Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta szedése során ki tapasztalta a súlygyarapodást?

Figyelt kérdés
Szerintetek 10 nőből kb. hányra jellemző a hízás?
2011. szept. 18. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
azt mondják, hogy a mai tablettáktól nem lehet hízni, mert olyan alacsony a hormontartalma, mégis sok ismerősöm panaszkodott, többek között én is magamra szedtem kb 3 kilót, mert szerintem megnövelte az étvágyamat, így ugyanannyi mozgás már nem volt elég, hogy ledolgozzam...de mindenki másképp reagál. Arányszámot nem tudnék mondani.
2011. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 12 kilót szedtem magamra, az orvosnak hiába mondtam, azt mondta, hogy nem mozgok eleget, túl sokat zabálok stb. és hogy alacsony hormontartalom, nem okoz hízést. Aztán miutána abbahagytam, és azután se sikerült leadni, akkor elmentem másik nőgyógyászhoz (idő közben más problémák is felléptek, a gyógyszer abbahagyásakor, így azzal kapcsoltam össze). Szóval ez az orvos normálisan kivizsgált, és kiderült, hogy a tablettának tényleg semmi köze nem volt hozzá, más eü probléma okozta az összes tünetet... És csak a véletlen, hogy pont akkor jött elő, mikor elkezdtem szedni a gyógyszert.
2011. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 lockstock ***** válasza:
100%

A fog gátlókról:


Különböző készítmények:

Magasabb hormontartalmú nem korszerű készítmények. Ilyen a Cilest, Anteovin. Ezeket a fiatalok már nem nagyon szedik. Előnyük, hogy olcsó szerek, de kellemetlen mellékhatással rendelkezhetnek, hogy esetleg a pattanások képződését fokozhatják.

Magasabb hormontartalmú, de már korszerű hormon összetételű gyógyszerek a Marvelon, Gracial, Mercilon, Novynette, Regulon, Belara. Ezek korszerű hormont tartalmaznak, tehát a bőrre kedvező hatást fejtenek ki, nem okoznak fokozott szőrösödést és pattanásképződést, csak egy hátrányuk van, hogy mivel magasabb a hormontartalmuk, ezért a testsúly növekedését okozhatják. Amennyiben valakinek az alacsony hormontartalmú készítmények mellett köztivérzésük van akkor ezek a gyógyszerek javasoltak. A Laurina és a Samba az előzőkhöz hasonló, de háromfázisú hormont tartalmaznak.

A Tri-Regol, Loette, Trinordiol gyógyszerek alacsony hormontartalmúak, de a bőrre való kedvező hatásuk elmarad.

A legalacsonyabb hormontartalmú és a bőrre is kedvező hatást kifejtő készítmények a Femoden, Meliane, Stodette, Gestomix, Sensonette, Lindynette gyógyszerek. Ezek nem okoznak hízást, a bőrt széppé teszik, csökkentik a pattanások kialakulását. A fiatalok fogamzásgátlását ezekkel a gyógyszerekkel javasolt kezdeni, mivel ha köztivérzés alakul ki a szedésük alatt, akkor lehet magasabb hormontartalmú készítményre váltani. Ezeknek a készítményeknek a háromfázisú gyógyszerei a Milligest, Triodena.

Vannak olyan új hormon összetételű gyógyszerek, amik ezeken kívül még egyéb előnyös hatással is bírnak. Így nem növelik meg a fogamzásgátlók szedése mellett gyakori a víz visszatartást és nem okoznak hízást, sőt még sok esetben segítenek a felszedett kilók leadásában. Természetesen ezek nem fogyókúrás gyógyszerek. Emellett csökkentik a vérnyomást is, így magas vérnyomásban szenvedők is szedhetik. A bőrre igen kedvező hatást fejtenk ki, tehát a pattanás képződés és a fokozott szőrösödés ellen ezek a készítmények majdnem olyan hatásosak, mint a Diane, csak éppen jóval alacsonyabb hormontartalommal. Ezen készítmények a Yadine, Yasminelle, Volina, Symicia, Yangee 20 és 30.

A Qlaira egy új négyfázisú hormont tartalmú készítmény, ami természetes ösztrogént tartalmaz. Nagyon előnyös hatásai mellett a vérzéses napok számát szinte nullára csökkenti, mivel a 28 darabos gyógyszerben csak két nap gyógyszermentes nap van, tehát a menzesz nagyon kevés lesz vagy akár el is marad.

A Dienille szintén alacsony hormontartalmú készítmény, kedvező bőrhatásaival. Azoknak javasolt szedni, akiknek a fenti alacsony hormontartalmú készítményekkel esetleg fejfájás vagy libidó csökkenés panaszuk van.

Speciális készítmény a Diane 35 vagy Cypromix. Ugyanis ez a gyógyszer ugyan magas hormontartalmú, de elsősorban nem fogamzásgátlóként alkalmazzuk. Ez egy olyan hormont tartalmaz, ami jelentősen gátolja a pattanások kialakulását és a fokozott szőrnövekedést. Elsősorban olyan lányoknak való, akiknek nagyon erős a pattanásképződésre és a szőrösödésre való hajlamuk. Tartós szedése akkor javasolt, ha egyébként a tünetek újra előjönnek. Amennyiben enyhe bőrtünetek vannak, akkor a fenti alacsony hormontartalmú készítmények tökéletesek, de a Yasminelle, Yadine, Volina, symicia, Yangee gyógyszerek szintén majdnem olyan erős kedvező bőrhatással rendelkeznek, mint a Diane vagy Cypromix.

A mellek méretét befolyásolhatja a gyógyszerek szedése. Természetesen a magasabb hormontartalmú készítmények jobban, de persze elsősorban nem a hatásuk miatt, hanem mert fokozzák a hízásra is a hajlamot. A nagyobb testsúly mellett a mellek is nagyobbak. Az alacsony hormontartalmú készítmények is kicsit növelhetik a mellek méretét, de ez a növekedés nem jelentős. Tehát aki nagymértékű növekedést vár a gyógyszertől, azt ki kell ábrándítani, mert igazán látványos mellnövekedést kizárólag a plasztikai sebész tud elérni.

Melyik gyógyszer kinek javasolt:

A fiatalok fogamzásgátlására mindenképpen alacsony hormontartalmú korszerű készítmények javasoltak (Femoden, Meliane, Stodette, Gestomix, Sensonette, Lindynette), az elhízottaknak pedig inkább a Yadine, Yasminelle, Symicia, Volina, Yangee. Amennyiben nagyon erős a szőrösödésre illetve a zsíros bőrre való hajlam, azoknak a Diane 35 szedése javasolt. Természetesen minden esetben érdemes szakember segítségét kérni.

2011. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!