Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pár napja kezdtem el fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár napja kezdtem el fogamzásgátló tabletta szedését. Nem olvastam el rendesen a tájékoztatót, most vettem észre, hogy az első tablettát a menstruáció első napján kell bevenni.A menstruációm pedig kb.1 hét múlva fog jelentkezni. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár ne hagyd abba. De az első hónapban kiegészítő védekezésre van szükséged. Lehet, hogy pecsételő vérzés jelentkezik közben, de lehet, hogy nem. A 7 napos szünetben fog jelentkezni a megvonásos vérzés utána szedd tovább a második levéllel.

És máskor ha elkezdessz egy hosszabb ideig szedett gyógyszert, akkor egyrészt rendesen beszéld meg az orvosddal, másrészt gondosan olvasd el a tájékoztatót.

2009. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Gratulálok...Hajrá felelősség, érettség, komolyság...Nem is tudom, miért lepődök meg, hogy ennyien esnek teherbe tabi mellett, amikor az agyi színvonal még addig sem terjed ki, hogy legalább ezt az 1. legfontosabb dolgot megkérdezze a dokitól vagy elolvassa rendesen a betegtájékoztatót, amiben le van írva világosan....

Most elérted, hogy kidobtad az ablakon 1 levél fog.gátló árát, mivel nem leszel védett az 1. hónapban, emellett bekavartál a ciklusodba. Ha ilyen figyelmesen szeded a tabit a továbbiakban is, hamarosan várandós leszel. Erre készülj fel. Tovább kell szedned a tabit, de menj vissza a dokidhoz és kérdezd meg tőle, mit tettél a szervezeteddel, mire számíthatsz, mikor leszel védett.


Köszi a lepontozást. Sajnálom, hogy fáj az igazság...

2009. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Az orvosod nem mondta el, hogy mit csinálj? Legalább megvizsgált rendesen? Laborvizsgálat volt? Májfunkció?
2009. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
csak gratulálni tudok az eszedhez...én mikor kiváltottam a gyógyszerem az volt az első h alaposan átrágtam a tájékoztatót (pedig csak rá 2 hétre kezdtem el szedni a gyógyszert)
2009. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

De nem mindig csak az orvost kell hibáztatni h "nem mondta el"

Mert valószínű ha valaki komolyan tablettát szeretne szedni az már előre tudja h mit hogyan kell csinálni!

És az orvos az meg már csak a ráadás.+Még a betegtájékoztató is.

Szal innentől egyéni szocproblem -.-

2009. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig az orvos feladata egy pácienst felvilágosítani, főleg tizenéves lányokat a fogamzásgátlóról. Akkor is, ha az adott páciens kiolvasta a teljes szakirodalmat, és kívülről fújja latinul a betegségeket. Az orvos NEM ráadás, könyörgöm. Neki kell kikérdeznie és megvizsgálnia a pácienst, elküldeni laborra, értékelni a labort, és annak alapján kiírni (vagy nem kiírni) a gyógyszert. Mert ugye egy átlagember nem tudhatja, hogy hajlamos-e mondjuk trombózisra.


Magyarán: az az orvos, aki ránézésre, mindenféle vizsgálat nélkül felír egy gyógyszert (akár egy nyamvadt aszpirint is), elég felelőtlen fajta, ahhoz többet nem mennék. Mert a közönséges aszpirin is okozhat nagy kellemetlenségeket.

2009. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!