Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most hogyan tovább? Ez hogyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most hogyan tovább? Ez hogyan működik?

Figyelt kérdés

Elkezdtem szedni a Diane 35-t. Menstruációm első napján kezdtem el,beszedtem rendesen a 21 szemet. A barátommal a szünet első napján voltunk együtt úgy,hogy már nem védekeztünk,tehát belém élvezett. Most vasárnap van,erősen görcsölök és mintha barnás vér kezdene jönni. Gondolom ez normális,hogy nem teljesen piros..

Viszont az érdekelne engem,hogy ha ma megjön tényleg,nekem kedden el kell kezdenem szedni az újabb levél gyógyszert,akkor kezdjem el rendesen?

Ami ennél is jobban érdekel,az az,hogy a fogamzásgátló a szünet 7napjában is teljesen véd? Vagy valamennyire csökken a hatása? De ha a 7nap alatt csökken a hatása,akkor az újabb levél szedésénél már az első szemtől védve leszek megint?

Tehát 21 nap (véd) 7 nap szünet (nem véd,vagy nem annyira) 21 nap ( itt az első szemtől véd,vagy megint várni kell?)

Azért érdekelne,mert ha vége a menstruációmnak szeretnék megint nemi életet élni és érdekelne,hogy már bátran belém élvezhet-e a barátom.


2011. okt. 9. 09:38
 1/7 DiMalto ***** válasza:
elöször is ha most kezdted,akkor még nem biztos,h kialakult már a védelem,másodszor meg szerintem ha elolvasnád a tájékoztatot akkor lehet h elöbbre lennél!!
2011. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

azt írják,hogy 2hét után már véd,ha a menstruáció első napján kezdi el valaki a szedést.

Az egy dolog,hogy azt írják,hogy a 7napban is véd. De máshol meg írják,hogy a 7napban nem véd,mert addig kiürül egy része a szervezetből. Ha a 7 nap alatt kiürül a szervezetből valamennyi része,akkor hiába kezdem el szedni utána megint,mert még megint nem lesz meg a teljes védelem.Nem?

Nem értem ezt a logikát,valaki segítsen már eligazodni.

2011. okt. 9. 09:54
 3/7 DiMalto ***** válasza:
egy idő után a szervezeted raktároz annyit h a szünet idején is véd,de mivel erre az időre esik a menstruációd nagy része is ezért értelmetlen a kérdés (persze ez izlés dolga)A rendszeres szedés követöen már a késöbbiekben az elsö szemtöl is ad védelmet!!!
2011. okt. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha kedden elkezdem a 2. levelet szedni,akkor már védve leszek?
2011. okt. 9. 10:16
 5/7 DiMalto ***** válasza:
ha tuttira akarsz menni azt mondom h nem!! Nincs nagy esély a terhességre,de az a pár százalék nem fog vigasztalni a szülőszobán! késöbb persze (3-4 levél után) már meg lesz a szervezetben a kellö védelem ahhoz h az első szemnél is nyugodtan "folyónak" a dolgok!
2011. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te hülye vagy?

Ott a betegtájékoztató, MINDEN tökéletesen pontosan, egyértelműen le van benne írva, ha valami kérdés mégis felmerül benned, a nőgyógyászodnak tedd fel.

Az itteni vérpistikéktől meg 13 éves tiniribancoktól vársz segítséget???

2011. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
utolsó: hétvégén nincs orvos, az ember meg aggódik... jobb ez mint a semmi.
2011. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!