Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemények az antibaby-tablett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemények az antibaby-tablettáról?

Figyelt kérdés

Manapság már mindenki olyan könnyeden kezeli ezt a dolgot - szexelni akarsz, akkor egyél fogamzásgátlót!


De engem az érdekel, hogy ki mit tud ezekről a készítményekről? Ennek tükrébe veszélyesnek ítéli vagy sem?



Kérek minden válaszolót, hogy ne személyeskedjen, és ne pontozzon le senkit a véleményéért. Én csak a többiek ismereteire vagyok kíváncsi és nem célom egy vita topicot nyitni! Köszönöm!


2011. júl. 11. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, elég sokat tudok róla, az orvosomat is kikérdeztem, a betegtájékoztatót is elolvastam, plusz orvosira járok, így a tankönyveimben is utána tudtam nézni akár előre is. Ez alapján nekem az a véleményem, amit tapasztalok is: sok pozitív tulajdonság, emellett az egyetlen negatívum, hogy figyelni kell a szedésére... persze a hosszú távú hatásait még nem tudom tapasztalatból, de az igazán hosszú távúakat a mai alacsony hormontartalmú készítmények esetében szerintem még nem sokan tudják, a gyógyszergyárak is inkább csak kikövetkeztették.
2011. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóhoz hasonlóan az orvosommal is megbeszéltem, plusz a tankönyvekből, előadásokból is utánanéztem, mivel én is orvosira járok. A megvásárlás után pedig első dolgom volt alaposan elolvasni a betegtájékoztatót. Természetesen vérvételen és Leiden mutáció vizsgálaton is voltam.

100%-ig tisztában vagyok a női nemi működéssel, és azzal, hogy a fogamzásgátló miképp szól ebbe bele.

Ezek tükrében és az elmúlt 2 évnyi szedés tapasztalatai után én pozitívan tudok róla nyilatkozni, mivel semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam, csak egy kis mellnövekedést.

A fő előnyeit abban látom, hogy bárhol, bármikor egymásnak eshetünk a barátommal, és nem szakítja meg a dolgot az, hogy fel kell helyezni az óvszert. Mivel már az első aktus előtt fogamzásgátlót írattam, így csak akkor kellett óvszert használnunk, ha mondjuk egy másik gyógyszer gyengítette a hatást- ezekben az esetekben pedig tapasztaltuk, hogy bárhogy is csináljuk, az óvszer felhúzása töréspont az együttlét során... Ehelyett nagyjából úgy zajlanak az együttléteink, hogy a barátom kielégít orálisan (mivel hüvelyi úton egyelőre nem megy), ezalatt persze merevedése lesz, és még tart az orgazmusom, mikor belém hatol- így még nagyobb az élvezet... Ha meg kéne állnia felhúzni az óvszer közben, akkor messze nem lenne ilyen hatás... Persze óvszerrel is tudjuk élvezni, de számunkra sokkal jobb az egész hangulata és sokkal szenvedélyesebb az együttlét, ha egymásnak eshetünk... A különböző helyszínekről nem is beszélve, ahol nincs nálunk óvszer, például csináltuk már szaunában, medencében...

Anyagilag is jobban megéri, havonta egy ezresünkbe keról fejenként- ezért cserébe akár napi 3szor is szeretkezhetnénk... (Erre persze nincs lehetőségünk, de az anyagiak semmiképp nem állnák az útját).

Nekem az is előny a fogamzásgátló használatában, hogy pontosan tudom, mikor jön meg a havi vérzés (előtte pár nap csúszás mindig volt, lelkiállapottól függően), ezen kívül rövidebb is, és kevesebb a vér. Persze tudom, hogy ez nem igazi menstruáció, de nekem akkor is "jól jön", hogy nem 8 napig vérzek, mint előtte, hanem 4-5 napig.

Az egyetlen dolog, amire nagyon oda kell figyelni, az a helyes szedés. Igyekszem minden nap ugyanabban az időpontban, de legkésőbb 2 órán belül bevenni, a telefonom is jelez. Emellett ha valamilyen egyéb gyógyszert kell szednem, akkor megkérdezem az orvost a fogamzásgátlóra gyakorolt hatásokról és a betegtájékoztatót is mindig elolvasom.

Természetesen tudom, milyen mellékhatásokkal találkozhatok, és azonnal abbahagynám a szedést, ha bármilyen komolyabb gond felmerülne. Emellett nyilván saját felelősségre szedem, ahogy írtam már, én csak a pozitív oldalával találkoztam, de ettől függetlenül nem buzdítok senkit a szedésre. Aki szedni akar, olvasson kicsit utána, hogy hat, milyen mellékhatásai, következményei lehetnek, és saját felelősségre szedjen.

20/L

2011. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Diabetesem miatt ha teherbe esnék, akkor nagy valószínűséggel mehetnék abortuszra, vagy végigidegeskedném az egészet. Így tablettát szedek, amibe tökéletesen megbízok. Pontos a vérzésem, nem fáj már (előtte nagyon fájt) és a mellem is megnőtt tőle. Igaz kb. itt sokan riogatnak, hogy jaj xy mellrákot kapott tőle, xy meddő lett tőle. Szerintem ha eljár az ember vizsgálatokra, betartja a szabályokat, így nem szedi sokáig egyfolytában, akkor tökéletes.
2011. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Akkor jöjjön egy harmadik orvostanonc véleménye :D

Belsővérzéssel fenyegető petefészekciszta miatt kezdtem el szedni, ez mentett meg a műtéttől. Ekkor 16 éves voltam, de természetanyánk 10 éves koromtól percre pontos menstruációval áldott meg, így nem zavart bele a tabletta. Előtte voltam kivizsgáláson (vérvétel stb.), rendesen tájékozódtam róla. Teljesen pozitívan tudok róla nyilatkozni. Előtte akár 8-9 napig is eltartott a menstruációm, és az első két napban használhatatlan voltam a fájdalomtól. Most tart max. 4 napig, és a görcseim hihetetlen mértékben csökkentek. Ha rendesen kivizsgálják előtte az embert, és figyelünk a pontos szedésre, akkor nagyon hatásos.

2011. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sokan felíratják aztán nőgyógyász nem látja őket, amíg rá nem jönnek, hogy baj van.
2011. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

van egy oldal, ahol borzalmasan szidnak minden mesterséges anyagot, különösképpen a fogamzásgátló tablettákat.

[link]

Csak az a gond, hogy ennél jobb alternatívát meg nem tudnak felajánlani (de igen: naptármódszer, hőmérőzés). Lehet, hogy szintetikus, de én sem abortuszt, sem terhességet nem szeretnék! Ennyi belefér, hogy becsapjam a szervezetemet.

2011. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Itt vannak a mellékhatások:

[link]

2011. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hát nekem eddig spirálom volt, most tabit szedek megint. De igyekszem ahogy lehet ismét spirálra váltani. Azóta mióta a közvetlen környezetemben meghalt egy nő a tabi miatt... a vérrög állitólag ettől képzdőött a tüdejében, én nem szeretem szedni, anno nekem keményen voltak mellékhatásai és ezt is csak egy hete szedem de lehet nem szedhetem tovább... Szóval igenis vannak lehetnek komoly mellékhatásai is. Én nem vagyok mellette, de nem látok én se különösebb alternativát helyette, ha spirált bármely okból nem lehet.
2011. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Nekem rengeteg rossz tapasztalatom van.Mellbimbó növekedés,mellbimbó fájdalom,állandó mellfájdalom volt félévig,(melltartóban is nagyon fájt a mellem, egy sima érintéstől is,és megváltozott a mellbimbóm formája is!),ekcémás lettem a testem nagyobb területein(a bőrgyógyász összevissza akart volna kezelni,mire én inkább abbahagytam a fog.gátlót és voálá elmúlt minden panaszom a hajhullástól elkezdve a hízáson át mindenig!Hamar lementek maguktól a plusz kilók)egy olyan tablettáról,amiről az orvos azt állította,hogy jelenleg ez a legkisebb hormontartalmú készítmény. Valamint azt mondta,amiket azelőtt szedtem, a legerősebb hormontartalmúak voltak.Ehhez képest,azoktól semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.Pl a régebbiek rendbetették az arcbőröm anno. De tény,hogy nagyon kényelmes dolog, ez az egyetlen pozitívum benne.

Ja és nálam eddig még semmilyen törést nem okozott a szexuális együttlétekkor az óvszer felhelyezése, mert az eddigi partnereim félmásodperc alatt felhúzták,de én magam is fel tudom, így pikk pakk mehetett a menet. Szóval ennyire már ne legyenek lusták az emberek.

2011. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam el az előttem szólókat, ezért bocsi ha ismétlésbe bocsátkozom.

18 éves koromban kezdtem fogamzásgátlót szedni. Szépen híztam is tőle, és ha ez nem elég, ingadozott a vérnyomásom. Volt egy időszak amikor nem szedtem és mégsem lettem terhes, mert hátrahajló a méhszájam. Effektíve csak úgy tudtam teherbe esni 27 évesen, hogy eksön után felmentem gyertyába, tehát teljesen feleslegesen mérgeztem magam évekig. Szülés után a szoptatási időszakra van egy viszonylag lájtos tabletta, ne én attól is beteg voltam, hagytam a fenébe.... szóval a fogamzásgátló hogy kinek hogyan hat, mit okoz.... abszolút egyénfüggő---- menjél el dokihoz, megtaláljátok a megoldást!

2011. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!