Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barátnőm(17) most szed elösszö...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm(17) most szed elösször fogamzásgátlót egy hónapja. Végzett az első levéllel és elkezdte a szünetet. Ez 3 napja volt és azóta sem jött meg neki. Miért nem jött meg neki?

Figyelt kérdés

Beteg volt (hányt is de nem kellett uj tabit bevennie), és szedett más gyógyszereket is a betegségére, ami már elmúlt, de egyik sem antibiotikum. Elvileg a gyógyszernek már védenie kell, 3.héten próbáltuk kiegészítő védekezés nélkül. Lehetséges, hogy nem a szünet első napján jön meg neki?

Mielött leszólnátok a betegtájékoztató NEM tartalmaz információt erre a dologra (melaine). Orvost most nem tudjuk felhívni sajnos :S !

Érdemes aggódni, vagy ez előfordul?


2009. márc. 2. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is Meliane-t szedek és a 4-5. napon jön meg mindig.

De ha 3 órával a hányás elött vette be a gyógyszert, akkor lehet, hogy terhes, de ha nem, akkor szerintem kizárt mivel nem is antibiotikumot szedett, ami gyengítheti.

2009. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A betegtájékoztatóban annyi van, hogy a hét napos gyógyszer szünetben jön meg valamikor. Az ilyenkor megjövő vérzés nem igazi menstruáció hanem úgynevezett megvonásos vérzés, ami azért keletkezik mert csökken a szervezet hormon szintje. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy már egy nap alatt olyan hormon szintesés legyen, hogy megjöjjön a vérzés, általában a 3-4. gyógyszer mentes napon szokott csak.
2009. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bőven belefér, sőt még az is, hogy az első levél után meg sem jön a menstruáció. Nem kell aggódni, ha letelt a szünet folytassa nyugodtan a gyógyszer szedését.
2009. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4. 5. nap. Tablettával csak 3 napig tart, az utolsó napon telik le a szünet és kezdem az újat.
2009. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam!

Mellesleg gyógyszert este 8kor vette be mindig és olyan dél körül hányt, ez a tájékoztató szerint nem zavarja a hatást, és a hányás a betegsége miatt volt, mert anyukája is elkapta nála is ezek a tünetek voltak :).

2009. márc. 2. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha emésztőrendszeri rendellenesség jelentkezik (pl. hányás, súlyos hasmenés):

A Meliane drazsé bevétele után 3-4 óra múlva jelentkező hányás vagy súlyos hasmenés esetén nem biztosított a készítmény hatóanyagainak teljes felszívódása. Amennyiben a tabletta bevételét követő 3-4 órában hány, ez olyan, mintha elfelejtett volna bevenni egy tablettát. Így ebben az esetben kövese az elfelejtett tabletta bevételre vonatkozó útmutatást. Ha súlyos hasmenése van, keresse fel orvosát.


Ha elmaradt egy havi vérzés:

Ha pontosan az útmutatásoknak megfelelően szedte a készítményt, nem hányt, és nem szedett más gyógyszereket, szinte kizárt a terhesség lehetősége. Szedje tovább a Meliane-t a megszokott módon.

Ha egymás után kétszer is kimaradt a havi vérzés, Lehetséges, hogy teherbe esett. Haladéktalanul forduljon orvoshoz. Kizárólag a terhességi próbák elvégzése után, orvosa javaslatára folytassa a Meliane szedését.



Ált. a 3-4. napon szokott megjönni. Az előírt szünetet kell betartani és folytatni a szedést. A terhességet teszttel tudod kizárni. Ha nem jönne meg, én mindenképp csinálnék tesztet.


Nekem a dokim azt mondta, bármilyen gyógyszert is veszek be, utána 1 hét kieg. védekezés a célszerű. Bizonyára meglehetősen óvatos...



[link]


Szünetet tartottam, de nem jött meg a vérzésem. Lehet, hogy terhes vagyok?

Lehet - nőgyógyászhoz kell fordulnod. De előfordul a post pill amenorhoea, azaz kimarad a vérzésed 1-2 hónapra is. Az ok az, hogy a kívülről bevitt hormon a petefészek hormontermelését visszaszorítja. A tabletta szedésének abbahagyása után a petefészek eredeti hormontermelése nem tér vissza azonnal, s ez nem mindig elég a menstruációs vérzés létrehozásához.


Mi a teendő hasmenés esetén?

A tabletta bevétele után 10 órán belül jelentkező hasmenés miatt a fogamzásgátló tabletta nem, vagy rosszul tudott csak felszívódni, így a tabletta bevételét meg kell ismételni. Azért érdemes a kb. 10 órás határidőt betartani, mert ugyan a felszívódás elvben hamarabb megtörténik, de ha pang a gyomor bennék, tehát valamiért nem ürül a gyomortartalom a belek felé órákig, akkor nem tud felszívódni a gyomortartalom a fogamzásgátló hormonmennyiséggel együtt.


Mi a teendő hányás, hányinger esetén?

A tabletta bevételét követő 5-6 órán belüli hányás a tabletta felszívódását gátolja. Meg kell ismételni a tabletta bevételét. Ezért is célszerű a tablettát alvás előtt bevenni. A hányinger nem befolyásolja a tabletta felszívódását.


Mi a teendő epilepszia elleni gyógyszer együttes szedése esetén?

A régebbi epilepsia elleni gyógyszerek befolyásolják a tabletta szedését, a jelenlegi korszerű tablettákra ez már nem igaz. A régebbiek felgyorsítják a májenzim működését, hamarabb lebomlik a fogamzásgátló tabletta, így hatása bizonytalanná válik. Ebben az esetben más védekezési mód a biztonságos. A régi epilepsia elleni gyógyszerek mellett, az epilepszia gondozást végző orvos adhat ebben tanácsot.


Nagy adag C vitamin (1000 mg/nap) szedése esetén mi a teendő?

A májenzim működés felgyorsulása miatt bizonytalanná teszi a fogamzásgátló tabletta hatását (influenza időszak). Mellé kell védekezni. Kevés vérzés előfordulhat.


Antibiotikumokkal szedhetők együtt?

(influenza időszak)

Antibiotikumot gyakran szedünk, sajnos. A májenzim működésének felgyorsítása miatt a fogamzásgátló tabletta hatása nem biztonságos. Kevés vérezgetés lehet, mellé kell védekezni.

Az antibiotikum szedése előtt érdemes érdeklődni a gyógyszert felíró orvostól.


Fogyasztó tabletták szedése lehetséges a fogamzásgátló tablettákkal együtt?

Bizonytalan a védekezés, kevés vérzés előfordulhat, főleg a kisebb hormontartalmú tablettáknál. Hirtelen fogyás esetén a ciklus felborulhat, a peteérés kimaradhat, a peteérés napja eltolódhat.


Drogok, Extasy, Speed, szedése fogamzásgátló tablettával együtt biztonságos védelmet ad?

Felgyorsítja az enzimműködést, megnő a terhesség veszélye, vérezgetés fordulhat elő. A felgyorsult májenzimek gyorsabban átalakítják-lebontják a fogamzásgátló tabletták hormon mennyiségét, a védekezés bizonytalanná válik. A drogok használata alatt rendszeresen elfelejtik, hogy bevették-e a tablettát, így a szedés össze-vissza történik, így a drog általános veszélyei mellett, - hozzászokás, leépülés, halál, AIDS, - mellett a teherbeesés is reális veszéllyé válik.


A fogamzásgátló tabletta hatását csökkenti-e a kávé fogyasztás?

Nem. A kávé fogyasztása hatással van a máj működésére, de a fogamzásgátló tabletta hormon lebontására alapvetően nem hat. A tabletta használata biztonságos marad. A tabletta viszont fokozza a kávé hatását, rendkívül szapora pulzust, szívverést, magas vérnyomást, rosszullétet okozhat.


A fogamzásgátló tabletta hatását az alkoholfogyasztás befolyásolja-e?

Az alkohol ugyan hat a májműködésre, fogyasztása alapvetően nem befolyásolja a tabletta hormon lebontását, a tabletta hatása biztonságos marad. Alkoholizmus mellett a máj átépülése és hibás működése miatt azonban a fogamzásgátló tabletta használata már nem biztonságos, egyébként is az alkoholosan súlyosan beteg máj mellett fogamzásgátló tabletta használata lehetetlen.


A dohányzás befolyásolja-e a fogamzásgátló tabletta hatását?

Befolyásolja a máj működését, de alapvetően nem változtatja meg a tabletta hatását. A tabletta hatása biztonságos marad. A kettő használata együtt viszont mindenképpen kerülendő a megnövekedett thrombosis veszély miatt.


Erős fűszerek fogyasztása befolyásolja-e a fogamzásgátló tabletta hatását?

Abszolút nem befolyásolják a tabletta hatását.

2009. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek nem jön meg a szünet első napján, hisz legalább 2 nap, mire "észbekap" a szervezeted, hogy most nem kapja a megszokott hormonokat! Az a lényeg, hogy a 7 napba megjöjjön neki, de most mivel az elsővel szedte be, az sem baj, ha nem jön meg neki! Majd beáll neki rendesen!
2009. márc. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nállam is msot ugyanez van előző hónapban hüvelygyűrűrt hazsnáltam e nekm nem volt jó kicsúszott és 1 hónapon keresztül vérezgettem tőle ...miután "újra megjött23 vagyis megerősödött abban az időszaklban amikor megkellett volna jönnie elkezdtem mercilont szedni 5 nap múlva el is múlt...rendesen bezsdtem időben az összes tablettát hétfőn bevettem az utolsót és még mding nem jött meg pedig már szombat este van...a teherbe esés esélye midnimális mivel védekztünk óvezsrrel is mert midneképp megakartam várni amíg bezsdem az első havi gyógyszert...most mive4l mercilont nem lehet kapni a dokim lindynettet írt fel...ha msot esetleg kimaard ebben a hónapban a mensim attól még védve vagyok??köszi a segítséget:)
2011. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!