Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy a tabletta nekem a legjobb módja a fogamzásgátlásnak?

Figyelt kérdés
Fél éve szedem a tablettát. 4 hónapig meg sem mertem mondani, mert tudtam, hogy anyu nagyon ellene van, csak rosszat hallott róla stb. Egy ideje azonban már tudnak a dologról de nagyon ellene vannak. Nem telik már el úgy nap, hogy ne kéne azt hallgatnom, hogy hagyjam abba, mert nem egészséges. Anyu már direkt az olyan történeteket gyűjti ki halt, meg amiatt hogy szedte és hasonlók. Én is tudom, hogy nem egészséges, de a pharmatex készítményekre és a gumira allergiás vagyok. Nem nagyon van rá más lehetőségem, ráadásul ezt tartom a legmegbízhatóbbnak, és az orvost is rendesen kikérdeztem előtte. Már nem tudom, hogy magyarázzam el nekik.
2009. márc. 30. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is így álltak hozzá,én mégis szedtem, és mikor abbahagytam, jöttek a gondok..Azóta is szenvedek miatta...Biztos megvan rá az okuk,hogy féltenek tőle,én se szedném soha többet!
2009. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon értem miért is tartják a legjobb fogamzásgátlási módszernek a tablettát. Én 3 éve hagytam abba, azóta se állt vissza a normálisra a vérzésem, nagyon szabálytalan a ciklusom. Ha szeded is mert nincs más lehetőséged, akkor se sokáig szedd. Nekem csak tönkretette a szervezetem. Korán sem ez a legjobb módszer a nem kívánt terhesség kivédésére.
2009. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A híradókban, tvben interneten, újságban annyi mindent lehet olvasni nemi betegségekről, hogy csak na. És ezt minden szülő a lelkére veszi. Ők csak jót akarnak, mert féltenek. Én szerintem csak akkor szedj tablettát ha ,már van állandó partnered. A gumikat ijeneket én is utálom (fiú létemre) ojan mint "zokniban lábatmosni" és elég kellemetlen, de "valaminek a fele is több mint a semmiből az egész". Remélem érted mit akarok mondani.Üjl le édesanyáddal és ha valahogy ezt meg tudod magyarázni neki, akkor biztos megérti (kivéva ha nem, mert akkor szívás van :) de szerintem biztos meg fogja érteni és át fogja gondolni, csak megfelelő időben megfelelő módon add elő neki :)


Remélem segítettem

2009. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állj a szüleid elé, és kérdezd meg, hogy jobb lenne e, ha unokájuk lenne! A rémtörténeteket pedig ne hidd el!
2009. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen semmit magyarázni. Felelősségteljesen védekezel...Jobb mint az abortusz vagy a szülés gyerekként. Te dolgod szerintem, bár nem tom, hány éves vagy...
2009. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, és 2 éve van állandó partnerem.
2009. ápr. 1. 08:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó 3-at. A 3.-nak meg külön köszönöm, hasznos volt.
2009. ápr. 1. 08:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is titokban akartam íratni tablettát mert anyával nem hogy a fogamzásgátlás nem volt téma de még a szexuális életem sem(sosem volt olyan igaza anya lánya kapcsolatunk sajnos)de akadt egy kis nőgyógyászati problémám és az orvos rákérdezett hogy szeretnék e tablettát?Akkor megbeszéltük anyával és pozitív csalódás volt.Így van kérdezd meg őket szeretnék hogy egyszer kiszakadjon a gumi és megtörténjen a baj és nem anya és apa legyenek hanem nagyi és nagypapa??

Nem tudom ki milyen fogamzásgátló tablettát szedett nekem anya is mondta hogy régebben nem voltak ilyen korszerűek mint ma és biztonságosabbak is nincs már annyi mellékhatás mint régen azonkívül hogy kényelmes is és biztonságos.

2009. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!