Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Előző hónapban nem szedtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előző hónapban nem szedtem tabit, amikor elkezdtem a vérzésem első napján, a mensim elmúlt tőle. Most mi lehet? (folyt. Lent. )

Figyelt kérdés

Szóval, előtte hónapban nem szedtem fogamzásgátlót, és amikor bevettem az első szemet a menstruációm első napján, pár óra múlva elállt a vérzésem, és nem is jött több. Ez volt múlt hónapban. Most ebben a hónapban ma kellene megjönnie, de nem nagyon akaródzik. Voltam a barátommal, vszont akkor már elvileg hatnia kellett a tablettának.

Korábban is szedtem már, de így még nem jártam. Kérlek, írjátok meg a véleményeket/tapasztalatokat!


L/26


2011. aug. 22. 01:01
 1/8 beco26 ***** válasza:
0%

Nem vagy te véletlen szőke? Vagy analfabéta? ki mondta, honnan veszed, hogy a menzeszed első napján kell elkezdeni szedni a fogamzásgátlót????!!!


Tessék elolvasni a papírját, vagy neve szerint elolvasni a neten a használatát!!!


Azonnal nőgyógyász!!! (de minimum terhességi teszt!!)


Kislányom olvasni elég lenne ahhoz, hogy még a gondolata sem érjen meg a nem kívánt terhességnek!!!

2011. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A menstruáció első napján kell elkezdeni a fogamzásgátlót...

Bezavart a hormonháztartásodba egy kicsit...Szerintem semmi baj nem lesz de azért egy terhességi teszt nem árt hogy bebizonyosodj hogy tényleg nincs semmi baj..:)

2011. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kedves első... a menstruáció első napján kell elkezdeni... el LEHET kezdeni a 2-5.en is, de a legtöbben az elsőn kezdik. nem tudom mért kell leordítani a kérdezőt, amikor azt se tudod miről van szó...a kérdésre: szerintem a hormonok hirtelen belezavartak a szervezetedbe, ezért múlt el a menszid. van, aki 10-15 napig menstruál tőle, amikor elkezdi szedni, rád meg valószinüleg igy hatott,hogy elmúlt tőle. szerintem nem kell megijdeni, ha az első nap kedzed el szedni már majndme azonnal védelmet nyújt, szóval nemhiszem hogy terhes lennél. az meg, hogy a 7 napos szünetben mikorjön meg, nem lehet kiszámítani,szóval nyugi!:) jöhet a 2. ,de a 7. napon is
2011. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a második és a harmadik válaszolónak, kicsit megnyugodtam, ha nem jön meg, akkor megyek tesztért, de akkor ezek szerint nem valószínű, hogy "baj" lenne.


Az első válaszolónak üzenem, hogy mivel lassan négy éve szedek fogamzásgátlót (ettől a kis szünettől eltekintve), csak tudom, hogy mikor kell bevenni, minden gyógyszernek elolvasom a papírját mielőtt bevenném... Fölösleges úgy lehülyézni valakit, ha magad sem tudod, miről beszélsz. Egy ilyen megjegyzésre kár volt pazarolnod az idődet...

2011. aug. 22. 12:21
 5/8 beco26 ***** válasza:

Kedves L/26!


Nem hülyéztelek le, csak kétségbe vontam szellemi képességeid. Tablettája és embere válogatja, ki, mikor kezdi el szedni a tablettát. Én saját tapasztalatomból indultam ki, illetve majd 20 éve befejezett tanulmányaim alapján: egy egészséges ciklus 28 nap (1 holdhónap). A Kedvesem tegyük fel hétfőn elkezdi szedni a tablettát, rá három hétre vasárnap elfogy, azt követő csütörtökön megjön neki, és vasárnapra vége. Hétfőn este elkezdi szed...... és így tovább. ez egy egészséges ciklus, tervezhető vált tőle a menstruáció pontos ideje, és ugyebár pl. egy nyaralást is kellemesebb úgy eltölteni, ha éppen nincs menzeszed...


A konzekvenciákat levonva ajánlottam neked az 5. napot, mert ez így egyszerű, és tervszerű.


Én nem vagyok nő, természetesen mit sem tudhatok én a kényed-kedvedről, de ha megtekinted a válaszaim elégedettségi szintjét, láthatod, nem nagyon szoktam bakot lőni, ráadásul legalább a nicknevem hozzá adom, és nem névtelenül bujkálok, és osztom az észt :) 37/F


Ui.: kérlek, kívülállóként olvasd el a kérdésed, és megértheted a kezdeti feldúltságom.


Ui. 2. : Soha senkit nem szoktam bántani, max durván fejezem ki magam. Ha sértésnek vetted, akkor ezennel HANGOSAN BOCSÁNATOT KÉREK!

2011. aug. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem értem, továbbra sem, miért kellett kétségbe vonni a szellemi képességeimet, hisz' mint írtad, "tablettája, embere válogatja"...

Tudom a női ciklus menetét, nem értem, miért írtad le, jobb esetben minden 13-14 éves lány tudja már, vagy fiatalabban. Most tanácsot próbálsz adni, vagy ilyesmi? Mert igazán köszönöm, de tisztában vagyok a dolog mibenlétével. Az ötödik nap csak annyiban egyszerűbb, hogy többet kell várni, hisz' ha első nap beveszem, a papír szerint már aznap védve vagyok.


Kívülállóként sem hiszem, hogy ok lenne a felháborodásra a kérdésem láttán, hisz' aki kicsit is jártas a témában, láthatja, hogy nem csináltam semmi felelőtlenséget, csupán tanácsot kértem egy olyan dologban, ami még nem fordult elő velem.


Mindenesetre köszönök minden választ, azóta megoldódott a "probléma" :)

2011. aug. 23. 10:06
 7/8 beco26 ***** válasza:
Annak örülök, hogy megoldódott a problémád, annak már kevésbé, hogy negatívot kaptam Tőled, és lerontottad a 100%-om ...
2011. aug. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az én voltam az egyetlen, aki negatívot adott, hisz' akkor nem húzta volna le ilyen mértékben a statisztikádat. Hát most mit mondjak, ha jobban meggondoltad volna, milyen hangnemben írsz, talán mások is barátságosabban pontoztak volna. Bár ha jól értelmeztem a "szabályzatot", azt a választ kell pozitívval értékelni, ami segített. Nem hiszem, hogy inkorrekt lettem volna.
2011. aug. 28. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!