Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyümölcsökben, zöldségekben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyümölcsökben, zöldségekben lévő C-vitamin csökkenti a fogamzásgátló hatását? (lennt)

Figyelt kérdés

"Ezért napi 1 gramm feletti C-vitamin már erősen csökkentheti a fogamzásgátlók hatását." Ha ez igaz, akkor nagyon kevés mennyiség is erősen csökkenti a fogamzásgátló hatását. Nem beszélve az 1000mg-os C-vitaminról.

Most akkor h is van ez?

Sztem jóval több C-vitamint eszek meg naponta,mint 1 mg.


2011. ápr. 4. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
be tudnád linkelni, ahol ezt olvastad? O.o
2011. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Már hogy ennél meg gyümölcsökből, zöldségekből 1 g-nál többet?:)))


(1000 mg = 1 g)


1 citromban van kb 100 mg c-vitamin..

2011. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1g = 1000mg


Utánakerestem honnan van ez a mondat. Hát, egyetlen cikk, amit idéznek még 2 helyen és egy orvos válaszol oldalon az erre a reakció, hogy ne olvasson annyit, aki ezt valahol olvasta ;)

Szerintem, ha olyan rossz hatással lenne a C vitamin a fogamzásgátló hatására, akkor azért erről több infó lenne, mint egy szál cikk.

2011. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt Doktor Úr!

Olvastam itt egy válaszában, hogy semmilyen hatással nincs a fogamzásgátlóra a c-vitamin. Én napi 500mg-ot szedek, ha megfázok akkor pedig 2-3napig 1500mg-ot. Tényleg nem lesz gond? Ezt a cikket most olvastam egy internetes oldalon:


"A C-vitamin a májban lévő enzimrendszerek egyik alkotóeleme, amelyek a gyógyszerek lebontásában is szerepet játszanak. Ezért napi 1 gramm feletti C-vitamin már erősen csökkentheti a fogamzásgátlók hatását."

Válaszát előre is köszönöm!

Éva



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



Szedje nyugodtan kedves Éva és olvasson egy kicsit kevesebbet. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

2011. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

14:12

Erre gondoltam én is :)

2011. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Namost... a fogamzásgátlókban hormonok vannak. A C-vitamin (többek között) a májnak segít a káros anyagok lebontásában. A hormonok nagy részét a szervezet képtelen lebontani (emiatt is van sok vita a foggátlók kapcsán, mivel a vízzel vissza kerül az emberek és más állatok szervezetébe, és a sterilizációtól kezdve már mindentől tartanak).

Akkor most mi köze van egymáshoz ennek a kettőnek?

2011. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyit nem tudsz összeenni gyümölcsből.


Amúgy angol nyelvű oldalakon keressetek rá:

"Women on the contraceptive pill should not take excessively large doses of vitamin C at the same time of day as this may reduce the pill's effectiveness." [link]

2011. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát de mondjuk naponta egy 1000 mg-os tabletta formában, plusz amit hozzáeszek. Akkor az már jelentős mennyiség.
2011. ápr. 4. 15:31
 9/12 A kérdező kommentje:
Jah..bocsi. A kérdésben elírtam. Na helyesen: sztem több C-vitamint eszek meg naponta, mint 1g. Mert az 1000 mg-os tabi plusz amit megeszek hozzá zöldséget meg gyümit.
2011. ápr. 4. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Most másolták be,amit egy orvos írt. Szerinte nincs befolyással. Nem hiszem, hogy az ő bemásolt válaszán kívül van itt orvosi vélemény, szóval..
2011. ápr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!