Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Meg tudtok bízni a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg tudtok bízni a fogamzásgátlókban? Volt már 'baleseted' mellette? Védekeztek mellette mással is?

Figyelt kérdés

Nem szedek fogamzásgátlót, csak tervezgetem, de úgy érzem, hogy mellette ugyanúgy védekeznénk gumival is, mert én nem tudnék megbízni egy gyógyszerben... Így meg akkor lehet hogy csak többet ártana (az esetleges mellékhatások). Szerintetek így is érdemes lenne szednem? (Kb. 3-5 év múlvára a babát is tervezzük, akkor meg a leállás is ott lenne.)

Ti mennyire bíztok meg a gyógyszerekben?


2011. szept. 5. 22:02
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam vele ahogyan te amikor elkezdtem szedni, de ahogy telt az idő egyre jobban bíztam benne, mert nálam nem volt mellékhatás és baj se lett belőle még akkor sem amikor össze-vissza szedtem be a bogyókat véletlenül.
2011. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan több mint fél éve szedem, első fogamzásgátló, első perctől kezdve bíztam benne, jobb híján mert barátom allergiás a gumira, szóval... Azért ha rendesen szeded használ. Annak nincs sok értelme, hogy szeded a bogyeszt és gumi. Mármint véd-véd, de a fogamzásgátlóban épp az a jó, hogy lehet gumi nélkül, a gumiban meg az a jó, hogy nem káros a szervezetedre... Minek mixelni hogy duplán legyen szar? :D

20L

2011. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Én semennyire nem bízok meg a gyógyszerben, és többek között emiatt gumival védekezünk. Lifestyles Intensity nagyon jó, ajánlom.

Barátnőm felajánlotta hogy szed tablettát, de én nem mernék akkor sem gumi nélkül szexelni, pedig biztos jobb érzés lenne mint "zokniban lábat mosni"!

Túl gyenge a hormontartalom, vagy csak egyszerűen máshogy reagál a barátnőm szervezete, és már 9 hónap múlva jön is a baba....

2011. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:

Én elég félős típus vagyok,ezért fog.gátló szedése mellett sem engedtem hogy belémélvezzenek. Szerintem ez a tuti.Gumi mellé nem kell már(kivéve, ha valakinek fertőzése v valami baja van).


A mellékhatások pedig tényleg változóak, van akinek semmi problémája nincs,van akinek sok baja van miatta.

Én már többfajtát szedtem az évek során,volt amelyik pl rendbetette az arcbőröm,1 apró pattanásom sem volt tőle 1évig(ez egy régebbi erősnek tartott gyógyszer volt,diane35),volt amelyiktől híztam és bőrproblémáim lettek(ekcéma stb méghozzá olyan gyógyszertől amire az orvos azt mondta,hogy olyan alacsony hormontartalmú,hogy semmi baj nem lesz vele yasminelle,ja és 2hónap után miután abbahagytam lejött rólam minden súlyfelesleg szerencsére) Sajnos kiszámíthatatlan, hogy kire milyen hatással vannak.



Ha tartós párkapcsolatban vagy,érdemes szedni,és figyelj oda, hogy helyesen szedd. Ha pedig 3hónapon belül dúrva mellékhatásokat észlelsz akkor gyógyszert kell váltani. Babaprojekt előtt 1évvel érdemes abbahagyni(de ezt az orvos majd elmondja neked).

2011. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Igaz, nem sok értelme van 2 félével védekezni, (bár fő a biztonság :D) de épp azért nem tudnék csak a bogyóval, mert nem tudok megbízni benne. :S
2011. szept. 5. 22:14
 6/43 A kérdező kommentje:
Akkor arra a 2 évre már lehet hogy felesleges is szednem, ha 1 évvel előtte abba kell hagyni. :)
2011. szept. 5. 22:17
 7/43 anonim ***** válasza:
Hát szerintem 2évig érdemes lenne szedni :) Egyébként szerintem egy próbát megér. És ha ennyire nem bízol benne,akkor szedd tényleg helyesen,plusz a párod ne élvezzen el beléd!Ennyi elég.
2011. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

jó ötlet! :D köszi a tanácsokat.

(Válaszokat még mindig várok a fő kérdésre) ^^

2011. szept. 5. 22:25
 9/43 gfhhhhhhhhhhhhhhhh ***** válasza:
50%

Barátnőm négy éve szedi és nem vettem észre gyereket mostanában...hormonális védelem alatt mi nem világos? A gyógyszer sokkal biztosabb, mivel tudomásom szerint olyan hormonokat tartalmaz amik "átverik" a szervezeted, mintha folyamatosan terhes lennél és ilyenkor nem eshetsz ugye teherbe...de gumit mellé olyan hülyeség, hogy elmondani nem tudom! Mellesleg minden ilyen bogyónak kevesebb mellékhatása van, mint pozitívuma!

Egyet említsek például: csökkenti a meddőség kockázatát, ami a ti esetetekben még jól is jönne! Inkább legyen 5 év de biztosan akadjon szerintem! :)

22/F

2011. szept. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%

Csökkenti a meddőség kockázatát? Ez érdekes.Nekem a fogamzásgátló befejezése óta nincs havi vérzésem,vagyis nem eshetek teherbe,mert nincs peteérésem.Ez tényleg jótékony hatás :S Sajnos úgy néz ki egy életre szól,mivel évek óta ez a helyzet.Ennyire azért ne higgyetek vakon a reklámokban,nehogy hoppá legyen a vége.

A kérdésre a válaszom pedig: Ha valaki rendesen szedi és ebbe nem csak az tartozik bele,hogy mindig ugyanabban az időben,hanem pontosan betart minden utasítást és ésszel szedi,akkor nagyon nagyon kicsi az esélye a terhességnek.100% módszer úgy sincs,így,aki nemi életet él,annak mindig,minden helyzetben számolni kell a terhességgel is.Aki nem képes ezt felfogni és vállalni,az ne szexeljen.

2011. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!