Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló miatt van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Timido kérdése:

A fogamzásgátló miatt van hízás vagy a nagy étvágy miatt, és mert többet eszik az ember?

Figyelt kérdés

Sajnos el el maradozik a mensim, így a nőgyógyászom fogamzásgátlót akar felírni

még szűz vagyok... na mindegy....

a lényeg, hogy az utóbbi 2 évben diétáztam, sportoltam, és leadtam 20 kilót. még mindig le szeretnék adni 3 kilót hogy tökéletesen elégedett legyek magammal.

Nagyon félek, hogy a fogamzásgátló miatt oda lesz a munkám, ami nagyon sok sport árán szereztem meg.

Ha ugyanannyit eszek, sőt kevesebbet, akkor ugye nem fogok hízni? Vagy mit lehet ez ellen tenni, hogy a diétám folytathassam? És sikeresen?


2011. jún. 12. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

a fogamzásgátló maga nem hízlal. ez hülyeség, erre egyszerűen nincsenek tudományos bizonyítékok, csak elterjedt ez a nézet. mert hogy hormonok...


ha hízol, akkor nem a fogamzásgátlóTÓL, hanem azért, mert a gyógyszer elhiteti a szervezeteddel, hogy terhes vagy (ezért nincs peteérés), és emiatt némileg nagyobb a tápanyagigényed... ezen felül lehet emelkedni, ha ügyes vagy,l de amilyen kitartóan diétáztál, biztos menni fog. csak ne görcsölj rá nagyon, mert akkor akaratlanul is hízni látod majd magadat.

2011. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sajnos híztam tőle... hogy pontosan mi a tudományos magyarázata arról fogalmam sincs, de 100% hogy nem ettem többet mint előtte. Szerencsére én 5 kiló plusznál észrevettem, hogy valami nem oké, és elkezdtem tudatosabban enni, sportolni, nagyokat sétálni, így ha lefogyni nem is sikerült azt az 5 kilót, de nem híztam tovább. Előtte, illetve amikor elkezdtem szedni a tablettát, akkor volt hogy lazán este 10-kor vacsoráztam, avagy mindennap benyomtam egy tábla csokit, stb. A bogyó mellett ezt nem tehetem meg, mert hízékonyabb lettem, azonnal meglátszik rajtam. Most nyáron a vizsgákkal járó stresszel a felszedett plusz 5 kilóból, 3-at leadtam (még mindig tabletta mellett). Igyekszem ezt megtartani. Én úgy gondolom, hogy ha időben észreveszi az ember, hogy kezd hízni amióta tablettát szed, és próbál ez ellen tudatosan tenni, akárcsak azzal, hogy nem eszik meg mindent, és nem akkor amikor ő akar, akkor ezt meg lehet állítani. Van olyan barátnőm, aki 6-7 kiló után kezdte érezni hogy hízott, aztán szépen kikerekedett és 18 kilót simán magára rántott hiába tanácsoltam neki miket próbálhatna ki, nem igen foglalkozott vele, most pedig úgy néz ki ahogy, és sokkal nehezebben tudja leadni a plusz kilóit, mintha előbb cselekedett volna.


Természetesen nem mindenkire van ilyen hatással a tabletta. Ha alapból kicsit "hízékonyabb" vagy, akkor oda kell figyelni hogy mit és mikor eszel, mert lehet erre a tabletta csak rádob egy lapáttal, de az is lehet hogy rád ilyen szempontból a bogyónak semmilyen hatása nem lesz!

2011. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én vagyok az első válaszadó. amúgy én is híztam a foggátló szedése alatt, 2 éve szedem, és olyan 5-6 kilót híztam, de ez azért van, mert most voltak az életemben a nagy stresszes időszakok, pl érettségim, első vizsgaidőszak, és én ha ideges vagyok, akkor nem koplalok, mint mások, hanem töménytelen mennyiséget eszem. szóval nem a gyógyszertől, bár ráfoghatnám, de... :D
2011. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Talán inkább a fogamzásgátló helyett meg kellene várni, hogy a fogyás után helyrejöjjenek a hormonjaid. A fogamzásgátló mégis mit old meg? Attól nem lesz rendszeres. Semmilyen ciklusod nem lesz tőle, mert a tabi leállítja a petefészked.

Utána, ha abbahagyod ugyanolyan szar lesz, mint most, vagy még rosszabb. Esetleg majd járkálhatsz a dokihoz, hogy legalább néhanapján legyen egy vérzésed. Menj el egy értelmesebbhez, aki nem csak fogamzásgátlót tud felírni, mer ez nem megoldás a problémádra.

2011. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én +20 kilónál vettem észre,h hoppá de kövér vagyok... szóval csak óvatosan és sportolj rendszeresen
2013. szept. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!