Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretnék gumi nélkül lefeküdn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék gumi nélkül lefeküdni a barátommal, de sem ő sem anya nem javasolja, hogy fogamzásgátlót szedjek, pedig az lenne a megoldás. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Eddig is naon jó volt a barátommal a szex,de jobb lenne gumi nélkül.Csak az a gond h 17 vok és még nem naon rendszeres a menszim..évenete 6-7szer van meg jobb esetben.És a gyógyszeről annyi rosszat hallani..meghízni meg nagyiobb melleket nem akarok meg olyat is hallottam h meddőséget okozhat..Igaz ez? Vagy mit csináljak??Segítsetek...
2008. febr. 9. 15:06
 1/10 anonim válasza:
37%

Mivel még nem rendszeres a "menszid" éppen ezért egyáltalán nem ajánlot a fogamzásgátló használata. Igen mostanában nagyon sok rosszat lehet hallani rengeteg olyan fogamzógátló kerül az országba ami különböző problémákat okozhat. ->akár meddőséget is.

Van egy megoldás erre ami bejöhet ha eddig azt a 6-7 alkalmat mindig feljegyezted. Akkor miután vége a menszidnek vársz 3 napot utánna gumi nélkül együttlehetsz a barátoddal minden veszély nélkül. A sperma 3 napig élet képes ezt ne feledd. Így kitudod számolni mikor a legbiztonságosabb gumi nélkül ameddig nem renszeresedik a dolog.

2008. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogd kézen a barátodat és menj el egy nőgyógyászhoz vele. Ő elmondja, hogy mi javasolható nektek. Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy épp a gyógyszer tenné neked rendszeressé a vérzésedet. De ezt csak orvos tudja eldönteni. Meg ő tudja megmondani, ha gyógyszer nem ajánlott neked, tud e adni a gumin kívűl valamit, ami tuti biztos. Vagy marad még egy ideig az óvszer, és ha majd megérik a szervezeted, akkor lehet tabletta. De ehhez orvos kellene, aki megvizsgál téged!!
2008. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is elképzelhetőnek tartom, hogy pont a rendszeretelen menszid miatt írna fel tabit a doki, hisz ma már arra is írnak fel, ha valaki pattanásos, mert az helyre teszi. Nem kell félni a tabitól, nem leszel tőle kövér és a melled sem fog megnőni, hisz nagyon alacsony hormontartalmúak a mai készítmények. Persze azért nem ajánlatos évtizedekig szedni, de szerintem beállítaná a menszidet. Mindenképpen megnj el egy nőgyógyászhoz, hiszen ő tudna ezzel kapcsolatban pontosabb felvilágosítást adni. Én meg nem igazán javaslom ezt a számolgatós módszert, mert simán lehetsz így is terhes, főleg ha rendszertelen a menszid, de egyébként is.
2008. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Szerintem menj el nőgyógyászhoz, mert lehet, hogy csak az egyik petefészked működik (ha csak 1 évben 6x jön meg), s akkor lehet nem is kellene tabit szedned, hanem csak bizonyos napokon vigyáznotok, amikor a pete érik. Vizsgáltasd ki magad, én ezt tenném a helyedben.

2008. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek el a nődokihoz és a rendszertelen mensidre biztos, hogy fel fog írni valamilyen alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót! Nem hiszem, hogy normális, ha 17 évesen csak 6-7 x jön meg egy évben, ezzel a problémával mindenképpen keress fel egy dokit! A fogamzásgátlókkal kapcsolatban pedig rengeteg hülyeség van a köztudatban! Egy biztos, 100 x nagyobb az esélye, hogy kiszakad a gumi, minhogy elhízol vagy teherbeesel a tabi szedése mellett! Anyukádnak pedig annyit üzennék, hogy talán egy unokának jobban örülne, mint annak, hogy a lánya felelőségteljesen védekezik és van együtt a barátjával?!

Akik pedig előttem írták, hogy számolgass, meg mensi után védekezés nélkül lehet szeretkezni, ne higgyj! Ezek még az óvszernél is megbízhatatlanabb módszerek! Szerintem nektek a tabletta lenne a legjobb megoldás!

Én 4 éve szedem és semmi panaszom sincs! Ha kérdésed van bármivel kapcsolatban, írj és szívesen segítek, ha tudok!

2008. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Naon köszi sokat segítettetek!!
2008. febr. 10. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a gyógyszer valószínű hogy beállítaná a mensidet. Igen, lehetnek problémák veledha csak egy évben 6-7szer. Igen, a számolgatással védekezőket hívják leendő szülőknek.


Most akkor ami még nem volt: Ha semmiképp nem akarsz gyógyszert szedni, és mindenképp gumi nélkül akarod, akkor kipróbálhatnád a spermicid gélt / kúpot, a tampont nem ajánlom, mindenki azt mondta hogy gyilkos és undorító. Az orvos mindent elmagyaráz, és megmondja mit ajánl neked, ami lehet hogy nem a legjob, de valószínűleg igen. A spermicides készítményekről a patikában is felvilágosítanak.

2008. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló tabletta szedését nem javasolnám, sajnos nekem és ismeretségi körömből még 2 csajnak MÉLYVÉNÁS TROMBÓZIST okozott. (Aki már szedi, nyugi, ha valaki hajlamos rá, első 2-3 hónapban kijön!) MInd kigyógyultunk, de nem volt egy álom az az egy hónap kórház, fontos, hogy tudd, (és mindenki, aki ezt olvassa) ilyen kockázata is van!!! (Alacsony hormontartalmú, drága tabletta volt! Akinek hajlama van, annak mindegy) Az orvosok szerint ennek esélye egy a tízezerhez, de ez fölöttébb érdekes, mert ugye az én ismeretségi körömben, noha elég nagy, mégsincs harmincezer fiatal csaj, és 3-an már vagyunk így... Egy spec. vérvizsgálattal ki lehet deríteni a hajlamot, ezt hematológus végzi el, de az a gáz, hogy előre nemigen szokták, csak ha valakinek volt a családjában trombózis.

Én azt javaslom, ha valami oknál fogva gumi nélkül csináljátok, beléd ne kerüljön a sperma!!! Legalább ennyi óvintézkedés legyen, bár ez sem egy életbiztosítás, az ún. előcseppek miatt. (Bár én sokszor csináltam így, és nem volt belőle bajom, de ez nem garancia, és a para sem éri meg...) Kipróbálhatod szerintem a különböző hüvelykúpokat (pl. Patentex oval), ezt az aktus kezdete előtt negyedórával kell felhelyezni - de ez esetben is javasolnám, hogy a barátod ne élvezzen beléd. Nekem nőgyógyász azt mondta, a menzesz előtti és utáni pár nap biztonságos, de ÖNMAGÁBAN ilyenre nem szabad adni.

Az meg, hogy nem rendszeres a menzeszed, sztem önmagában nem katasztrófa, ha més bajod nincs. Majd beáll, nem kell aggódni. (Egyik ismerősöm, aki szintén trombózist kapott a tablettától, azért járt így, mert hallgatott az aggódó szavakra, és tablettával beállíttatta a menzeszét... :( )

2008. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig menszinek hívod, szerintem a sexet se kéne eröltetni nagyon...
2012. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj nőgyógyászhoz, mert akinek évi 6x jön meg az beteg! Mindegy hány éves vagy!
2016. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!