Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kiszakadt a gumi, belementem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiszakadt a gumi, belementem barátnőmbe aki 1 hete szed fogamzásgátló gyógyszert, szerintetek lehet gyerek, ha az orvos az alábbit mondta? Bővebben, lejjebb a kommentben

Figyelt kérdés
A barátnőm pontosan 1 hete kezdett el a fogamzásgátlót szedni, viszont ma szex közben kiszakadt a gumi és minden bele ment. Mivel előzőleg azt mondta az orvos, hogy 1 hónapig védekezni kell, ezért el is ment barátnőm nőgyógyászhoz, ott viszont azt mondták, Nem lesz gyerek, ne szedjen be 72órás tablettát. Mivel más helyről is úgy hallottam, hogy 1 hónapot minimum várni kell, ezért szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek? Szerintetek is 1 hét gyógyszer után is aktív bébi védelem van?
2011. júl. 5. 04:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2011. júl. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fiú 21 a lány 23
2011. júl. 5. 04:17
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

1 hónap múlva nyújtja a maximális biztonságot a tabletta. Ha ennél kevesebb ideig szedik, akkor is véd... valamennyire. Az, hogy konkrétan mennyire, az sokmindentől függ, attól, hogy mennyi ideje szedi (egyértelmű...), hogy a ciklusában épp hol jár, illetve a szervezete egyedi jellemzőitől is függ.

Igazéból azért rázós a dolog, mert ha mégis gyerek lesz, akkor esélyes, hogy erősen fogyatékos lesz... de egyébként 1 hét után, ha amúgy sem lenne termékeny szakaszban, nem valószínű, hogy aggódni kellene.

2011. júl. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt is jó lenne tudni, hogy melyik gyógyszert szedi, mert mindegyik más és más.

Mindenki mást mond ezzel kapcsolatban, hogy mennyi idő után véd. Az én orvosom azt mondta, hogy a betegtájékoztatóra hallgassak. Valaki egy hetet vár, valaki addig amíg elmúlik a menzesz, valaki meg egy hónapot. Én már az első szem utáni ötödik napon együtt voltam a párommal védekezés nélkül, többször is és nem lett baj :)

2011. júl. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit ír a betegtájékoztató, hányadik naptól véd? Higgyétek el, nem szórakozásból írják rá, hogy x idő után véd, ha nem úgy lenne, nem írhatnák rá. Az enyém pl. 1 hét után ad védelmet, és mi nem is vártunk tovább. Szedtem 1 hétig, utána már nem használtunk gumit.
2011. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a hasznos válaszokat!
2011. júl. 5. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy gond lenne, de mindegyik bogyó eltérő idő után véd biztonságosan. 72 órás bogyót pedig azért sem adnak, mert azt a fogamzásgátló mellett már nem lehet.
2011. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lett gond végül :)
2011. júl. 29. 02:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!