Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlónál az áttöréses...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlónál az áttöréses vérzés is okozhat prementruációs tüneteket?

Figyelt kérdés
Most fogyott el a 4. levél Symicia(illetve 3 levél Yasminelle, 1 levél Symicia, de állítólag teljesen ugyan az).Az első levél kivételével mindegyiknek a vége felé jelentkezett viszonylag erős áttöréses vérzés, menstruáció, illetve megvonásos vérzés előtti jelegzetes tünetekkel(érzékenység, labilis idegállapot, hasfájás, megnövekedett étvágy, stb.). Szóval normális, és lehetséges, hogy az áttöréses vérzés előtt is ilyeneket tapasztalok? Úgy van, hogy kb. a levelek utaolsó 1-2 tablettájánál jön egy gyengébb vérzés, ami a szünet 3. vagy 4. napjára felerősödik(tehát megvonásos lesz). Eddig még normálisnak tartottam, de ha legközelebb megyek bogyót iratni, akkor megkérdezem a dokit, mert ennek mostanra már rendeződnie kellett volna..19/L
2011. szept. 11. 21:10
 1/5 krvua ***** válasza:
betegtájékoztató?
2011. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mi van a betegtájékoztatóval?igazából a kérdésem elsősorban arra irányul, hogy más is tapasztalta-e már, hogy 'soron kívüli vérzésnél' is olyan érzése van, olyan hangulatba kerül előtte, mintha menstruála, ill. megvonásos vérzése lenne, ergo havonta többször is átéli ezta kínlódást....
2011. szept. 11. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez alapján amit olvastam, tökéletesen leírtad a szervezetnek nem megfelelő gyógyszer mellékhatásait.

De nem is értem azt mondod h már 4 levél óta van ez a baj. Betegtájékoztatón is rajta van, hogy akkor normális a hatás, ha a gyógyszer abbahagyásának 3-4. napján megjön a megvonásos vérzés. Ha ez már az utolsó tablettáknál jelentkezik az semmi esetre sem stimmel. A ,,jellegzetes tüneteknek" szintén nem szabadna már jelentkeznie, amiket leírtál az egyértelműen olyan mellékhatás amikor gyógyszert kell váltani és ezt a betegtájékoztató is írja (legalább is az enyémen fel vannak sorolva). Az áttöréses vérzés és a megvonásos vérzés nem ugyanaz. Áttöréses vérzés egy mellékhatás lehet az elején, az első hónapban szokott jelentkezni (nekem az első hónap végig ilyen volt), ami azt jelenti h végig vérzed azt az időszakot a következő megvonásos vérzés végéig, ami után helyre kell állnia. Emellett lehet még pecsételő vérzés amikor nem erős, csak néha cseppekben jelentkezik az első időszakban. A megvonásos vérzés pedig az, amikor a 7 napos szünetben 3.-4. napon jelentkezik a vérzés.

Amit szintén nem értek h miért 2 féle tablettát szedtél? Váltani kellett? Mert ha magadtól döntöttél így és nem orvosi konzultációval az nagy felelőtlenség volt.

Ezzel ne várj a következő felírásig, mindenképp doki.

2011. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó, a két gyógyszer, amit a kérdező szed egy és ugyanaz a hatóanyag más néven


de amúgy igaza van az előttem szólónak, a gyógyszer nem jó neked, menj vissza beszéld meg az orvosoddal és írjon másikat

2011. szept. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az orvos írta fel legutóbb a Symiciát Yasminelle helyett, merthogy ugyanaz a hatóanyag és mennyiség, csak olcsóbb, és jobban járok vele..Az áttöréses vérzésre pedig azt mondta,-méga 2. levél szünetében voltam nála-, hogy várjam meg legalább a 3.-4. levelet, mert ennyi kell a szervezetnek, hogy hozzászokjon, és egészen addig minden ilyen közti vérzés normális.Érdekes különben, hogy a legelső levéllel semmi problémám nem volt, de egyáltalán..semmi vérezgetés, semmi áttöréses..Egyébként ezt leszámítva teljesen bevált, és nincs mellékhatása, ezért reménykedtem, hogy nem kell váltani..
2011. szept. 12. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!