Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabival már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabival már késleltettétek úgy a menszsezseteket, hogy amikor befejeztek egy levélel utána rögtön kezdtétek a másikat szünet nélkül? Ilyenkor jelentkezik áttöréses vérzés? A megszokott időpontba jön meg a menszesz?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag lehetséges. A betegtájékoztató is irja. De hosszú ideig nem szabad csinálni mert baj is lehet belőle hogy kimarad egy komplett menstruáció. Szóval szerintem max 1et csúsztass. 1próbától még nem fog történni semmi, ne aggódj. Sokan csinálják...és sokan tolják el igy pár nappal.
2010. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ,milyen fogamzásgátlót szedsz.


Ezt egy nőgyógyász írta a fokuszbanano.hu oldalon:

Bemásolom


Menstruáció eltolása:

Igazság szerint nem igazán javasolt a menzesz eltologatása, mert az később mindig megbosszulja magát és közti vérzések képében a páciens számára kellemetlenségeket okozhat. A tablettaszedés esetén az ember előre, akár hónapokra, évekre előre is meg tudja mondani, hogy éppen valamikor lesz-e vérzése vagy sem. Tehát nem érdemes a gyógyszerrel variálni, hanem egyszerűen a nyaralást vagy a kirándulást kell a menzesz időpontokhoz igazítani. Természetesen ez csak akkor igaz, ha a gyógyszer szedésében nincsen kihagyás, és nem tolódik el a ciklus előre vagy hátra egy vagy több napot. Azonban bárkivel előfordulhat, hogy egyrészt hirtelen jut tudomására, hogy elutazik valahova, vagy olyan program adódik, amikor igen kellemetlen lehet a vérzés. Nagyon fontos azonban tudni, hogy ilyen alkalmak lehetőség szerint ritkán történjenek, mert egy idő után a szervezet nem tudja hová tenni a változtatásokat, és vérzés léphet elő akkor is, amikor az ember legkevésbé szeretné.

Nagyon fontos különbséget tenni a bi- vagy trifázisos illetve a monofázisos készítmények között. Az előbbi gyógyszereket szedőknek kicsit bonyolultabb a menstruáció eltolása, mint a többieknek. Ezen készítmények a Triodena, Gracial, Triquilar, Tri-Regol, Trinordiol, Laurina, Samba. Amennyiben ezen gyógyszerek valamelyikét szedi, akkor a menzesz eltolását a következőképpen kell végrehajtani. A hónap befejezése után amikor a 7 nap szünet következne akkor előveszünk egy újabb levél gyógyszert. Ezt azonban nem az elejéről, hanem a végéről kezdjük el szedni, vagyis minden nap egy szemet visszafele haladva. Nagyon fontos, hogy csak néhány napot lehet így eltolni, tehát maximum 4-5-öt, mert ha már váltunk a másik összetételű tablettára, akkor vérzés jelentkezhet. Egyébként sem biztos, hogy a plusz 4-5 nap alatt nem jön-e meg a menzesz. Ilyenkor ne csináljunk semmit, hagyjuk abba a gyógyszert. Ezután az eltolt napok után következik a 7 nap szünet, amikor megjön a vérzés és persze ezeken a napokon is lesz fogamzásgátló hatás. A 7 nap szünet után a 8. napon újra elővesszük a megkezdett levelünket, és most már nem a végéről, hanem az elejéről kezdjük el szedni, ahogy elő van írva. Ez a ciklus azonban rövidebb lesz annyi nappal, ahánnyal az előző ciklus hosszabb volt. Utána ismét 7 nap szünet és a 8. napon már egy új nem megkezdett levelet kell elkezdeni szedni. Amennyiben így tesz, akkor egész idő alatt lesz fogamzásgátló hatás és a harmadik levélnél már helyreáll a normál ciklus.

Monofázisos készítmények esetén, tehát az összes többi készítményt szedőknél a módszer nem ilyen bonyolult. Itt ugyanis akárhonnan elkezdhetjük szedni a gyógyszert és hasonló módon, ahogy az előbb leírtam. Tehát a befejezett levél után elkezdi szedni a következő levél elejétől, majd maximum 5 napig szedi, utána 7 nap szünet és a nyolcadik napon a megkezdett levéllel folytatja. Persze ebben az esetben sem ajánlatos 4-5 napnál tovább eltolni a menzesz elkövetkeztét.

Amennyiben előrébb akarja hozni a menstruáció eljövetelét, akkor egyszerűen előbb kell abbahagyni a gyógyszer szedését annyi nappal, ahánnyal előrébb akarjuk hozni a menzeszt (itt is maximum 4-5 nappal lehet eltolni a ciklust), majd a 7 nap szünet után a 8-ik napon vagy a következő levelet kezdjük el szedni vagy pedig előtte bevesszük a megmaradt szemeket az előző levélből és utána közvetlenül szedjük tovább az új levelet.

A Qlaira fogamzásgátlóval a menzeszt tologatni nem lehet, mivel annyira bonyolult lenne, hogy ezt jobb nem megtenni.

2010. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én már csináltam ilyet párszor. pl nyaraláskor.

nem hagytam 7 napos szünetet, volt, hogy utána folyamatosan bevettem a 2. levelet is. (szóval akkor 42 szemet folyamatosan) de olyan is volt már, hogy a második levélből csak pár szemet vettem be. nekem egyik alkalommal sem volt pecsételő vérzésem, és semmi egyéb bajom.

2010. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom javasolta, hogy ne tartsak szünetet és szedjem be az egész levelet, amikor megkérdeztem, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy pár darabbal többet veszek be. Azt mondta, az a jobb, ha nem tartok szünetet.
2010. okt. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!