Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a megoldás akkor, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás akkor, ha óvszert már nem szeretnénk használni, de nem akarok hormonkészítményeket? 95% fölötti védelmet szeretnék.

Figyelt kérdés

Már másfél éve vagyunk együtt a párommal és úgy gondolom, az óvszer már nem a legalkalmasabb fogamzásgátló módszer.

Viszont a ciklusom és a hormonháztartásom olyan precíz, hogy nem szeretném elrontani hormonokkal, és félek a mellékhatásoktól. Kicsi mellem van és nem is szeretném, hogy más legyen, a plusz kilóktól is irtózom.

95% feletti védelem viszont nagyon kéne, mert még nagyon fiatal vagyok a babához.

Ajánljatok valamit, ha tudtok, légyszi!

Pharmatex termékekkel az a bajom, hogy folynak mindenfele, és nem az a 100%-os dolog... A tampon meg drága belőle. Egyéb? :S


2009. márc. 15. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kupokat en se ajanlom, tenyleg folyik, meg habzik, meg minden. viszont ha felelősségteljes orvoshoz mész, akkor elküld vérvételre, és az alapjan kiir vmilyen tablettat. ha minden szükséges vizsgalatot elvégez, akkor kicsi az esély h rosszul hasson rád. nem biztos h felboritja annyira, h aztan problemaid legyenek miatta. a hizás miatt meg ne félj, a mai készitmények mar alacsony hormontartalmuak. vannak rémmesék, de azoknak nem kell bedőlni. az első levélnél kiderül h birod-e vagy nem. a melleid meg nem biztos h megnőlnének. esetleg van még a spirál, de mondjuk nemtom az mennyire lenne jo. vagy van a megszakitásos, a hőmérőzés, de az meg nagyon kockazatos.
2009. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg döntesz, addig a hőmérőzést ajánlom, olvass utána, ha tényleg annyira precíz a ciklusod, akkor nyomon tudod követni, mikor kell mással is védekezni. De emellett persze a "veszélytelenebb" napokon is jobb, ha megszakítjátok.

Van már olyan spirál, amit még nem szült nőknek is felhelyeznek, mert eddig úgy volt, hogy csak azoknak tették fel, akik szültek. Persze azoknak is, akik még nem, de nekik sokkal kellemetlenebb, fájdalmasabb, több galibát okoz. Van belőle hormonos meg hormon nélküli is. Szerintem egy orvos jobban fel tudna világosítani, ötleteket is tudna adni.

Én évek óta Ph. hüvelytamponon élek, bár csak alkalmanként találkozok a barátommal, így megéri. De neked tényleg túl drága lenne, ha rendszeres a nemi életed.

2009. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pesszárium, zselével. Akkor jó, nincs minden nap akció.
2009. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem kivizsgált a doki, vérvéte, vizeletvizsgálat stb...Mégis petefészek cisztám lett a tabitól...fasza...Amúgy én Pharmatexet használok megszakítással, mert a gumitól undorodok, a pesszárium téma macerás, spirálom még nem lehet, tabi most már kilőve...A hőmérőzés...háát...én nem bíznék benne!Volt egy időben ovulációs minimikroszkópom,az se volt rossz, de ez a Pharmatex tényleg bevált!Miért baj,hogy folyik?Amúgy megszakítással biztonságos!Reménykedem benne,hogy idővel kitalálnak valami kényelmes hormonmentes módszert is!
2009. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát tök jó ha a Pharmatex csak megszakítással biztonságos igazán...Nem elég hogy folyik jobbra balra, de még arra is ügyelni kelljen pont mikor a legjobb a páromnak is, hogy na akkor gyorsan vegyük ki...Meg mi mindig ugy időzítünk hogy egyszerre megyünk el, ez a legjobb, dehogy mondanék le erről. Szerencse hogy nekem a tabitól semmi bajom, ciklusom meg amugyis őrölt volt mindig is, a tabi helyre vágta rendesen.
2009. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!