Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyógyszerváltás, hogyan tovább?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyógyszerváltás, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve Jangee fogamzásgátlót szedek. A 7 napos szünetem ma jár le, szóval holnap kezdeném el a következő levél gyógyszert, elmentem felíratni az orvoshoz mert elfogyott, mire ő kijelentette h a gyógyszeremet beszüntették, és felírt egy másikat.. Yasminelle

valakinek valami vélemény az utóbbi gyógyszerről? esetleg segítenétek h most hogyan csináljam ezt a gyógyszerváltást?

Előre is köszönöm :)


2011. szept. 6. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott voltál és nem kérdezted meg...?:)

Úgy kezd el szedni,mintha nem váltottál volna gyógyszert.

2011. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezt tegnap is megkérdezted, már rég felhívhattad volna ennyi idő alatt a dokidat...
2011. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tényleg meglepő, h valaki ott áll az orvosával szemben, és a felmerülő kérdéseit magában tartja ... -.-

nah mindegy..

am vedd meg, és szedd be, ahogy az előzőt is beszedted volna

ha egy hónap múlva esetleg nem úgy jönne meg a vérzésed, ahogy eddig megjött, menj el nőgyógyhoz, és kérdezd meg, h a váltás miatt van-e, vagy ez a gyógyszer Neked nem is jó, stb

2011. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt lehetőségem megkérdezni, mert a dokihoz nem jutottam be, hanem az asszisztens jött ki a váróba, mondtam neki h gyógyszert szeretnék felíratni, az meg egyből visszarohant és 5 perc múlva már hozta is ki az új receptet, és szinte rohant is vissza :S
2011. szept. 6. 11:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Öööö.. én ma reggel voltam a dokinál.. az előző kérdés feltevője nem én voltam o.O
2011. szept. 6. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy másik kombinált hormonális fogamzásgátlóról, kombinált fogamzásgátló hüvelygyűrűről vagy tapaszról vált át.

Lehetőleg a korábban használt COC készítmény utolsó aktív tablettájának (utolsó hatóanyagot tartalmazó tablettájának) bevételét követő napon, legkésőbb azonban az előzőleg alkalmazott készítmény adagolási útmutatójában előírt gyógyszerszünet (vagy placebo-időszak) befejeződését követő napon kell elkezdeni a Yasminelle szedését.A Yasminelle szedését elkezdheti, amint az előző tabletta tablettamentes periódusa lejárt (vagy a korábbi fogamzásgátló utolsó inaktív, hatóanyagot nem tartalmazó tablettáját követően). "


Tehát,ahogyan azt írtam is,mintha nem váltottál volna.Holnap beveszed a megfelelő napot az első levélről.

Az első voltam.

2011. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :)
2011. szept. 6. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
én is így jártam. péntekig tartott a 7 napos szünet a jangee-val, majd szombattól szedtem a yasminelle-t. mintha misem történt volt. hiszen ugyanaz a 2 gyógyszer hatóanyaga, teljes mértékben. azért 1 hétig óvszert használtunk, a biztonság kedvéért. hnapután telik le az 1. levél yasminelle-m, kiwi vagyok hogy a megvonásos vérzést befolyásolja-e.
2011. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!