatt szétdurrant,amikor behatolt.Teljesen megbízhatóak,akik azt írják,hogy már a 10 szakadt szét 2 hónap alatt,ott a használattal van a hiba.Ha ügyeltek a légmentességre,nem hinném,hogy sok esély lesz a szakadásra.A pici lyukat megint nem tudom elképzelni,ha csak azt nézzük,amit leírtam.Azért arra elég kicsi az esély,hogy pont az ondótartálynál van valami kis gyári hiba.Én nem hinném,hogy ez tüzetes ellenőrzésre szorul.Az meg,hogy késik a mensesed,normális is lehet.Megértem,hogy eszedbe jutott a legrosszabb,nekem is késett a múltkor 3 hetet,de nem volt semmi gond.

22/L

2011. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Pici lyuk nem lehet rajta!
2011. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Na én ezért szedek tabit...képtelen vagyok ennyi macerával és idegességgel körbevenni magam..az ígyis van elég...vannak akik nem csinálnak belőle ügyet,de én nem bízom benne...eddig 1x szakadt el,hálistennek védett a tabi mellette,de 100000%ig szakszerűek voltunk,légmentes volt,semmi nem indokolta,de akkor látványosan szétrepedt az egész...a 14:51-est pedig kifejezetten irigylem,én sosem tudnám így elengedni magam gumival(tabival meg ugye mindent szabad;))
2011. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

15:02

21/L

2011. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet rajta pici lyuk, ha elszakad, akkor végigreped. Soha életemben nem ellenőriztem a gumit, minek???

Ha negatív a teszt ennyi késés után, szinte 100%, hogy NEM VAGY TERHES! Inkább valami hormongubanc lehet, amitől nem jön meg, ezt azért érdemes lenne megnézetni.


25/N

2011. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el,nyugodtan elengedhetnéd magad vele.Ha 5 méterre nyújtanám ki,az sem lenne olyan megterhelő neki,mint azt kibírnia,amit mi csinálunk :D Vannak rossz minőségűek,bizonyos márkáról hallottam,hogy nem a legjobb.Mi Durexet használtunk most átváltottunk kis olcsó 300ft-os Mülleresre ami 1000x bőrbarátabb és ugyanolyan jó minőségű.Azért a tabival is óvatosan kell bánni,mert az meg a szervezetedet terheli(én pl nem is szedhetem)-azért figyelj oda,hogy 2évente ajánlatos szünetet tartani illetve gyakrabban vérvétellel ellenőrizni a hormonokat,rendben vannak-e.Eü-s vagyok,sokat foglalkoztam/om ezzel.üdv.
2011. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..akkor megpróbálok lenyugodni. Az eszemmel tudom, h nem lehet baj, illetve hogy nagyon minimális az esélye, de mégis nyugtalanít ez a késés,-mert bár régebben voltak hasonló problémáim-de az utóbbi fél évben teljesen beállt, és 1-2 napnál biztos nem csúszott többet.

Gondolkodtam én is a tablettán, de én meg ezt nem merem bevállalni, mert volt trombózis meg egyéb érrendszeri probléma a családban..bár nem feltétlenül örökli az ember a hajlamot, de nekem ez az egyik legnagyobb félelmem, és biztosan nem tudnék nyugodtan aludni..Remélhetőleg az idő segít majd abban, h jobban megbízzak az óvszerben.

2011. márc. 21. 19:11
 9/10 A kérdező kommentje:
na, így közel 4 hét késés után megjött:D:D
2011. ápr. 1. 13:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Na végre :D Látod...:)

Egyébként, ha van rajta pici lyuk, akkor az "erőltetéstől" végigreped, ahogy mondják, szóval mindenképp észrevehető!:) Az óvintézkedés amit tennetek kell, egyszerűen annyi, hogy jóól előrehúzzátok, hogy legyen helye mozogni. Ennyi. :)

2012. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!