Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a tabletta ketté tört a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a tabletta ketté tört a csomagban, veszített a hatóanyagából?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy az egy hét múlva esedékes tablettám ketté van törve a levélben, és olyan, mintha egy nagyon vékony darab ki lenne belőle törve. Ilyenkor kell kiegészítő védekezés?
2011. jún. 14. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell
2011. jún. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha kettétörve eszed meg a kiflit, kevésbé lax jól?
2011. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem azzal van a baj, hogy ketté van törve, hanem, hogy olyan, mint a hiányos torta. Tehát egy nagyon vékony szelet nincs meg belőle. Gondolom nem viccből csinálják akkora méretűre a tablettákat, amekkorák, tehát ez a kérdés, hogy az odaveszett darabbal elveszett-e belőle hatóanyag? Mert ilyen kis mennyiségeknél egyáltalán nem mindegy...
2011. jún. 16. 13:24
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
JPE algoritmus (józan paraszti ész) szerint annyi %-ban veszített a hatóanyagából, ahány %-a a letört darab az egésznek.
2011. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel még nem lettem kisegítve, hogy akkor most hat, vagy sem :D Azt saccolnám, hogy a 4-5%-nyi tabletta veszett el. Nem is értem, hogy lehet, hiszen nem is vettem ki a levélből, még benne van...
2011. jún. 16. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor a hiányzó rész is benne kell h legyen, max por formájában, mert teleportálni nem tud :) Ha biztosra akarsz menni, bontsd ki a szád fölött, h pont beleessen a tabletta :)
2011. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha elvesztette is a tabletta a tömegének az 5%-át, az még nem befolyásolja a hatását.


Pl. Egy 600 mg középértékű tömegű tabletták zömmel 584 és 616 mg közt mozognak átlagtömegben (azaz ha 10db tabletta tömege mondjuk 5850, az még vígan jó, pedig ebben egyedileg már nyilván vannak 570-esek is!!). Egyedileg ettől még sokkal nagyobb eltérések is megengedettek. Durván a középértéktől számított 10-12%-os eltérés az, amit a legtöbb szabvány már egyediben is selejtnek minősít.


Mindenfajta tablettába annyi hatóanyagot mérteznek, hogy az bőven beleférjen akkoris, ha a gyártásnál jóval kisebbre sikeredne a tabletta tömegét préselni.


Egy gyógyszergyártó.

2011. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. jún. 18. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!