Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ajánlanátok a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ajánlanátok a fogamzásgátló tabletta szedését?

Figyelt kérdés

Nos,az a helyzet,hogy mégcsak 2hónapja vesztettem el (16vagyok)Eddig óvszerrel védekeztünk,de én se nagyon szeretem és a barátom sincs oda érte.

Természetesen kikértem már az anyukám véleményét,de ő csak 1nő a sok közül.

Az az igazság,hogy nem szeretnék mellékhatásokat,viszont biztosra akarok menni.

Főleg olyan nők/csajok válaszát várom,akik szednek valamiféle tablettát.Írjátok le kérlek,hogy mi volt a helyzet,mikor elkezdtétek szedni a tabit.Előre is nagyon köszönöm :))


2011. aug. 13. 13:01
1 2 3
 11/21 napietus ***** válasza:
az első nevére már nem emlékszem (régen volt), a Lindynette 20 vált be utána.
2011. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Viszont a fejfájás már elég komoly mellékhatás,én amúgy is fejfájós vagyok.
2011. aug. 13. 13:11
 13/21 napietus ***** válasza:

ja, megvan, yasminelle. attól fájt.


kérdező, mint írtam, akkor vissza kell ballagni doktor bácsihoz, lehet, hogy Neked nem lesz semmi ilyen.

2011. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
jaa, én is a yaz-t szedtem.. de elegem lett a tablettákból.. ettől függetlenül neked beválhat :)
2011. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%
Jesszus 16 évesen... Ne tedd!! A tested és a hormonjaid még fejlődésben van, nem is beszélve a személyiségedről, ne tedd tönkre magad senki kedvéért!! Olyan meg nincs hogy kényelmetlen!! Ha a fiúd nem tudja ezt megérteni ő is elég éretlen lehet! legalább várj, amíg betöltöd a 18-at, mert a következmények hosszútávon fognak mutatkozni, és abban semmi nem jó nem lesz...
2011. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 napietus ***** válasza:
67%
mondjuk azt is érdemes megfontolni, hogy ha esetleg kiszakadna a gumi, az esemény utáni tabletta sokkal inkább megvisel egy ilyen fiatal szervezetet, mint az alacsony hormontartalmú, vizsgálatok után kiválasztott, neki megfelelő gyógyszer.
2011. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
gumi + pharmatex, és akkor nem kell a 72 órás..
2011. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is 16 évesen kezdtem el szedni, igaz én allergiás okokból. Sajnos nem bírta a szervezetem a gumit, egyiket sem. Az orvos gond nélkül írt ki. Első (Lyndi20) nem vált be, nem múlt el mellett menstruációm, visszamentem, akkor kaptam a Lyndi 30-at. Azt szedtem idén januárig. Semmi mellékhatás nem jelentkezett. Fejfájás sem, pedig alapból kezelnek migrénnel, sem hízás. És igen, ha kiszakad, a 72 órás sokkal veszélyesebb. De 2 hónap után szerintem még nm éri meg.
2011. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

Azért ilyenkor elég sok mindent kell mérlegelni, és nem lehet egyértelműen rávágni, hogy igen vagy nem.


Én személy szerint 16 évesen nem javaslom a tablettát, mert ilyen idős korban még nem annyira stabil a hormonrendszer, a ciklus és a peteérés, és egy olyan szer, ami a peteérést gátolja, elég nagy károkat tud okozni. És ezt nem csak én gondolom így, hanem a nőgyógyászom is, aki már elég sok ideje praktizál, és abszolút megbízom benne.


Viszont a kérdés az, hogy ha nem tabletta, akkor mi?

Hiszen bár nem vagyok tablettapárti (legalábbis nem ennyire fiataloknak!), de azt is meg kell nézni, hogy mi jöhet még szóba.


Ha használtok óvszert, szerintem az a legeslegjobb. Eléggé megbízható, és egyáltalán nem káros, nem szól bele a hormonháztartásodba sem.

Szóval én ilyen fiatalon mindenképpen ezt a megoldást javaslom. Ha esetleg parázósabb vagy, gélsz, hogy kiszakad, akkor érdemes lenne kiegészíteni vmi más módszerrel, pl. spermiciddel (pharmatex néven fut) vagy megszakítással.

Még egyszer mondom, KIEGÉSZÍTENI! 8Nem helyette alkalmazni!)


Viszont sajnos a fiatalok hajlamosak a felelőtlenségre. Egyszer csak eszükbe jut, hogy hát még sem olyan jó gumival, és inkább belemennek a megszakításos szexbe.

És egy abortusz sem jobb ilyen fiatalon, mint a hormontabletták.


Szóval ha a tabletta és a megszakítás között kell választani, akkor inkább a tablettát mondom....

De ebben az esetben eléggé alapos kivizsgálás lenne szükségeds, amit az orvosok nagy része nem csinál meg.

Pl. csak akkor szabadna tablettát szedni, ha teljesen kifejlett a méhed, legalább 2 éve rendszeres a ciklusod, nem maradozik ki, és bizonyíthatóan van peteérésed.


De tényleg jobb lenne, ha még pár évig maradnátok az óvszernél.

2011. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

",én amúgy is fejfájós vagyok"


A dokim mindig azt mondja: "fejfájós nő ne szedjen tablettát":)


(utolsó voltam)

2011. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!