Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól "kéne" szednem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól "kéne" szednem fogamzásgátlót? Fontos! (A lényeget lejjebb megírtam)

Figyelt kérdés

Olvasgattam mások kérdéseit, de nem találtam meg igazán azt a választ ami nekem kéne. Szóval a lényeg az, hogy még messze nem töltöttem be a 18-at (de 13 fölött vagyok) [pontos kort nem "merek" írni], 9 éves korom óta menstruálok, már kb 1-2 éve rendszeresen, óramű szerű pontossággal jön meg a havim. Koromhoz képest testem is nagyon fejlett, általában húszon évesnek néznek az emberek (nem nagyon sminkelem magam, és nem öltözködöm kihívóan), pár éve egy orvos mondta hogy nem fogok már magasabb lenni sem, mert már elértem azt a testi fejlettséget amilyen később is leszek/maradok. (Bár nem mondta konkrétan hogy ez a szervezetemre is vonatkozik, vagy csak a magasságomra/testalkatomra).

Párommal kicsit több mint egy éve vagyunk együtt, és eddig (is) rendszeresen szeretkeztünk (óvszerrel védekeztünk), de egyre többször jön témába hogy jó lenne gumi nélkül csinálni. Szóval a fogamzásgátló tablettákon gondolkodom, de hallottam olyat hogy pl. ha huzamosabb ideig szeded a tablettákat, később nem lehet gyereked. Én pedig mindenképpen szeretnék később kisbabát. Szóval az lenne a kérdésem hogy ezeknek tudatában mikor érdemes elkezdenem tablettát szednem? (Tudom, az a legjobb ha soha. De mégis..)


2011. júl. 14. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 21 voltam mikor elkezdtem szedni, azt nem tudom, hogy lehet e babám emiatt, de nagyon remélem, hogy igen, 3 éve szedem. Szerintem te még fiatal vagy ehhez, de az hogy mikor érdemes elkezdeni, hát nem tudom. Legalább a 18 évedet meg kellene várni nem?
2011. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bíznál bennem? Vagy aki itt erre válaszol?

Mondd el lécci ugyanezt, amit itt leírtál egy nőgyogyónak és ő korrekt választ fog adni a kérdésedre. (amúgy is ő fogja felírni....)

2011. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mééééz válasza:
szerintem a szexuális életet sem kéne elkezdeni 16 éves kor alatt,nemhogy a gyógyszer szedést.szerintem maradjatok még az óvszernél,vagy esetleg próbáljátok ki a Pharmatexet,de semmiképpen ne szedj még hormont ilyen fiatalon.
2011. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

16 éves koromtól szedtem tablettát, majd 18 évesen abbahagytam. Utána egy év alatt 4szer (!) menstruáltam. Utána az orvos tanácsára újra kezdtem, ismét szedtem 2 éven keresztül. Kb. 1 éve megint nem szedem, és most konkrétan nincs (!) peteérésem. Pedig én is ugyanilyen magas voltam már 16 évesen, fejlett test, rendszeres menstruáció...

Ha visszatekerhetném az időt, nem csak ilyen fiatalon, hanem soha a büdös életben többet nem gondolnék arra, hogy fogamzásgátlót szedjek.

2011. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A ciklusod alapján feltehetőleg az orvos felírná. Bár ha még 16 sem vagy, semmiképpen sem javaslom. De véleményem szerint 18 alatt még gy sem kellene.

De lényegesen jobb esélyeid vannak így, mint egy olyan lánynak, akinek még be sem állt, de már tabival tömi magát.

Viszont azt tudnod kell, hogy ez semmire sem garancia. Beszéltem már olyan nővel, akinek majdhogynem perce pontos 28 napos ciklusa volt, pár év tablettázás után mégsem jön össze a baba, mert nem indult újra a peteérése. Elvileg semmi baja, gyakorlatilag meg nincs se menzesze, se peteérése. Oké, hogy ez ritka, de sajna benne van a pakliban.

De mint mondta,, akinek alapból pontos, annak jobb esélyei vannak arra, hogy abbahagyás után visszaáll a rendes ciklus.

Neked kell mérlegelned, hogy kockáztatsz-e vagy sem. De szerintem 16 (sőt, inkább 18) alatt maradj az óvszernél.

2011. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én például 16 voltam mikor elkezdtem szedni. Menj el egy nőgyógyászhoz, ő majd meg fogja mondani, hogy elkezdheted-e.

2011. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én 15 voltam amikor elkezdtem, de épp azért mert teljesen rendszertelen volt.

háát eléggé félek mi lesz ha majd abbahagyom :/

2011. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem beszélj a kérdésről édesanyáddal,majd vele elmentek nődokihoz s ir gyógyszert. Magadtól ugyse kezdhetsz el enni semmilyet. Szerintem ilyen ma már nagyon nincs hogy ha eszel bogyót akkor nem lehet gyereked. Inkább ha nem eszed,s terhes leszel és abortuszra kerül a sor talán akkor_:D

A gyógyszerhez ugyis kell labor meg vérkér s annak ismeretében ir majd fel gyógyszert,hisz mindnek más a hormon tartalma..

Ha az van hogy félsz anyudtól,akkor nem kell. Mondd neki hogy ikább ez mint terhes legyél:D:D Egyébként ha elmultál 14 akkor szerintem lehet egyedül is elmehetsz. (Ezt a felét én nem tudom mert én 18,5évesen voltam elöször fiuval s eljött velem a dokihoz. Annál akinél születtem:) (16 éves korom óta mentem azért hozzá vizsgálatra) most a lányom másfél éve nála született:)

2011. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ne haragudj, de látszik, hogy nem igen értesz hozzá.

A felírás előtt csak vérképet szoktak csinálni, amiből semmi más nem derül ki, csak az, hogy rendesen működik-e az illető mája, azaz egyáltalán szedet-e bármilyen tablettát.

Hormonvizsgálatot NEM végeznek, de ha végeznének se tudnák belőle megmondani, hogy majd évek múlva, abbahagyás után újraindul-e a peteérés vagy sem. Ezt nem lehet előre látni.

És az orvos nem vérkép alapján r tablettát. Haígy lenne, akkor nem lenne olyan, aki már vagy a harmadik félét próbálgatja...

Mint írtam, csak az derül ki belőle, hogy szedhet-e vagy sem.


És a mai tabletták is ugyanúgy hatnak, mint a régiek: leállítják a peteérést. Persze, kevesebb hormontartalom, kevesebb mellékhatás, de attól még előfordul, hogy nem indul újra.

2011. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!