Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A tabletta bevétele után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tabletta bevétele után hasmenésem volt, ezért pótoltam a gyógyszert. Így 21 napra csak 20 tabletta jut. Ha nem veszem be az utolsó szemet, az olyan mintha kihagytam volna egy tablettát a 3. héten?

Figyelt kérdés
Szóval ha beveszem a 20. tablettát, majd tartom a 7 napos szünetet, és kezdem a következő levelet, az rendben van, ugye?
2011. máj. 25. 20:51
 1/7 blanku ***** válasza:
51%
Ha több holnapja szeded nem lehet probléma.De ha az első holnap akkor ajánlott, óvatosnak lenned, mert 1 tabletta bevétele miatt is teherbe eshetsz!De ne csinálj többet ilyet,mert a tabletta nem megy csak úgy ki a szervezetből!
2011. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsőre ne hallgass.Jól tetted,hogy pótoltad,a tájékoztató szerint jártál el.Az ilyen esetekre érdemes tartani egy pót levelet,amiről pótolhatsz,így nem fogy el az aktuális levélről a 21 szem.

Olvasd el a tájékozatójában,hogy mit javasol arra az esetre,ha egy szemet kihagysz a harmadik héten!

2011. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 lehetőség van:

-hagyjam abba a megkezdett csomag szedését, tartsam a 7 napos szünetet, majd folytassam a következő csomaggal. Ez tervezem tenni, csak én be is fejezném egyúttal a megkezdett csomagomat.

-vagy szünet nélkül folytassam a következő csomaggal.

2011. máj. 25. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van írva a tájékoztatóban, DE.

Megvannak ugye szabva, hogyha az 1., a 2. vagy a 3. héten hagysz-e ki bogyót.

Inkább arra az esetre mondanám, hogyha már több hónapja szeded. Idézek:

"A második héten 1 drazsét elfelejtett bevenni:

Mielőbb vegye be a kimaradt drazsét, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 drazsé bevétele szükséges. --- Ebben az esetben nem csökken a fogamzásgátló hatás, ezért nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszereket alkalmaznia."


Noh, ebben az esetben végül is tekinthetjük úgy valamiképp, mintha elfelejtetted volna bevenni, esetleg megnyújthatod 2. héten a bogyók közötti bevételi időt olyan 2 órával elcsúsztatva, és akkor nagyjából átíveled azt az 1 bogyónyi hiányt.

Ennyi ötletem van igazából. A 2. hét a legbiztonságosabb ilyen bogyókihagyás szempontból szerintem.


(kihagyásnak ha jól tudom az számít, hogyha 2 bogyó bevétele között nem telik el 12 óránál több)

Ha nem olyan 24 óránként veszed be a bogyót, hanem kitolod ezt olyan 26-27 órára, a hét végére majdnem átívelsz egy egész napot.


Ez csak egy ötlet persze.

2011. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De én így a 3. héten hagynék ki egy tablettát, szóval sajnos nem értem, hogy miért úgy írtad, mintha a másodikon. Amúgy igen, már 6 hónapja szedem.
2011. máj. 26. 00:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztonságos, ha a 20. nap után kezded meg a 7 napos szünetet. A későbbi esetleges hasonló esetekre pedig tényleg érdemes egy pótlevelet tartani, ahogy már más is írta.
2011. máj. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 blanku ***** válasza:
Az első vagyok, és ezt nekem a nyőgyógyászom mondta!Nem tudom miért kell mindjárt megcáfolni a másik igazát!Egyszer olvass és érdeklődj utána, és utána beszélj!bocs az OFF-ért!
2011. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!