Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 11. szem fogamzásgátló után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

11. szem fogamzásgátló után már védett vagyok? (NOVYNETTE)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
14-15.-ik naptól!!De amúgy mit ír a tájékoztató?
2011. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem ezeket a kérdéseket. A nőgyógyász nem világosított fel, mikor felírta neked a gyógyszert? Vagy te miért nem kérdezted meg tőle, ha nem mondta(bár érdekes lenne)? Nem kell a nőgyógyásztól félni, azért van, hogy amit nem értesz, azt megkérdezd tőle.


Egyébként ajánlatos megvárni az egy levél beszedtét. Elvileg előbbb is már védelmet nyújt, de ugye jobb félni, mint megijedni.

2011. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem világosított fel erről és a betegtájékoztatón sincs rajta az, hogy mikortól véd a gyógyszer.
2011. ápr. 9. 12:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem kérdeztem meg tőle ezt, mert gondoltam, hogy majd a betegtájékoztatón biztos minden rajta lesz. De sajnos tévedtem.
2011. ápr. 9. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Első alkalommal történő szedés

- várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (kondom, pesszárium, spermicid). Az első tablettát a menstruációs vérzés első napján kell bevenni.

- ha már elkezdődött a ciklus, akkor elkezdhető a tabletta szedése a menstruációs ciklus 2-5. napján is, függetlenül attól, hogy még tart-e a vérzés vagy már nem. Ebben az esetben az első ciklusban, a tablettaszedés első 7 napján más fogamzásgátló módszert is kell alkalmazni.

- ha már 5 napja elkezdődött a menstruációs ciklus, akkor várni kell a következő ciklus kezdetéig. Addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata. A tabletta szedését a következő menstruáció első napján lehet elkezdeni.


Ez azt jelenti, ha az első nap kezdted szedni, akkor az első naptól védett vagy.

2011. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

szerintem még használj nyugodtan más védekezési módszert.

te is nyugodt leszel a párod is és mégis jobb gumival elleni még 1-2 hétig mint egy babát tologatni :D

én is felvetettem a barátommal a gumit addig amíg én úgy éreztem h már lehet a nélkül is.

2011. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2011. ápr. 9. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!