Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok/nők! Fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők! Fogamzásgátló tablettákkal kapcsolatban válaszolnátok?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, a barátommal áttérünk az óvszerről a tablettára. Az a gond, hogy nem igazán tudok semmit ezekről a gyógyszerekről. Tudnátok segíteni?

Az első bevett tabletta után mennyi napra lehet szeretkezni?

Tesz valami rosszat a szervezetnek? Vannak mellékhatásai? Okoz később problémát, ha szülni szeretnék?

Tényleg elmúlnak tőle a pattanások? Mennyibe kerülnek?

Előre is köszönöm!


2011. júl. 1. 14:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olvastam több helyen, hogy a mell is megnövekszik tőle, és a haj is később zsírosodik. Ez mennyire általános?
2011. júl. 1. 14:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy mikortól hat, gyógyszerfüggő, de általában 2 hét után már biztos a védelem. Ez a betegtájékoztatóban úgyis le van írva, ahogyan a mellékhatásai is. Van belőle bőven. Mindenki másképp reagál a fogamzásgátló tablettákra. Abbahagyás után is lehetnek gondok, pl. nem jön meg hónapokig a menzesz vagy nagyon rendszertelen lesz, nem áll vissza a peteérés. Persze olyan is van, akinek semmi problémát nem okoz. Nekem elmúltak a tőle a pattanások, és a fájdalmas menstruációs görcsök. Az áruk pedig változó, 6-8-10 ezer körül vannak.
2011. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, én nem vettem észre, hogy a mellem nőtt volna, nem is híztam tőle, eddig nem jelentkezett mellékhatása (3 éve szedem).
2011. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem nott a mellem, viszont feszulhet. a hajam sem zsírosodik kevésbé.

Az elso után 7 napra már ele lehet hagyni a gumit. az ára változó. Attól fugg miet ír fel az orvos. Az enyém 5900. Elonye h beállítja a menstruációs ciklust. Elméletileg nem okozhat problémát a terhességnél ha 1-2 évente tartassz kb 2 hónap szunetet. Ez az ido jó arra h a szervezeted onnálóan irányitsa a ciklust. így nem felejti el mi a dolga

2011. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezek az árak természetesen 3 havi adagra értendők.
2011. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem tudom, annyit vacillálok rajta hogy el merjem-e kezdeni...mikor meggyőzöm magam, mindig olvasok a neten valamit, ami miatt elhagy a bátorságom.
2011. júl. 1. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja igen. 3 hónapra van. Létezik inekció is, de azzal ha jól tom a 3 hónap alatt nem is menstruálsz. Nem tudom ez mennyire jó a szervezetnek. Ém tuti maradok a gyógyszernél.
2011. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
úgyen már. Nincs mitol félni. A meddoség nagyon ritka és inkább olyan noknél fordul elo akik nem szuneteltették néha. én 3 éve szedek gyógyszert és nincs semmi gond. Amikor szunetet tartottam ugyanúgy megjott. Rendszeresen járok vizsgálatra. ódafigyelek h pontosan szedjem... stb. Csak oda kell figyelni
2011. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát, ezt neked kell eldönteni. Én nem kifejezetten a fogamzásgátlás miatt kezdtem el, hanem mert elviselhetetlen menstruációs görcseim voltam, minden hónapban ki kellett hívni a háziorvost, hogy görcsoldó injekciót adjon, mert semmilyen más kipróbált görcsoldó gyógyszer, fájdalomcsillapító, és módszer nem hatott. Aznap se munka, se semmi. Csak az ágyban fetrengtem és kínlódtam. Ráadásul a görcsöket gyakran ájulás kísérte. Mióta tablettát szedek, hál'istennek alig érzem, amikor megjön, de előre félek, mi lesz, amikor abbahagyom a fog. gátlót és újra görcsölni fogok. Pedig én sem szívesen tömöm magam hormonokkal, gondolkozom rajta, hogy nem szedem tovább, de nem merem. Pedig egyszer úgyis muszáj lesz abbahagynom.
2011. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, kérd a dokitól a legalacsonyabb hormon tartalmú fogamzásgátlót, ennek az ára is drágább, de nincs mellékhatása, vagyis nem leszel tőle kevésbé pattanásos, nem nő meg a melled, de nem is fogsz hízni sem.
2011. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!