Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sajnos 8 naposra nyúlt a 7...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnos 8 naposra nyúlt a 7 napos szünet. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Meg kellett rendelnem a gyógyszert a patikában, és egy nappal később érkezett meg, mint kellett volna. A betegtájékoztató szerint "ha elfelejtette a tablettamentes időszakot követően elkezdeni az újabb csomag szedését, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll". Ez mégis mekkora kockázatot jelent? Meddig kell kiegészítő védekezés?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 16. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi ideje szedted a tablettát.Ha már hónapok óta akkor,a 8.napon kezded meg és akkor egész hónapban figyelj oda a kiegészítő védekezésre,biztos ami biztos alapon!
2011. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja igen én felelőtlenül volt már, hogy hiába telt le a 12óra a kihagyott tablettakor én ugyanúgy beszedtem,lekopogom sosem volt még ebből probléma, viszont én tabletta mellett is úgy szexeltem,hogy a partner semmiképp se élvezzen belém...23n
2011. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Október-november óta szedem a tablettát, eddig sosem hagytam ki egy szemet sem, és mindig közel azonos időben vettem be őket. Mellesleg az én párom sem szokott soha belém élvezni, de az előváladéktól így is tartok... nem akarok kockáztatni.
2011. jún. 16. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy így teherbe ess.
2011. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Használjatok legalább egy hétig kiegészítő védekezést. Amúgy kár aggódni, elvileg esély van rá, hogy az előző akutsból (pl. 7 napos szünetben ha szexeltetek), akkor teherbe estél, de ennek olyan kicsi a valószínűsége, hogy kár aggódni.

Szedd úgy, mintha kimarad volna egy szem, és védekezz (lehetőleg óvszerrel).

2011. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok :)

Ma beszéltem egy nőgyógyásszal, ő csak legyintett, hogy emiatt minimálisan csökkent a tabletta hatása, ne aggódjak. :)

2011. jún. 17. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!