Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rendszeresen szedem a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendszeresen szedem a fogamzásgátlómat, de már több napja késik, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Cipromix tablettát szedek fél éve. Nem maradt ki egy bogyó sem. Már kedd-szerdán meg kellett volna jönnie, és még híre-hamva sincs a menstruációmnak, pedig ilyenkor már nagyon szokott görcsölni a hasam. Nem szedtem más gyógyszert, csak egy rubofen tablettát vettem be. Miért késik ennyit...? Még sosem volt csúszásra példa egyszer sem!! A szóbeli előtti stressz okozhat csúszást?
2011. jún. 17. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
terhes nem lehetsz?lehet ideg miatt késik,bár gyógyszer mellett nem tudom mennyire normális az,hiszen pont azért jo a hormon mert beállitja...de keress fel egy orvost szerintem
2011. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 napietus ***** válasza:
elvileg görcsölnöd sem lenne szabad, ha gyógyszert szedsz, van, akinek pont az erős görcsök miatt írják fel. fordulj mindenképpen orvoshoz.
2011. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gyógyszer szedése alatt 99% hogy nem lehetek terhes. :S
2011. jún. 17. 16:03
 4/10 napietus ***** válasza:
az valóban nemigen lehetsz, de lehet bármi más gond is. orvost keresd fel!
2011. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A görcseim miatt szedek 14éves korom óta tablettát, azelőtt folyamatosan hánytam, és egyszer el is ájultam olyan nagyon görcsölt a hasam. Azóta ilyenekre nem volt példa, alábhagyott a fájdalom szint, de még mindig néha meg kell állnom, le kell ülnöm mikor rákezd. Utoljára azt mondta a doki, hogy kiegyenesedett állású a méhem, nem tudom hogy az pontosan mit jelent, de valószínű amiatt lehet...
2011. jún. 17. 16:05
 6/10 anonim ***** válasza:
gyogyszer melett is lehet vki terhes.jo tény nagyon ritka de nem elsö lenne.de mindenképp doki mert gyogyszer melett nem késhetne max 1-2nap eltéréssel...
2011. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak azért szeded, mert erősek a görcseid, miért éppen ezt a lórugást?

Ez nem is fogamzásgátló igazából, hanem egy marhaerős hormongyógyszer. Ha nincsen egyéb problémád (szőrösödés, rengeteg pattanás), akkor kérj vmi alacsonyabb hormontartalmút.

Egyébként tabletta mellett is tehebe lehet ensi. Kicsi az esélye, de attól még előfordul. Úgyhogy egy teszt legyen az első, addig dokihoz menni is felesleges szerintem.

Ha szünetben egyáltalán nem jön meg, és a teszt negatív, akkor menj el orvoshoz (mondjuk akkor sme árt elmenni, ha pozitív:D). Ha meg csak késik, de megjön, akkor ne aggódj.

2011. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kb félévvel ezelőtt írta fel ezt a készítményt az orvosom. Valami felborult a belső hormonháztartásomban, és közel fél évig nem volt menstruációm. Azóta szedem.

Tisztában vagyok vele, hogy valami nincs rendjén odabenn, mert akkor azt is mondta az orvosom, hogy valószínűleg segítséggel fogok csak tudni teherbeesni.... Bár akkor, azt mondta, hogy ez egy elég gyenge hormontartalmú gyógyszer, azóta elment, és az új orvosom is csodálkozott hogy miért ezt szedem, mert ez erős. Király, hogy lassan az ember a saját orvosában sem bízhat...

Ha ez így folytatódik, mindenképp visszamegyek az új orvosomhoz.

2011. jún. 17. 18:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó, hát persze, minden vizonyítás kérdése. Az összes forgalomban lévő tabletta már "alacsony hormontartalmú". De ez az összes közül még mindig a legmagasabb...

Egyébként fél évnél tovább nem is nagyon szabadna szedni. Menj vissza a dokihoz (vagyis inkább vmi normálisabbhoz)...

2011. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt sem tudtam :S Köszönöm a válaszokat, mindenképp visszanézek az orvoshoz és megkonzultálom vele a dolgot.

Meg nemártana ezek szerint egy nagy-nagy kivizsgálás sem... :(

2011. jún. 17. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!