Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jangee fogamzásgátlót tényleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jangee fogamzásgátlót tényleg betiltották? Helyette Yasminelle?

Figyelt kérdés
Egyik nap a gyógyszertárba nem adtak ki nekem Jangee-t helyette Yasminelle-t adtak, ahol a a betegtájékoztatón irták hogy mellrákot is okozhat.Annyi lenne a kérdésem hogy tényleg betiltották?? És mellé írhattok véleményeket is a Yasminelle-ről. :) köszönöm
2011. szept. 3. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem tiltották be, az egyik ismerősömnek ilyet irtak ki még juniusban..
2011. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom akkor még nekem is adtak ki Jangee-t. Csak tegnap elmentem és akkor mondták , hogy olyan már nincsen. És nemértem , hogy akkor miért irták fel nekem is azt. :/
2011. szept. 3. 18:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Ugyan nem ezzel a fog.gátlóval de a Mercilonnal én is hasonlóan jártam. Mikor ki akartam váltani azt mondták, hogy nem gyártják már 2 hónapja, viszont helyette tudnak adni Novynette-t. Kiváltottam semmi bajom nem lett tőle, pont ugyanúgy szedtem mintha Mercilon szednék (tehát hagytam szünetet, és normál ütemben szedtem tovább). Amikor az is elfogyott akkor ismét megkérdeztem és akkor már lehetett kapni Mercilont. Szóval szerintem nyugodtan vedd meg a Yasminelle-t, ha azt mondták a gyógyszertárban akkor ugyanolyan a hatóanyag és nem lesz semmi gond. A mellrákos dologra nem tudok mit mondani..
2011. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

jangeet kivonták

[link]


azonos hatóanyag-tartalmú gyógyszerek a symicia és a yasminelle

[link]


a yasminelle jóval drágább

2011. szept. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
azért javasolnám, hogy a mellrákos részt nézd meg a jangee betegtájékoztatójában is ;) szó szerint ugyanaz a szöveg van mindkettőben, lévén ugyanaz a gyógyszer más gyártóval és más névvel
2011. szept. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen, kivonták a jangee-t, de nem a gyógyszerrel volt baj, hanem a gyártója keveredett jogi vitába.

Helyette alkalmazható a symicia és a yasminelle, ugyanaz mind a 3 gyógyszer tartalma. A yasminelle drágább, de én is ilyet kaptam amúgy a jangee helyett:)

A mellrákot pedig az összes fog.gátló betegtájékoztatójában írják, de nem okoz azt, nem kell félni. Csak tudod kötelesek mindent beleírni a papírba.


én most fejezem be az első levél yasminelle-t, nincs vele bajom, ugyanolyan jó, mint a jangee volt.

2011. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , sokat segítettetek :) amúgy ma kezdem el a Yasminelle-t . Remélem nálam sem lesz fennakadás:)
2011. szept. 4. 16:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Én már múlt hónapban sem kaptam Jangeet a patikában,persze 3 patikát megjártam mire mondták hogy bevonták,azt mondták nem tudják hogy meddig nem lesz, adtak egy 1 havi Jasminellet,így megint jangeet írattam ki,de mondták hogy nincs valami jogi vita miatt....
2011. okt. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Judimudi válasza:
Én is jangee-t szedtem, és miután kivonták a forgalomból, áttértem a yasminelle-re, ami állítólag teljesen ugyanolyan mint a jangee. Na most én az első levél utolsó heténél abba is hagytam a szedését, mert a mellkasom már napi szinten fájt, és a bal vádlim is el kezdett fájni. Sajnos tudom mi az a visszér, és éreztem, hogy az ereim fájnak, nem az izmom. Ahogy abbahagytam, 2-3 nap után megszűntek ezek a fájdalmak, és azóta se jöttek elő. Úgyhogy nekem ezek után senki ne mondja, hogy a két gyógyszer teljesen ugyanolyan.
2011. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem tiltották be én múlt hét pénteken váltottam ki!!:) Aki ilyet szedett annak mi a véleménye róla?:) most fogok először szedni!
2012. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!