Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű? (lent)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű? (lent)

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és szeretném elkezdeni a hüvelygyűrű használatát. Az lenne a kérdésem, hogy ajánlaatos-e olyan fiatalabb korú lányoknak, akik nem akarnak meghízni és tablettát nem akarnak szedni? Valamint mennyire alapos nőgyógyászati vizsgálat előzi meg azt, hogy felírja a nőgyógyász a gyűrűt? Mennyire nyújt biztonságot ez a megoldás, a terhesség ellen?
2011. szept. 13. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Azt csak 1 bizonyos korban (ha jól tudom) és X gyerek után tesznek fel. Bocs, ha tévedek.
2011. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Az a spirál! Én kérek elnézést. :(((((((
2011. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Igen, én is úgy tudom, hogy egy bizonyos gyerek mennyiség után teszik fel...
2011. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem, szerintem ezt is... na, mindegy akkor nem tudom :S
2011. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 BlackSword ***** válasza:
65%
Bem, amiről beszéltek az a spirál... A gyűrűt én nem javasolom... Tapasztalat... Kijár...
2011. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

A nem kívánt terhesség ma már nem csak tabletta szedésével előzhető meg, hanem akár évi egy injekcióval vagy éppen hüvelygyűrűvel. Sorra vettük a lehetőségeket, kihagytuk a bátrabbaknak javasolható természetes módszereket, és arra jutottunk: aki nem képes napi rutint csinálni a tabletta beszedéséből, jobb, ha más módszert választ.


Hebrencsek abortusza


Idén ünnepeltük a nők szabadsághoz vezető útjának egyik alapkövének letételét, a fogamzásgátló tabletta feltalálását. A nők eléggé el vannak kényeztetve ma már, így nem kell számolgatni, kiszállni, mert sok lehetőség közül választhatunk. A legtöbben ma is a tablettát szedik, és mivel a választék szinte minden darabja rendkívül kis mennyiségben tartalmaz csak hormont, különösebb kockázatot nem is vállal vele. Kivéve, ha kihagyja, mert - és ezt valóban kevesen tudják - elég havonta egyszer elfelejteni beszedni, és máris 8% esélyünk van a terhességre. Ami épp 8 %-kal több, mint amennyi kockázatot az a nő kíván, aki tablettát szed terhesség ellen. A tájékozatlanság ezen a téren is ugyanolyan károkat okozhat, mint az élet bármely más területén, és ha ez figyelmetlenséggel párosul, kész is van a nem kívánt terhesség és az ebből általában következő abortusz, amit 30 év alatt sem javasolnak különösebben az orvosok, de mondjuk egy dohányzó, 35 éves nő esetében különösen nem jó ötlet.



A nők harmada havonta egyszer elfelejti


A www.fogamzasgatlashavi1x.hu oldalon kitöltött kérdőívek tanúsága szerint az ideális fogamzásgátló módszer olyan, ami megbízható és kevés mellékhatással rendelkezik, ugyanakkor nem kell vele nap mint nap foglalkozni, nem igényel sok odafigyelést. A fogamzásgátlót szedő nők több mint harmada (35 %) havonta egyszer elfelejti bevenni tablettáját. Mindössze 18 százaléknyian állították, hogy még soha nem maradt ki, de majdnem ugyanennyien (14 százalék) vannak azok is, akik hetente legalább egyszer megfeledkeznek róla.

„A tablettákat valóban nem mindenki használja éppen a feledékenység, a zaklatott, a rendszertelen életvitel miatt. Előfordul, és nem is ritkaság, hogy elfelejtik bevenni. Ez akkor veszélyes, ha a ciklusban éppen adottak egy ovuláció bekövetkeztének feltételei” – számolt be Dr. Tóth Károly Sándor szülész-nőgyógyász, egyetemi magántanár a WEBBetegnek.

2011. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

18 és 40 éves kor között ajánlott, de ugyanúgy hormonális fogamzásgátló, mint a tabletta, csak annyiban jobb, hogy nagyobb a megbízhatósága, mert nehezebb elfelejteni, hányás és hasmenés meg nem befolyásolja.


A kivizsgálás minősége meg sajnos mindig az adott orvoson múlik. :S

2011. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 13. 21:51
 9/15 anonim ***** válasza:

4 éve használom, eddig még semmi gond nem volt vele, bátran merem ajánlani. Érezni sem érzem szex közben, hatalmas előny, hogy nem kell naponta arra figyelnem, hogy bevegyem a tabit.

Én testbeli változást nem vettem észre, egyik munkatársnőmnek megnőttek a mellei(hízni nem hízott). ((De csak emiatt hülye, aki elkezdené használni)).

Nem volt semmi extra a vizsgálatban, csak kértem egy fogamzásgátlási eszközt,és ezt javasolta.

Úgyis először 1 havit ír fel próbaként, kitapasztalhatod a saját bőrödön is:).

2011. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. szept. 13. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!