Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tegyük fel, hogy péntek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegyük fel, hogy péntek délelőtt megtermékenyültem. Attól még hétfőn megjöhet a menstruációm?

Figyelt kérdés
Igazából fogamzásgátlót szedek, de érdekelnének a válaszaitok.
2011. jún. 13. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
anyám végigmenstruálta velem a terhességet. és nővéremmel is. biológiailag ez lehetetlen, de mégis megtörtént. úgy vérzett mint egy átlagos mensin...
2011. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hmm ez tök érdekes. Mert a menstruáció pont azért van, mert felkészül a szervezet a babacsinálásra de nem jön spermium és így "kidobja" magából a szervezet a dolgokat.

De hát nem vagyok orvos megtörténhet.

2011. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A tested 2 héten belül nem "fogja fel", ha megtermékenyültél, tehát ezen időn belül még simán megjöhet akkor is, ha terhes vagy.
2011. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán megjöhet. TizenX nap mire beágyazódik a megtermékenyített petesejt. De annak csekély a valószínűsége hogy három nappal a mensi előtt ovulálsz.
2011. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát én igazából sehogy sem ovulálok, mivel fogamzásgátlót szedek.
2011. jún. 13. 13:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Olyanról még nem hallottál hogy valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe? Az sem nyújt 100%-os védelmet.
2011. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hanem csak 99,9%.. De nem ez volt a kérdés. És főleg nem rám vonatkozik, csak általánosságban.
2011. jún. 13. 14:22
 8/14 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló, ha elmarad a hatékonysága, akkor átrendezheti az ovuláció időpontját. Egyébként nagyon sokan menstruálnak a terhesség alatt, annyiféle külső hormonhatás ér minket, hogy ez sem úgy van már, mint 100 éve.
2011. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

mivan nem udod megkérdezni nőgyógyásztól? Vagy akárkitől, aki ért hozzá...????


ÉS honnét tudod, hogy megtermékenyűltél???



A ovuláció vagy petekilökődés a havi ciklus félidejében történik. Ez az úgynevezett follikuláris időszak, amikor a tüsző reped és ezzel szabadon bocsátja az érett petét, amely szabad szemmel szinte észre sem vehető méretű, alig nagyobb, mint a toll hegye.


Csillószerű képződmények juttatják el a petét a petefészekből a petevezetéken át a méhbe. A megtermékenyítésre általában 12 óra áll rendelkezésre – a pete eddig életképes. Ha nem következik be a teherbeesés, a méh beágyazódásra előkészült nyálkahártyája menstruációs vérzés kíséretében a petesejttel együtt elhagyja a szervezetet. Ha azonban a petesejt egyesült a hímivarsejttel, nő a progeszteron hormon szintje a vérben és a méhfalat borító réteg tovább vastagodik.

2011. jún. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ezt írtam: "Igazából fogamzásgátlót szedek, de érdekelnének a válaszaitok." Ezt úgy értettem, hogy nincs semmi problémám, NEM rám vonatkozik a kérdés, csak érdekelnének a válaszok. Ezért szerintem felesleges lenne nőgyógyászhoz rohangálni. Szövegértés 1.
2011. jún. 15. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!